SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 16 lat Na forum 237 dni Przeczytanych tematów 205
Witam ponownie.
Udało mi się zrzucić 6 kg i zejść z wagą z 71kg na 65kg. Od jakoś ostatniego czasu mam lekkie załamki choć lecę dalej i się nie poddaje. Chciałbym jeszcze poprowadzić redukcję mniej więcej 2/3 tygodnie i później zobaczyć co dalej bo wciąż uważam że mam za dużo tłuszczu żeby cokolwiek zacząć budować. W tym czasie miałem break diet 2 tygodnie mniej więcej ponieważ jadłem za mało i mi spowolnił się metabolizm ale po break diet waga leci okej. Mam pytanie czy po tych 2/3 tygodniach redukcji wejść na utrzymanie i odpocząć i później dalej lecieć z redukcją czy wejść na okres masowy i na wakacje zrobić docinke. Waga:65kg wzrost:186 wiek:15 lat
Z góry dzięki za odpowiedź i wskazówki^










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Tu zbytnio nie ma co redukowac , masz bardzo mały masy miesniowej przez co efekt większej tkanki tłuszczowej jest trochę spotęgowany , zacznij budowac a przy kolejnej redukcji dopalisz wiecej fatu i tak w kólko ( masa - redukcja )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 16 lat Na forum 237 dni Przeczytanych tematów 205
Okej,to na początku zacznę od 2700/2800 kalorii i zobaczę jak waga będzie szła najwyżej dołożę trochę, myślę że maks. 0.5 kg na tydzień będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Dokładaj i obserwuj jednak nie kieruj sie waga bo waga nie jest głównym wyznacznikiem do oceny sylwetki , może waga iść wolno ale moze ciało fajnie się zmieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Również myślę, że w Twoim wieku i patrząc na to, jak wygląda sylwetka, oraz również to, że byłeś już dłuższy czas na redukcji, dalszy cel w tym kierunku nie będzie dobrym rozwiązaniem. Bilans energetyczny jak najbardziej może być na lekkim plusie. Najważniejsze będzie jednak to, aby uczył się prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych, oraz czucia nerwowo-mięśniowego. Idealnie jakbyś mógł to robić z trenerem personalnym. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i zdrowia. Tak też polecam zrobić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106173
Patryk08181
Okej,to na początku zacznę od 2700/2800 kalorii i zobaczę jak waga będzie szła najwyżej dołożę trochę, myślę że maks. 0.5 kg na tydzień będzie ok.


A na jakich kaloriach byłeś obecnie bo na wstępie niema co za dużo dokładać bo lepiej mniej i obserwować co się dzieje.
I tak jak koledzy wyżej wejdź mądrze w proces budowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Polecam w Twojej sytuacji również zapoznać się z najważniejszymi źródłami składników odżywczych, na których warto opierać zdrową i dobrze zbilansowaną dietę.

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html

https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Poza tym, wybrać się do działu trening dla początkujących w celu poszerzania wiedzy treningowej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
0,5 to dużo na tydzień to nie będzie czysty mięsień, poczatkowo może być bo to woda, więcej treści pokarmowej

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 16 lat Na forum 237 dni Przeczytanych tematów 205
Witam ponownie, piszę bo waga po redukcji unormowała się na 67,0 na początku masowania waga się zmieniała dość równo 67,1 po 2 dniach 67,2 aż nagle waga wskoczyła na 68. Narazie obserwuje jestem na 2800 kcal siła idzie bardzo szybko, z treningu na trening dokładam powtórzeń i niewiem czy to źle że aż 1kg wskoczyło przez tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przede wszystkim sugeruję zapoznać się z tym, co rzeczywiście jest realnym wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki. Bez wątpienia nie jest to nasza masa ciała. To ile ważymy nie świadczy o tym, jak wygląda sylwetka. Polecam skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden/dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Na podstawie ich zmian będziesz wiedział, czy i ewentualnie jaki jest progres. W dłuższej perspektywie zdjęcia sylwetki, wykonywane w dobrej jakości i zawsze tych samych warunkach.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilość kcal i makroskładników w diecie

Następny temat

Dieta na redukcyjna do oceny [78kg]

WHEY premium