SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyrabianie mięśni, a konieczność trzymania wagi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 380
Mam nadzięję, że pytanie powinno trafić do tego działu.
Obecnie przygotowywuję się do Mistrzostw Świata w kickboxingu, moja kategoria to -56kg
Moje pytanie dotyczy tego, czy jest możliwość żebym zwiększała tkankę mieśniową, ze względu na siłe i jednocześnie redukowała żebym wyszła na zero i ważyła te 55-55,5kg? Czy lepiej, żebym np. przez 2-3tyg zajęła się zwiększaniem tk.mięsniowej, a potem redukowała do wymaganej wagi? Musze wspomnieć, że nie mogę radykalnie zbijać wagi, ponieważ wagę mam codziennie przez 5dni. MŚ zaczynają się 25.05
Kobieta, 15lat, 163cm, 56kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Najlepiej będzie, jeśli zapytasz trenera, dietetyka czy też kogoś odpowiedzialnego za takie sprawy w kadrze, oni cię najlepiej znają. Domyślam się, że przygotowując się do mistrzostw świata masz odpowiedni sztab. Chyba, że te mistrzostwa świata to tylko pic...


Zmieniony przez - SzK w dniu 2016-07-06 17:39:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 380
Właśnie tu jest problem, bo na kadrę w tym roku jadę pierwszy raz i z trenerem, i całym tym sztabem ludzi poznam się dopiero w sierpniu na zgrupowaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Może poszukaj jakiegoś dobrego trenera od przygotowania fizycznego, czy dietetyka sportowego? Wcale nie muszą być związani ze sportami walki. W twoim wieku u kobiety takie eksperymenty wagą mogą się potem odbić na zdrowiu. Na "pałę", bez wiedzy i badań nic bym nie robił, choć wiem, że takie postępowanie jest powszechne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jesteś w wieku rozwojowym, każde działanie teraz może mieć ogromne skutki w przyszłości. Dlatego właśnie nikt z nas nie chce dawać ci rad. Najlepiej będzie jeśli pogadasz z trenerem, on prawdopodobnie może mieć odpowiednie znajomości lub też sam ci doradzi. Pamiętaj też, że to twój debiut. Osobiście przygotowując się do różnych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów w wieku -16 dbałem tylko kondycje i przygotowanie techniczne. Przygotowanie siłowe zostawiłem sobie na później.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
nie wiem co doradzić osobie w tak młodym wieku ja przed walką jak zbijałem do 85 to odwodnienie płukanie glikogenu a jak wchodziłem na mate to spokojnie koło 90 było
po ważeniu duża pizza cola 2l i potem owsianych z jabłkiem i cynamonem w opór

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Swoją drogą podejście do wagi we współczesnych SW uważam za kompletny bezsens. Istotna powinna być waga bezpośrednio przed walką/w trakcie, aniżeli dzień przed, kilka godzin przed. Sam osobiście gdy zbijałem na samo ważenie to było to max 2 kg. Trafiałem niestety na kolesi, których gdyby zważyć w trakcie walki to grubo wykroczyliby poza widełki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
jest różnica walczyć w juniorach a seniorach za te 6-8 lat ciężko Ci będzie tylko 2 kg zbijac jak nadal będziesz w tej samej kategori

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z low-kickiem.

Następny temat

Awans w wojsku

WHEY premium