SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Top 20 Bokserów Wagi ciężkiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21651
Tutaj ciekawa lista bokserów-ktoś ułożył według poszczególnych atrybutów oto link atrybutów koniecznie polecam sie z nim zapoznać...

TU

http://coxscorner.tripod.com/heavyweightchart.html

Kolejno-MOC(siła ciosu),SIŁA FIZYCZNA,SZYBKOŚĆ RĄK,PRACA NÓG,OBRONY,ODPORNOŚĆ,INSTYNKT ZABÓJCY,SERCE DO WALKI,WYTRZYMAŁOŚĆ,GENERALNIE NA RINGU


Tak wyglada lista

1-2. Joe Louis (89) Louis najbardziej przypomina perfekcyjnego boksera. Ma dużo siły, prędkości ,instynkt zabójcy, serce i przewodnictwo w ringu. Ma dobre wyniki we wszystkich kategoriach(w tabeli) najniższe wyniki to praca jego nóg i szczęka, ale nadal jest solidny ogółem.Jest mistrzowskim technikiem jak również jest druzgocącym puncherem. Jego kombinacje ciosów na głowę i na korpus czynią go najlepszym w historii.

1-2. Muhammad Ali (89) jego ogólne umiejętności i siłę pokazano we wszystkich kategoriach-co dało mu wysoka lokatę. Otrzymał parę dych. Szybkość rąk, trwałość(na ciosy), serce i przewodnictwo w ringu były jednymi z najlepszych.

3. Larry Holmes (88) Holmes zdobył bardzo dobre wyniki we wszystkich kategoriach to pokazało dlaczego w wielu rankingach jest w czołówwce wszechczasów. Wielki technik. Nie był puncherem,ale resztę miał wystarczająco dobrą.

4. Jack Johnson (87) Johnson otrzymał 10 w obronie, był mistrzem w blokowaniu rękawicami, parowaniu, podduszaniu i unikaniu ciosów, i doskonałym kontrującym, a większość ciężkich nie była. Założyciel The Ring Nat Fleischer, który widział jego wszystkie walki, wierzył, że umiejętnosci obronne Johnsona były nieporównywalne do któregokolwiek boksera w HW. Johnson przez 10 lat był niepokonany przez wielu zawodowych zawodników. Johnson's miał stosunkowo słaby podbródek co przeszkodziło mu być w rankingu wyższej.

5. Jack Dempsey (86) zdolność Dempseya by wyrządzić poważne szkody, wola i instynkt zabójcy i umiejętności bokserske,pokazuje dlaczego niektórzy uważają go za ciężką wersję Roberto Durana.Był jednym z największych ofensorów i zwycięzców w historii ringu, 1. miejsce w 1950 AP Poll jako największego fightera wszech czasów.

6-8. Joe Frazier (83) nacierajacy silny fighter, który nacierał przez 3 minuty w każdej rundzie, był także silnym puncherem zwłaszcza jego lewy hak. W obronie był bardzo dobry, zwłaszcza w unikaniu ciosów.

6-8. Jim Jeffries (83) wystarczająco duży, aby konkurować z nowoczesnymi cieżkimi, Jeffries był również światowej klasy sportowcem-atletą 6 " w skoku wzwyż i 100 metrów w 10,5 sekundy. Jeffries miał wielką wytrzymałość w połączeniu z betonową szczęką, dla każdego byłby wymagającym przeciwnikiem. Big Jeff był silnym puncherem, który walczył unikając czy nawet kucajac pod ciosami. Nieco surowy technicznie, ale nie bardziej niż Marciano czy Foreman.

6-8. Mike Tyson (83) Jeden z najlepszych w kombinacji szybkość i siły w historii ringu. Tyson miał również wielki instynkt zabójcy. Jego ocena była najniższa za serce nigdy nie pokazał zdolność do odmienienia sytuacji na ringu gdy ktoś go naruszył zamienial sie wtedy w mrocznego frustrata.

9-10. Sonny Liston (82) silny puncher z potężnym ciosem,jego zasieg był zwierzęcyw równy Lennoxowi Lewisowi i jedny z najlepszych w historii całej wahi (213 cm). Był dobrym technikiem z niedocenianymi bokserskimi umiejętnościami. Miał dobrą brodę . Z drugiej strony jednak jest on jedynym mistrzem wagi ciężkiej, który poddał walkęo tytuł-więc jego serce jest podejrzane.

9-10. Lennox Lewis (82) wyniki Lennoxa nie powinny być zaskoczeniem. Ma wielkość, zasięg i przerażająca moc do powalenia każdego. Mial równierz przeglad sytuacji, zwrotność,poruszanie po ringu. Mógł być bardziej agresywny w czasie i nie było to zgodne z wyobrażeniem bokserów HW. Podbródek też nie na najwyższym poziomie.

11. Rocky Marciano (81) Marciano był upartym rzęsisto ofensywnym bokserem(coś jak Tyson) który rzucał się na bokserów i non stop uderzał. Zdobył dychy sile ciosu, trwałości, i sercu. Zdobył mniej w pracy nóg, obronie, szybkość rąk, a w poruszaniu na ringu.

