SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Xspeed08 / DZIENNIK - Kravka + Siłka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
No, ale jak zmierzyć to ? na wagę łyżkę i dolać oliwy ?? to jak z tym jeszcze treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja sobie odmierzyłem tak.
Nalałem do małej łyżeczki wody i później do dużej. W dużej łyżce zmieściły mi się 3 małe łyżeczki więc kij razy oko 15 wyszło w duzej, a 5 w małej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
ale woda nie waży tyle co oliwa .. (?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiele się różni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
Wczoraj była siłownia
Więc, ogólnie wszystko dobrze poszło, nie zrobilem na barki unoszenie bokiem tylko wyciskanie żólnierskie, brzuch zrobiłem takie superserie jakby, po prostu przy brzuchu będę robić zawsze tak jak mi pasuje w granicach 4-6 serii, miałem tylko problem z jednym ćwiczeniem, przy MC na sztywnych nogach nie czułem jak dwugłowych tylko jeszcze bardziej prostowniki niż przy zgiętych nogach .. jakieś sugestie ?
ale ogólnie trening całkiem w pałke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3018
Masz naprawde 55 kg wagi i ponad 30 w łapie?

PS - budowa naprawde już jest niezła, złap troche masy, powodzenia. SOG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Nie śpiesz się tak.

Co do MC na prostych - masz prostowniki słabsze od dwugłowych z tego wynika. Więc ciężar nie pobudza nóg.

Ale to nie jest problem. Bo wkrótce prostownki się wzmocnią. I ćwiczenie zacznie działać prawidłowo.

Budujesz podstawy - stąd takie niespodzianki. Np. pompki na poręczach - raz 12, następna seria zaledwie 6. Czemu? Słaba wytrzymałość siłowa. I tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
No z tego co pamiętam to na wakacje 2006r (juz po 5-6 miesiecznym splicie - bez diety) miałem 168cm wzrostu, 57kg wagi, a na łapce 32,5cm; przedramie 28cm; barki coś koło 111cm, wiec wymiary wsio opadło, ale siła by taka jak teraz(a nawet ciut słabsza)

No masz racje, wytrzymałość siłowa, bo tak mam przy klacie, pierwsze dwie serie sa dosyć łatwe te 12 powtórzeń, a trzecia raptem 8powtórzen i już nie daje rady .. na wczorajszym treningu na szczęście miałem partnera przy skosie wiec mi pomógł a co do tych poręczy to jak zrobiłem te 12 to czułem, ze jeszcze 2-3 powtorzenia bym dał radę, a te 6 w next serii juz ledwo co poszło ;/ co do MC właśnie nie wydaje mi sie, że mam za słabe prostowniki, myślę, że raczej na odwrót, dwugłowe odstają od prostowników i dlatego prostowniki przejmują "całą" pracę (?)

BTW. w tą środę co była, podłożyłem się na w-fie pod atlas i wyciskałem po jednym powtórzeniu, i doszedłem do 70kg i łatwo poszło, 75kg też dałem radę, ustawiłem na 80kg i tutaj się skapnąłem, że wysokość atlasu mam na 3 stopniu :/ ustawiłem 1 stopien i 70kg i nie dałem rady niestety :( nie chciałem się męczyć, bo to nie był mój dzień treningowy, a miesnie musza odpoczywać przecież .. a jak wczesniej pisałem, że 70kg podniosłem to też było na 3 stopniu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
No masz racje, wytrzymałość siłowa, bo tak mam przy klacie, pierwsze dwie serie sa dosyć łatwe te 12 powtórzeń, a trzecia raptem 8powtórzen i już nie daje rady .. na wczorajszym treningu na szczęście miałem partnera przy skosie wiec mi pomógł a co do tych poręczy to jak zrobiłem te 12 to czułem, ze jeszcze 2-3 powtorzenia bym dał radę, a te 6 w next serii juz ledwo co poszło ;/

No właśnie. Tu chodzi dokładnie o te ostatnie powtórzenia. Oraz kolejna kwestai - traktujesz ciało jako całość. Pracuje jak najwięcej mięsni. Jak pociśniesz w pierwszym ćwicznieu (bo wydaj Ci się, że dasz radę) to nie wykonasz reszty treningu.

Ten sposób myślenia (tzn. rozłożenie sił na cały trening) przyda Ci się pod kątem kravki.


co do MC właśnie nie wydaje mi sie, że mam za słabe prostowniki, myślę, że raczej na odwrót, dwugłowe odstają od prostowników i dlatego prostowniki przejmują "całą" pracę

Może być też i tak. To też jest kwestia techniki. Pokombinuj. Ale nie przeasadzaj z ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1031 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9023
O.K.

Nie przesadzam, na ugietych robiłem 50kg, a na prostych 40kg (łatwo tutaj bardzo szło), a co do prostowników ( spójrz na fotke i oceń ) to też wygladem chyba są lepsze od dwugłowych (bo uda mam chude to mozna wywnioskowac już)
A dobrze robię starając się przy MC na prostych nogach trzymac plecy jak najbardziej prosto (z tym wgłębieniem na prostownikach) i to samo tyczy się na ugiętych nogach ?? chyba nagram na kamere oba Martwe i zarzuce to będzie najlepsze wyjście ..

No właśnie rozłożyc siły na cały trening, i chodzi o to, że jak robię już bary i klate to nie odczuwam zmęczenia wielkiego ud, a zależy mi na ich masie ... jedynie łydki jak mam na koncu to wszystkie poty na nie wylewam ..

Zmieniony przez - Xspeed08 w dniu 2008-01-12 13:00:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Trening na atlasie

WHEY premium