SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 466241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 367
Cześć, mój obojczyk już się pozrastał, chociaż przemieszczenie miałem duże. Złamałem 22 maja, 8 tygodni w ósemce, 4 września wróciłem na treningi (ketle i sztanga) i do jazdy motocyklem :) Obecnie jedyne ćwiczenia, które sprawiają mi problem, to dipy (pompki na poręczach) i clean'y sztangą - w miejscu złamania kość widocznie wystaje, nie ma opcji, żeby utrzymać tam gryf. Dzisiaj nawet pokusiem się o sprawdzenie, czy nadal dam radę chodzić na rękach - jakieś 6-7 metrów przeszedłem bez problemu. Oczywiście, jak większość pisze, trochę boli, ale da się z tym żyć. Na szybszy zrost dostałem Osteogenon, calperos i wapń. Pozdrawiam i zdrowia życzę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Wstrzymaj sie pleace z mocnymi obciążeniami jeszcze z miesiąc. .Ponowne uszkodzenie byłoby dla Ciebie koszmarem .. Pompki max.. Fajnie ze jesteś aktywny ja tez chdzę na siłkę. Ale z pełnymi obciążeniami ruszyłem z trzy miesiące po zdjęciu gipsu .. Pozdrawiam ;)))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Ja dzisiaj po kolejnej kontroli- 5 tygodni po złamaniu. Kiedy zobaczyłam RTG byłam przerażona, bo dziura miedzy kawałkami koscmi powiększyła sie (na poprzednim zdjęciu kawalki były bardzo blisko siebie, wręcz sie stykały). Lekarz obejrzał zdjęcie i powiedział, ze wszystko jest OK, sa początki zrostu. Wypatrzył jakieś białe cienie w okolicy złamania, na zewnątrz kości (dla mnie prawie niewidoczne). Kazał zdjąć orteza i powiedział, ze bol, który nadal sie utrzymuje (nie jest jakiś szczególnie silny) jest normalny. Powiedział, ze jeżeli chce zobaczyć zrost kostny na RTG to powinnam zrobić prześwietlenie za 6 tygodni. Jestem dobrej myśli, chociaż ten ból nie jest przyjemny (ale też nie jest szczególnie silny). Dodam, ze przemieszczenie mam bardzo małe, a teraz te odłamki są jakby bardziej w linii prostej. Pozdrowienia dla wszystkich!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Wsxystko sie zgadza ... Tak to wygląda Pozdr. Marcin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 37
Hej, moze Wy mi pomożecie. 12.09 złamalam obojczyk, na zdj wyglądalo to jak domek - kosci sie stykały. Zalozono ósemke i zlecono kontrole za 7 dni. 17.09 cos mi strzelilo w tym obojczyku plus ból nie do wytrzymania. Pojechalam na sor, tam znowu rtg - juz te kosci mniej sie stykają tak moze w 1/5, ale lekarz stwierdzil ze to prawidłowq sytuacja, kosc sie zrasta, a ból mogl byc spowodowany przemieszczeniem sie jakiegos odłamka. 21.09 poszłam na planową kontrole, to zdj z 17.09 sie ortopedzie nie podobało i zlecil nastepne - tam juz kosci calkiem oddalone od siebie, w ogole sie noe stykają, jedna wyzej druga niżej. No i stwierdzil, ze trzebq drutować. Dostalam skierowanie do leczenia chirurgicznego (w innym szpitalu, bo u nas nie robią) i tam lekarz powiedzial, ze takich obojczykow nie operują i to jest przemieszczenie akceptowalne... Proszę, powiedzcie mi, czy tak wygląda gojenie sie obojczyka? Ze te kosci się oddalają? I czy jezeli upierałabym sie na druty to tylko prywatnie? Bo już całkiem zgłupiałam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Ja szedłbym. W druty albo plyte hakową. Ale mówię na podstawie swoich doswiadczen a to raczej malo...Pamietaj tez ze i ja i Ty do spraw ktore nas dotykają nie jestesmy obiektywni lekarze ra czej tak ..Z perspekrywy czasu uwazam ze po operacji zrost jest lepszy.. ale nissie za sobą inne zagrożenia.. Np zakażenia lub przecięcia innych naczyń.. Pozdr Marcin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 37
Dzięki za odpowiedz! Dla mnie tylko to jest dziwne, ze te kosci sie od siebie oddalają - ale moze tak ma byc? Tu dziewczyna wyżej pisala, że własnie miala dalej, ale lekarz powiedział, że ok. Z tym, że to teraz nie ma szans sie prosto zrosnąc, zreszta juz jest wyczuwalna grudka i w ogole nie widac obojczyka z jednej strony. Nie wiesz jaki jest mniej wiecej koszt prywatnego zabiegu?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Cześć, u mnie na zdjęciu zrobionym 6 tygodni po złamaniu była szpara większa niż na tym zrobionym 3 tygodnie wcześniej (taka czarna, jakby tam kompletnie nic nie było), ale zastanawiam sie, czy to nie kwestia ustawienia ciała (inny kąt). Nie wygląda jednak na to, żeby jeden kawałek obniżył się względem drugiego- to przesuniecie (minimalne) jest takie samo, jak na początku, odłamki sa na tym samym poziomie na którym były na każdym poprzednim zdjęciu. Swoja droga ciekawe, jak lekarz zobaczył na Twoim zdjęciu zrost po kilku dniach.... U mnie dopiero na tym zdjęciu zrobionym po 6 tygodniach po złamaniu coś widać (jakieś takie zamglenie na zewnątrz kości, przy złamaniu), ale w sumie jestem laikiem i sie nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Może jeszcze sprobuj to skonsultować z innym lekarzem, jeżeli masz taka możliwość...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 228
Wiesz co, jeszcze tak sobie przypomniałam, ze lekarz mówił mi na początku tej przygody, ze nie szkodzi, ze kości sie nie stykają, bo w tym okresie bezpośrednio po złamaniu wydziela sie z odłamków jakaś substancja (chyba robi sie jakiś krwiak), która jakoś tak prowizorycznie łączy te kości i której nie widać na RTG (bo nie jest to kość). Ona sie potem jakoś przekształcą z krwiaka w jakaś chrząstkę czy coś takiego (o ile dobrze zapamiętałam). Powiedział, ze dzięki temu możliwe jest zrośnięcie się kości, które do siebie nie przylegają. Ale ja bym probowała może jeszcze się przejść do innego ortopedy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

Wiecej