12-13. George Foreman (80) moc George'a, instynkt zabójcy, silny podbródek czynią go wymagającym przeciwnikiem dla każdego. Moim zdaniem nieliczni, którzy stawali naprzeciwko niego mieli nadzieje na przetrwanie. Jego słabe wyniki to szybkość, obrona i wytrzymałość(początki kariery).

12-13. Evander Holyfield (80) Holyfield nie miał słąbych stron,dobry bokser ogółem.Mógł udrrzyć mocno,boksować,poruszać się,kontrować,dobre serce do walki i wytrzymałosć.Doskonoały ogólnorozwiniety bokser.

14-15. Riddick Bowe (79) najlepszy fighter w póldystansie wśród gigantów. Był to silny puncher który olewał treningi i brak oddania dla boksu wyrzucił go spośród 10 najlepszych.

14-15. Gene Tunney (79) bokser mistrz, który może znaleźć słabość przeciwnika w każdym stylu i wykorzystać ją. Miał dobrą pracę nóg lewy prosty i silny podbródek. Być może jego szczyt przypadał gdy walczył w Light Heavyweight-był także bardzo dobrym bokserem wagi ciężkiej.

16-17. James J. Corbett (78) mądry bokser, którego innowacyjna technika , lewy prosty, lewy sierpowy, praca nóg i obrony zrewolucjonizowały ten sport odmienił erę boksu w 1892 roku, kiedy pokonał Sullivana. Uznany za #Numer 5 wśród wszystkich heavyweights wszechczasów Ring Magazine przez założyciela Nat Fleischera w 1958 roku.To od niego zaczął sieprawdziwy boks jaki znamy do dziś.

16-17.Ezzard Charles (78). Elegancki i zręczny bokser artysta, gdy był na szczycie,to jednak w Light Heavyweight, gdy miało miejsce najcenniejsze zwycięstwa. Jednak był mistrzem wagi ciężkiej pokonując starego Louisa.Tylko Louis, Ali, i Holmes mieli więcej obron wagi HW.

18-20.Max Schmeling (77). Inteligentny bokser i counter-puncher, który posiadał nokautujący prawy prosty. Dość trwały wobec większości przeciwników, Max pokonał młodego Joe Louisa i utracił pas z num przez katastrofalny nokaut w rewanżu.

18-20.Jersey Joe Walcott (77). Sprytny bokser z doskonałą pracą nóg,wytrzymałością i sztuczkami technicznymi.Stary mistrz.


18-20.Floyd Patterson (77). Najmłodszy mistrz wagi ciężkiej w historii. Walczył podobnym stylem do Tysona. Miał parę w rękach,najszybszy w historii wagi ciężkiej, posiadacz potężnego lewego haka.Na domiar złego miał fatalna szczękę, leżał 16 razy i 5 razy został znokautowany.

To wszystko. Rzetelna analiza i ocena atrybutów walki najlepszych bokserów wagi ciężkiej w historii.


CAŁOŚĆ

Polecam tabelkę-wydaje sie logiczna...I ma odzwierciedlenia w klasie bokserów...

http://coxscorner.tripod.com/heavyweightchart.html


Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:09:07

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:09:54

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:10:15

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:11:49

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:16:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41311
Może bym dał Tysona o 1 wyżej ,albo i nie ,fajna tabelka :)

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21651
Pomyłka jeśli chodzi o Listona-nie był to jedyny mistrz który sie poddał w walce o pas-ale jako pierwszy...

Nie rozumiem też oceny 7 za siłe fizyczną Holyfielda...Przecież on zawsze szedł do przodu...I nikt oprócz Foremana go od tego nie odwiódł nawet Mercer...

Oczywiście styl robi walkę,i np. Tyson zniszczył Holmesa,a jest nizej to samo Foreman zrobił z Frazierem,ale to dla tego,ze ich atrybuty nie leżały tym lepszym.

Generalnie tu chodzi o całokształt...Bokser,który jest nizej moze pokonać tego co jest wyzej,ale ogółem pokonał lepszych w calej karierze i był lepszy ogółem.

To jest jak tabela ligowa-powiedzmy-Barcelona zdobyła mistrzostwo,ale dwa razy zmiotła ją Valencia...Ale ogółem Valenica była gorsza,bo przegrywała wiecej i zajęla 7 miejsce-o to mniej wiecej chodzi...Każdemu nie leży styl,ale liczy sie kto pokonał wiecej najlepszych...I został championem...Odzwierciedla to tabelka...Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:43:28

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:45:21

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-08-09 15:46:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 698 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6661
Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii, jak również autor tejże tabeli, jednakże
dla mnie kilka miejsc to totalne nieporozumienie.

Dempsey, Tyson i Liston przed Lewisem, Holym i Foremanem?

Kogo pokonał i w jakim stylu , przy całym szacunku(dodam, że ogromnym) Mike, a kogo Lewis?Trochę tutaj mitomanii.

20 to dosyć szeroki przekrój, dlatego też przedstawię jak wygląda wg mojej opinii TOP 10.

