SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 468036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
A czy ktoś miał taki objaw że schodzi naskórek z np. dłoni? Bo mi na dłoni tej od złamanego obojczyk od tygodnia może dwóch schodzi naskórek... mogę go normalne zdrapywac.... może to być spowodowane złamaniem bądź zrastaniem obojczyka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
Kurde nic nie wiadomo... kontrole odwołują... przez telefon to nic nie da się stwierdzić... prywatnie też nie chcą przyjmować... ma ktoś pojęcie jak powinien zachowywać dobrze gojący się obojczyk po 7 tygodniu od złamania? Bo nie wiem czy jest dobrze czy źle....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 393
Co do naskórka też miałam taki objaw, ale na obu rękach, załagodziłam to częstym smarowaniem kremami :) Wydaje mi się, że jeśli dobrze się zrasta to przedewszystkim nie powinien już boleć, ja widzę po 2.5 tyg duża różnice, jeśli chodzi o ruchliwość ręki i ból, ale czy dobrze się zrasta to tylko zdjęcie RTG. To już 7 tydzień, o matko, a tego 30.03 wizytę też masz odwołaną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
Nie no mam przyjechać mimo wszystko.... co do bólu to sam obojczyk nie boli no może jak przycisnę ręką na tą kość co lekko wystaje to tak ale to raczej normalne... no i bark boli przy ruchu ale to też chyba nic dziwnego... co do ruchów to wg mnie jest dużo lepiej... mogę sobie spodnie wciągnąć itp i nie boli.... ale cały czas zastanawia mnie to że inaczej jest ułożony jak stoję i inaczej jak siedzę czy leżę.... nic mi nie puchnie nie drętwieje nie mam żadnych zmian w okolicy złamania... ale nie wiem może mi się wydaje, że miejsce złamania jest jakieś gumowe... ale może tylko mi się wydaje... nie wiem nie jestem lekarzem... tylko martwię się ze po tylu tygodniach dowiem się ze się nie zrasta i to będzie 8 straconych tygodni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 393
Z ułożeniem kości mam podobnie, aczkolwiek u mnie bardziej teraz jest tak, że kość złamana znacznie inaczej zachowuje się niż kość zdrowa, nie ważne jak ułożę ramiona, moja złamana kość nie odstaje, tylko fragment złamania, ogólnie zawsze miałam dość mocno wystające kości obojczyka, a tu prawej wg nie widać, jakby się zapadła. Ale patrząc na lewy obojczyk, to też inaczej zachowuje się jak się leży czy stoi czy np robi garba. A powiedz mi, czy jak leżysz i po nocy wstajesz odczuwasz jakiś ból podczas wstawania, dla mnie najgorszy jest moment wstania z łóżka, w tedy mam wrażenie jakby kość była dalej złamana. Hmm ciekawe te nasze objawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
Nie teraz jak wstaje to mnie głównie plecy bolą obojczyk nie... a nasze objawy są chyba normalne tylko my chyba za dużo myślimy w dodatku nie znając się na tym..... ale co robić jak opinii lekarza nie można zaciągnąć.... a złamany rzeczywiście trochę się zapadł... a to co mi wystaje tylko palcami pod skórą jest wyczuwalne...nie jest widoczne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 393
Mam wielka nadzieję, że te nasze objawy są "normalne", pocieszające jest chyba, że mamy podobne. A powiedz, czy zdejmowałeś może prostotrzymać do mycia ? Mi lekarz kazał nosić cały czas, ale to było przy pierwszej wizycie, przy drugiej już zapomniałam zapytać. Ale fakt sama czuje w ciągu dnia, nie licząc wstawania z łóżka rano, głównie w ciągu dnia plecy i bark. Ja dowiem się dopiero za 27 dni jak wygląda mój obojczyk :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
nie twardy jestem nie zdejmuje... żona pomaga mi się umyć... jak wszystko będzie ok to zapytam w poniedziałek,,, ale jak nie będzie ok to prawdopodobnie się wk....ie i zapomnę zapytać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 393
Mnie strasznie kusi do mycia zdjąć, nie już ale tak po 4 tygodniach :D Ale na razie się boję, że się coś popsuje i nie ruszam. Będzie dobrze, musi, ja też inne opcji nie zakładam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 450
Nie wiem co myśleć i jak wytrzymam do poniedziałku do wizyty o ortopedy... cały czas mam wrażenie jak by kości były połączone w miejscu złamania ale jak by to połączenie było gumowe...


Zmieniony przez - mac-h w dniu 2020-03-27 12:31:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium