SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 468241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 37
Dzięki za odpowiedzi. Tam po tuch paru dniach moze nie tyle widział zrost, co powiedział, że się goi prawidłowo. Mnie tylko dziwi, że na początku kosci sie stykają i nie ma zadnego przemieszczenia, a po 10 dniach jedna jest nad drugą, szpara pomiedzy wynosi ok 1 cm, zwlaszcza, ze tam ewidentnie cos sie podziało, bo ból byl wiekszy niz przy złamaniu. Macie rację, musze to jeszcze skonsultowac z jakims ortopedą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 37
Moze przesadzam z tym centymetrem, ale ewidentnie kosci sie przesunęły. Po tym trzecim zdj ortopeda stwierdził, żeby drutować. Nie wiem, czy to tak ma wyglądać?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
te zdjęcia mogły być robione pod troszkę innym kątem (zobacz na "otoczenie"- są małe różnice), ale faktycznie te kawałki są całkiem na zakładkę. Ja bym z tym poszła do jakiegoś trzeciego ortopedy. Mnie lekarz mówił, że nastawianie obojczyka na drut jest najłatwiejsze w ciągu 2-ch tygodni (ewentualnie z małym kawałkiem), potem już jest to bardziej skomplikowany bieg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
*zabieg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 37
No to ostatnia chwila :) zobaczymy, co powie trzeci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Powodzenia! Daj znać, co Ci powiedział :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 39
Cześć, ja miałam rowniez złamanie z przemieszczeniem. 1 września operacja i włożony drut, który wystaje z tylu na plecach (z barku). W poniedziałek do szpitala, wtorek operacja i w środę do domu. Jeśli jesteś z Wielkopolski, polecam spróbować operacje na NFZ w Chodziezy (tam udało mi się dostac, w Poznaniu byłoby ciężko aktualnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Siemka.
Złamany obojczyk 26 sierpnia 2020, w wyniku upadku z konia podczas jazdy konnej.
Moje pytanie: Po jakim czasie bezpiecznie jest wrocic do sportow kontaktowych na matach (sporty walki)?
Niewielkie przemieszczenie mialam, fizjoterapeuta widzac zdjecie rtg powiedzial wrecz ze predzej zaliczylby to do powazniejszego pekniecia badz do lekkiego zlamania. Leczenie zachowawcze w temblaku, z tym ze po 4 tygodniach temblaka mialam mocno wykrecone ramie do przodu. Dzis juz tego nie ma, jest wszystko oki dzieki rehabilitacjom. Ponad miesiac temu zrost kosci to bylo jakies 30-40% wedlug lekarza.
Ćwiczę na gumach oporowych, taśmach oporowych i są to juz dosc wymagajace cwiczenia. Minelo 6-7 tygodni. Fizjoterapeuta wspomnial juz o cwiczeniach z obciazeniem, stopniowo wieksze.
Moze sie ktos wypowiedziec - po jakim czasie sporty walki po takim zlamaniu, z doswiadczenia (tak aby nie uszkodzic sobie barku)? W piatek mam znow wizyte kontrolną u ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Wrzucę zdjecie zlamania.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Nie mam pojęcia (miałaś farta, delikatne złamanie). Ja się zastanawiam, czy po 4 miesiącach można robić pompki. Nie sprawdzałam stanu zrostu od września. CHyba się zrasta, ale obojczyk mnie jeszcze czasem boli, w szczególności po tym, kiedy chwilę opieram się na łokciu ręki po tej samej stronie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium