SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyniki pomiaru tkanki tłuszczowej i składu ciała- Strategia Redukcyjna.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 1473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2962
Witam.

Jako iż zaczynam redukcję to udałem się na pomiar wagą "Tanita" , żeby zmierzyć ile tłuszczu mam na starcie , a ile będę miał na początku wakacji .

1. Jak myślicie ile Kcal muszę jeść żeby redukcja szła ? Biorąc pod uwagę:

-3x trening siłowy w tygodniu
- 2x trening piłkarski ( około 90 min)
- 1 x mecz piłkarski ( 90 min +/- ) :)

2. Czym ta dysproporcja pomiędzy poziomem fatu na lewej nodze a prawej nodze może być spowodowana? I jak temu zaradzić? :) To samo się tyczy rąk.

Dzięki za pomoc :)

Zdjęcia :
http://w447.wrzuta.pl/obraz/3ytIjdyp1Yo/2x

http://w447.wrzuta.pl/obraz/9qW5n5Ngffe/1x

http://w447.wrzuta.pl/obraz/8Rr4Avd38pm/3x


Zmieniony przez - blackmaster3 w dniu 2014-03-23 17:04:51

Zmieniony przez - blackmaster3 w dniu 2014-03-23 17:05:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
blackmaster3


1. Jak myślicie ile Kcal muszę jeść żeby redukcja szła

No nikt tutaj wróżką nie jest i dopóki nie wyliczysz zapotrzebowania kalorycznego to nikt Ci nic nie powie...

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2962
Jaasiu96

Zapoznaj się z linkami. Tam pisze BMR : 1959 Kcal. Takie zapotrzebowanie jest zapisany w pomiarze. Jednak nie wiem jak do tego się ustosunkować , czy jeśc więcej czy jeszcze mniej.

Jestem Endomorfikiem łatwo nabieram kilogramów. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 265 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12379
Wylicz zapotrzebowanie i odejmij od tego na start +/- 300kcl.I sproboj jak pojdzie. To zapotrzebowanie nie uwzględnia Twojej aktywności fizycznej.Także policz ją sam i odejmij tak jak wyżej napisalem ;)

Zmieniony przez - dalky w dniu 2014-03-23 17:13:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
A przepraszam bardzo, nie zauważyłem

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2962
Spoko. Ale patrzcie BMR - to z tego co czytam tyle ile organizm potrzebuje na podstawowe funkcje życiowe.

Czyli jak mam 1959 to jak będę 2000 kcal dziennie spożywał przy założeniu że w tygodniu jest sporo ruchu

Oraz rozkładzie W - 50 % B- 30 % T - 20 %.

Powinno być ok biorąc pod uwagę że jestem endomorfem? :)

Zmieniony przez - blackmaster3 w dniu 2014-03-23 17:21:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html Oblicz zapotrzebowanie na tym kalkulatorze i na podstawie tego odejmij ok. 300 kcal, ułóż dietę białko 2g/kgmc tłuszcze 1g/kgmc reszta węgle i wrzuć ją tutaj do oceny.

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 265 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12379
Lepiej obliczyć samemu i uwzględnić już tą aktywność fizyczną i odejmij +/- 300kcl.ułóż dietę i wrzuć;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2962
Tamten kalkulator z potreningu.pl to jest dziwny. Ja jak robiłem masę i jadłem 3000 kcal to waga szła w górę .

A według tego kalkulatora przy ćwiczeniaach 3-5 razy w tyg mam jeść żeby utrzymać wagę 3300 kcal. Czyli to nie ma sennsu.


Jakbym zrobił tak : BMR + spalone kalorie przez wysiłek w tygodniu które podziele na 7 dni ?

Czyli : 1959 kcal + ok. 500 kcal dziennie . = w przybliżeniu 2500 kcal

Od tego odejmę te 300 kcal = 2200 KCAL DZIENNIE .

Tak jak piszę , np. mój tata ma brzuch i ogólnie mam genetyczne chyba uwarunkowania do odkładania sie tego cholernego tłuszczu :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Przy takim wzroście i wadze na pewno 2200 kcal to będzie za mało. Ja na tamtym kalkulatorze obliczyłem, ułożyłem dietę i też jestem na redukcji, a waga idzie średnio 0,3 - 0,4 kg/tydzień.

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2962
A jakiego typu budowy jesteś i ile miałeś % Body fatu na starcie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Migdały a redukcja

Następny temat

pomoc dla początkującego z gigant mas 6,8

WHEY premium