1. Muhammad Ali

2. Joe Louis

3. Lennox Lewis

4. Joe Frazier

5. Evander Holyfield

6. George Foreman.

7. Larry Holmes.

8. Mike Tyson

9. Rocky Marciano.

10. Jack Dempsey

The bigger they come. The harder they fall.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 4264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21651
Gdybym ja miał zrobić listę ,to zrobiłbym taką...(trochę zmodyfikowana do tej z profilu)

1.Joe Louis
Doskonałe połączenie techniki i siły-jedyne co mnie troche zbija z pantałyku,ze nie za bardzo orientuje sie w sile bokserów z epoki Louisa...Ale timing technika i siła ciosu znakomita(technik-puncher)

2.Muhammad Ali najlepszy...pokonal wszystkich w epoce

3.Larry Holmes - Larry miał niesamowite skille bokserskie w wieku 43 lat pokonał Raya Mercera i męczył Holyfielda i McCalla w PRIME gdy miał (!!!)43 l.(z Holym) i 46(!!!) z McCallem.Mógł dobić do rekordu Rocky'ego Marciano....

4.Lennox Lewis-coś jak Louis czyli połaczenie mocy i techniki,warunków(213cm)

5.Joe Frazier-niedoceniany bokser miał niewiele wad,niedoceniany po pogromie z rąk...

6.George Foreman-silny,dużym odporny i mocny...Ale mam takie wrażenie,że jeśli oszukał go Ali i Young,to w każdej dekadzie znalazł by sie jeden technik co by go oszukał...46 lat i zdobył pas,numer uno wśród czołgów

7.Evander Holyfield-ogólnorozwiniety bokser

8.Rocky Marciano-dużo osób mówi,ze to bokser przeceniany,że ma za male warunki,że rządził w najgorszych czasach HW,ale każdy tak mówił Marciano w jego epoce,a on lał wszystkich,trzeba być dobrym by wygrać 49 razy pod rząd...
9.Mike Tyson-najlepsze połączenie szybkosci i mocy...
10.Sonny Liston-silny bokser o zwierzęcych warunkach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 2525 Napisanych postów 49953 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336728
gdzie Andzej?!

pzdr/

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 698 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6661
Generalnie trudno porównywać bokserskie epoki, ale amerykanie naprawdę kochają mitologię. Dla przykładu, przy całym szacunku do Berta Sugara, umieszcza on Marciano w pierwszej 3, a dla Lennoxa nie ma tam miejsca..Trochę to wszystko naciągane.Dla mnie zagadką jest jack Johnson. szkoda, że walczył w takiej prehistorii. Jakby nie było był mistrzem bokserskiego swingu- miał świetne obrony, ale walczono wtedy inaczej..Nie umiem go rozgryźć ;/

The bigger they come. The harder they fall.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 698 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6661
Pomyłka z mojej strony;/ Nie w pierwszej trójce, jednakże lista i tak jest fatalna:

1. joe louis
2. muhammad ali
3. jack dempsey
4. jack johnson
5. rocky marciano
6. ezzard charles
7. gene tunney
8. george foreman
9. joe frazier
10. larry holmes

evander holyfield at number 11
mike tyson at number 14/15 (bert is undecided)
lennox lewis at number 17
jim jeffries at number 18


Takiej parodii to ja dawno nie widziałem, a rzekomo to bokserski specjalista.

The bigger they come. The harder they fall.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 580 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7237
poprawka to Mike Tyson był najmłodszym mistrzem wagi ciężkiej , a nie jak tutaj jest napisane Floyd Patterson.

Zmieniony przez - Modboy w dniu 2010-08-09 23:40:19

Nie zaczniesz Dzisiaj - Nie zaczniesz Nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8439
Kolejny jak dla mnie bezsensowny ranking promujący tylko dawnych zawodników. Wcale mnie nie dziwi, że w dzisiejszych czasach zdecydowana większość walczy TYLKO dla kasy, bo po co mają się starać jak i tak nie mają ŻADNYCH szans na lepszą opinię niż Louis, Ali itp.? Po co taki Haye ma walczyć z najlepszymi jak i tak nic mu to nie da?
Co dało Vitalijowi wielokrotne obronienie tytułu i nokautowanie prawie wszystkich przeciwników? Co V.Kliczko ma jeszcze zrobić, by łaskawie ktoś dopisał go do pierwszej dwudziestki(jak dla mnie jest co najmniej w pierwszej trójce wszehczasów)? Facet wygrywa walkę za walką, nie boi się NIKOGO.
Po tego typu rankingach nie dziwcie się, że mistrzowie świata ostatnio regularnie bronią tytuł z bokserami "drugoligowymi", bo po co się starać jak i tak nikt tego nie doceni.

A może w 1500 roku żył najlepszy bokser wszechczasów? Skoro im starszy rocznik tym lepszy, to czemu nie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1142 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5187
najlepszy byl Rocky Balboa XD

" a w oczach tryskających męstwem, krył każdy zimną grozę..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam nagrania z "walki"

Następny temat

najpiekniejszy styl walki?