SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z gówna bata nie ukręcisz, czyli walczymy o coś %-)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 174371

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
****a zapomniałem o sobie w ankiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
Leptotyphlops carlae – gatunek ślepego węża z rodzaju Leptotyphlops (rodzina węże nitkowate) odkryty (i sklasyfikowany poprawnie) w 2008 roku na Barbados (Małe Antyle) przez doktora Blaira Hedgesa z Pennsylvania State University[1]. W momencie odkrycia, opisywany jako najmniejszy wąż (postać dorosła) świata[2][3]. Uważa się, że gatunek ten zbliżył się do minimalnego limitu długości, do jakiego mogą dojść węże w procesie ewolucji[4]. Nazwa gatunkowa węża jest dedykacją dla żony badacza: Carli Anny Hass[1], którą była członkiem zespołu badawczego[5].

Do 2008 roku zdołano złapać i zakonserwować trzy okazy tego gatunku[4]. Jeden z eksponatów w latach 1889 i 1893 opisali kolejno Fielden[6] i Boulenger[7], drugi w 1963 roku Underwood[8], jednak w obu przypadkach błędnie zakwalifikowano okaz do gatunku Leptotyphlops bilineatus z Martyniki[1]. Dopiero w 2008 ponownie udało się schwytać oraz poprawnie opisać kolejne dwa okazy Leptotyphlops carlae.

Przy odkryciu gatunku pojawiły się pewne kontrowersje co do pierwszeństwa. Wąż ten okazał się być znany rdzennym mieszkańcom Barbados już od pewnego czasu[9].

Okazy zebrano spod kamieni na terenie przyległym do małego lasu nieopodal Bonwell oraz niedaleko Codrington College. Oba obszary, położone blisko siebie, leżą w północno-wschodnim Barbados. Przeszukano także inne obszary, ale bez sukcesu[1].

Osobniki dorosłe Leptotyphlops carlae osiągają długość do 10 cm i ok. 2,5 mm. grubości. Kolor ciemnobrązowy do czarnego, z dwiema bladoszaro-żółtymi liniami biegnącymi po grzbietowo-bocznej stronie ciała.








Masz wp.i.erdol ziąą

______________________________________


pisac na co glosowali

ja na szlafroczek

Zmieniony przez - Siodema w dniu 2009-05-13 11:36:13

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1822 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41040
ban dla wszystkich

Twoja poprzeczka jest pod moją nogą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
nieobecni lapią wpieerdol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
Bomba wróci i będziem na******lać

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siódema i jego Leptotyphlops carlae
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3911 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32241
Bomba wróci i będziem na******lać


100g sera żółtego, 100g orzechów i na trening :P

zuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42318
Czesc Wam
Ja ze szkoly wrocilem glowa przestaje bolec to jest git
Widze ankieta jest tylko mnie nie ma ale choy w to
Jabol nadal aktualne podbij na priv
Tymczasem spadam do nauki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mówiłem ****a ze jak ktos chce byc to niech da pomysl bo weny nie mialem , glaca ja nawet o sobie w ankiecie zapomniałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
elomandero
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena suplementacji i pierwszego cyklu

Następny temat

Które bcaa najlepsze ? Przy robieniu masy.

WHEY premium