SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 467636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
upadek na bark.
18-20 lat temu miałem już złamany ten obojczyk, ale zostało to stwierdzone już po zrośnięciu podczas rutynowego "osłuchiwania" przy grypie.do tej pory nic się z tym nie działo.
z waszego doświadczenia: jak długo trzeba czekać na operację po jednoznacznym postawieniu takiej diagnozy? męczyć się w gipsie do 6 czerwca czy jakoś inaczej to można przyspieszyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Witaj "karwi123". Nie warto przeczekiwac zbyt dlugo z operacja ktora przy przemieszczeniu jest konieczna. Poza tym pewnie wystajke ci "gula" i ramie jest nieco ktorsze. Mnie zbyt dlugo przetrzymywali, szkoda czasu, bylabym szybciej na chodzie. Mimo iz po operacji u mnie bylo ciezko i do dzis nie jestem sprawna 100%, czym szybciej tym lepiej, rowniez dla zrostu. Mnie operowali "na zyczenie" w Bielanskim. powodzenia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
na zyczenie cie cos kosztowalo?
w ciagu 2 dni od wypadku bylem prywatnie u 3 lekarzy.
w carolinie operacja a dwaj z medicover radzili poczekac do kontroli bo widza szanse na zrost... i badz tu madry.
dzisiaj rano myslalem ze rozerwe ten gips z bolu. mam wrazenie ze jest luzny troche.
jak radziliscie sobie ze spaniem? jakis walek pod plecy ? po wstaniu to dochodzi jeszcze 15 minut bolu kregoslupa...:(

Zmieniony przez - karwi123 w dniu 2012-06-01 06:33:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Nic mnie nie kosztowało, tyle ze byłam już 5,5 tyg po złamaniu i sie zastalo. Tak więc może poczekaj na kontrole rzeczywiście i tez zrobią ci w szpitalu jeśli stwierdza ze sie nie zarośnię. Szkoda tyle pieniedzy a przeziez szpital zrobi to na fundusz.A gips tragedia. Ja spalam na siedzące, miałam stertę poduszek pod plecami i pod ręka. Gips wrzynal mi sie pod pachy. Mówił mi ktoś ze mozna sobie trochę poobcinac te miejsca gdzie ugniata. Powodzenia. Kręgosłup to mnie dopiero teraz boli. Koszmar. Złamanie obojczyka w sekundę a dochodzenie do zdrowia wieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Miało być "nie zrastalo sie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
A wałek radzili mi dać sobie wzdłuż kręgosłupa pionowo. Trochę było lepiej. Zwinąć ręcznik czy coś tam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
a czy puchniecie rak to normalna sprawa?
w nadgarstku nie zapnę zegarka, i od łokcia w dół się powiększyła..
jak to wyglądało u was?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Hej. Mi spuchła cała lewa reka (ta ze zlamanym obojczykiem) i bardzo bolała. To bylo prawdopodobnie od ucisku gipsu i pozniej prostotrzymacza. Czy dostajesz Clexan?? ja nie dostalam i wlasnie chyba dlatego tak sie stało. Zaczela robic sie zakrzepica. Stan byl ciezki (reki). Jak dostalam "konska" dawke clexanu (lek przeciwzakrzepowy-zastrzyki w brzuch) to w ciagu 7-10 dni reka wrocila do normy. Clexan powinni podac od razu jak zakladaja gips czy unieruchomienie. Apropo napuchniecia juz ktos na forum tez mial ten problem. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 290
dostalem, cyclo3forte w tabletkach jedynie na zakrzepy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Nie jestem pewna ale cyklo3fort nie jest lekiem przeciwzakrzepowym. Lekarz zobaczy reke i powie co sie dzieje. U mnie lekarze to olewali, dopiero prywatnie sie zajeli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium