SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 467583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 129
Można wysłać mi zapytanie na [email protected] i prześlę.
Która maść działa lepiej? ta ta 15gramowa za 140zł, czy ta 50gramowa za 65zł.?

Zmieniony przez - Waldekrj w dniu 2010-12-21 14:54:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
O masci nie umiem odpowiedziec, kelo-cote jest z silikonem, a no-scar z masy perlowej, n0-scar ladnie pachnie i swietnie sie wchlania. posrod mnostwa dostepnych mazidel na blizny (jest tego naprawde duzoooooooooo) na moja skore najlepiej dzialaja te dwie wlasnie, stosuje na zmiane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Witam
Wczoraj na grając na hali w piłkę nożną po kontakcie z pewnym osobnikiem złamałem obojczyk. Wróciłem do domu i pojechałem na pogotowie, tam zrobiono RTG, lekarz powiedział, że to nieskomplikowane złamanie obojczyka i wsadził mnie na 4tyg do gipsu zakładające gipsowy opatrunek desaulta(prawa strona). I tutaj moje pytanie czy to aby na pewno konieczne, wolałbym zapłacić te 200zł, ale chodzić w takiej kamizelce http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=628, bo ten gips to straszna męka i już widzę, że będę miał spore problemy ze spaniem. Jeżeli nie od razu wymiana na taki coś to możesz chociaż po np. 2tyg ? Prosiłbym o opinie.
Poniżej załączam zdjęcie z RTG:




Zmieniony przez - hanys006 w dniu 2011-01-03 05:44:28

Zmieniony przez - hanys006 w dniu 2011-01-03 05:45:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 129
Ja bym nosił (dowiedziałem się że u mnie spartaczono kość ponieważ nie była usztywniona) ten gips, mnie w Wiedniu udzielono prawdziwej pierwszej pomocy, tak że teraz mam przygotowania do operacji. Dostałem ortezę wszystko się chwiało, było w sumie wygodnie, ale co z tego teraz mam staw rzekomy. Jest poważny problem, będą wycinać mi kawałek kości z biodra, który wstawią w miejsce gdzie wytną te "kwiatki" z obojczyka. Zobacz jak się ukształtowały kości (jak dwa kwiatki)są w poprzednich postach. Nawet rehabilitacja, naświetlania, i inne tam... nie pomogły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Poczytałem trochę temat i moje złamanie wygląda bardzo niewinnie w porównaniu do reszty tu zamieszczonych, dlatego wydaje mi się, że wpier.... mnie do gipsu na 4tyg. to pójście po najmniejszej linii oporu, a jeszcze studniówke w piątek i w takiej ortezie byłoby o wiele wygodniej. Jutro raczej idę do lekarza to dowiem się co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 129
...Zrobisz jak uważasz, ale uważaj żebyś nie dorównał mi - staw rzekomy i operacje (można też bez falami, u mnie odradzali ponieważ mam ucisk na nerw i żyłę, więc nie pomogło by, a przy falach też jest narkoza).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
desoult to najgorsza masakra swiata, wiem cos o tym, ale b. dobrze usztywnia, ew. mozez zmienic na: lekki gips, (choc lekarze polecaja ten tradycyjny bo usztywnia najlepiej), 8mke z gipsu normalnego albo lekkiego, albo 8mke ortezę - typu pajączek, bedziesz mial wolne rece na 100wke. nie polecam tanczenia ani gwaltownych ruchow, zeby ci sie obojczyk nie dolamal i nieprzemiescil, lepiej dmuchac na zimne!. ja sie do dzis dnia (a minelo pol roku) ciagle boje tanczyc. a sprawnosci z 96% odzyskalam :) zdrowia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich przede wszystkim :). Co do tego w co Cie wsadza- porozmawiaj z lekarzem, ja akurat ze zlamanym obojczykiem jechalem w Dessaulcie z Krynicy, potem, po operacji, jak juz mi dolozyli blache chodzilem w pajaczku- prostotrzymaczu i bardzo to sobie chwalilem...ale- mialem zlamanie z przemieszczeniem zlozone na blache- nie wiem czy w Twoim przypadku (z tego co widze, to raczej przemieszczenia u Ciebie nie ma) osemka ortoppedyczna na tyle ustabilizuje Ci zlamanie, zeby sie ladnie zroslo, dlatego proponuje pogadanie z dr n. med. :) A co do mojego obojczyka w oststnim dniu ub. roku wrocilem na stok... ale jeszcze siedzi mi w glowie blokada psychiczna :) ale i tak najgorzej bylo do czasu pierwszego upadku :) jeszcze raz najlepszego dla Wszystkich!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 50
NIE POLECAM ZAMIENNIKÓW GIPSU.
Gips jest popularny i po prostu prosty. Sama już dokładnie 32 dni siedzę w gipsie Dessoulta i da się wytrzymać, spać, sprzątać, jeść, myć się, nawet ogolić nogi w przypadku dziewczyn ;D mimo tego, że prawa ręką tkwi w gipsie ;)

Lekki gips został skrytykowany przez mojego chirurga, powiedział, że może obcierać np. pod pachą, a zwykły gips zawsze możesz gdzieś ułamać, jak będzie przeszkadzał. W zwykłym gipsie możesz wszystko, do 2 tygodni się wyrobi i będzie spoko. Był uraz - teraz trzeba pocierpieć.

Ja też myślałam że jestem nieśmiertelna. Zrobiłam przewrót w przód i złamałam obojczyk tak samo, jak motocyklista po zderzeniu z samochodem.

ibiza !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 50
No i oczywiście wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :) no i zdrowego, bez złamanego obojczyka...

ibiza !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium