SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość kcal i makroskładników w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 917

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 290 dni Przeczytanych tematów 168
Witam Was

Zaczynam się przykładać do stworzenia swojej pierwszej diety. Będzie to dieta na redukcje. Od razu zaznaczam, że nie mogę znaleźć właściwego linku do wrzucenia diety, więc jakby ktoś mógł wysłać aktualny będę wdzięczny ( mam na myśli link od Konia )

Poczytałem dużo na forum i internecie, proszę Was o wstępną ocenę NIE diety, ale czy mój sposób wyliczania ilości kcal potrzebnych w diecie jest prawidłowy.

Wiek: 31 lat
Płeć: Mężczyzna
Cel: Redukcja
Waga: 77,5kg
Wzost: 180 cm
Aktywność fizyczna - praca, spacery i zabawy z córką - docelowo 3 dni w tyg trening, staż treningowy 2 lata z przerwami długimi
Stosowane wcześniej diety układane miałem przez trenera personalnego, jednak teraz chce się zając tym sam - diety na redukcje
Brak problemów zdrowotnych


Korzystając ze wzoru Muffina
BMR = 1750 kcal
PAL 1,5 ( praca fizyczna ( siedzenie i ruch, trening 3x w tyg )
TDEE= 1750 x 1,5 = 2625 kcal
Całkowita przemiana materii = 2625 kcal
Cel diety - redukcja - 2625 kcal - 200 kcal = 2425 kcal

Rozkład makro

Białko: 2.2 g/kg 2.2x77.5kg = 170.5g~ 170g
170g x 4 kcal = 680 kcal

Tłuszcze: 30% całodziennej energii
0.30 x 2625 kcal = 787,5kcal~87 g

WW: reszta zapotrzebowania kcal

2625-(170g białka x 4 kcal) -( 87g tłuszczy x 9kcal)= 1162 kcal WW
1162 kcal ww/ 9 kcal = 290 g ww

podsumowując
Białko 170g
Tłuszcze 87g
ww 290g

I teraz moje jedno pytanie - celem diety ma być redukcja. Czy wszystkie te makrosy powinienem liczyć od całkowitej przemiany materii czyli 2625 kcal, czy jednak odjąć od niej 200 kcal i zapotrzebowanie kaloryczne węgli i tłuszczy liczyć od 2425 kcal?

Z góry dziękuje o sprawdzenie mojej rozpiski. Jeśli się zgadza dalszym krokiem będzie wpisanie ilości posiłków oraz potraw
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Oczywistym jest to, że skoro celem Twoim jest redukcja tkanki tłuszczowej, to przyjmujesz ilość kalorii, która da Tobie ujemny bilans energetyczny. W jaki więc sposób ilość składników odżywczych chciałbyś podzielić na zapotrzebowanie kaloryczne? Przecież wtedy będziesz na zerowym bilansie energetycznym, a nie na ujmenym.

Poza tym, nie napisałeś nic na temat Twojej aktywności fizycznej w pracy. Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu wydaje się bardzo niskie. Chyba, że pracujesz za biurkiem i trening siłowy będzie jedyną Twoją aktywnością.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 290 dni Przeczytanych tematów 168
Domer dziękuje za odpowiedź

Coś mnie tak właśnie ruszyło i dlatego w międzyczasie ponownie sobie liczę. Tak, jestem operatorem wózka widłowego wysokiego składu, praktycznie siedze i się nie ruszam w pracy - mam mało czasu ze względu na rodzinę i dlatego tak może wychodzi... :)

Cel redukcja - 300 kcal, zostaje 2325 kcal

Rozkład makro
białko 2.2g/kg - 77.5 kg x2,2 = 170g
tłuszcze 0,30x2325 kcal = 697 kcal 697kcal/9kcal = 77g
ww 2325-(170x4)-(77x9)= 952kcal 952kcal/4 = 238 g

Białko 170g
tłuszcze 77g
ww 238g

Dieta - odnośnie diety może jest trochę " spartańska" ale bardzo nie lubię marnować czasu w kuchni :)

Posiłek nr1 - Śniadanie

Chleb żytni razowy 75g
Jaja kurze 4szt

Posiłek nr 2 - Obiad 1
Ryż biały 75 g
Filet z kurczaka 150g
Oliwa z oliwek 10g
Warzywa

Posiłek nr 3 - Przekąska( w dni treningowe po treningu) - Shake
1 banan
30g odżywki białkowej
50g masła orzechowego

Posiłek nr4 - Obiad 2
Ryż biały 75 g
Filet z kurczaka 150g
Oliwa z oliwek 10g
Warzywa

Posiłek nr5 - Kolacja
Wafle ryżowe 50g
Twaróg chudy Klimek 100g
Warzywa

Proszę o opinie :)


Wrzuciłem sobie to wszystko do Fitatu, uciekł mi gdzieś 1g tłuszczy





Zmieniony przez - MariuszK91 w dniu 2023-11-29 14:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 290 dni Przeczytanych tematów 168
Czy mógłbyś wysłać aktualny link? Bo wchodzę na sfd.pl i tam nigdzie nie mogę wejść w ten profil i tak dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 290 dni Przeczytanych tematów 168
Proszę o ocenę diety





Zmieniony przez - MariuszK91 w dniu 2023-11-30 12:12:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jak ja początek okresu redukcji tkanki tłuszczowej, ilość założonych kalorii do spożycia wydaje się trochę zbyt niska. Nawet w sytuacji, gdy masz siedzący tryb życia i jedną formą aktywności fizycznej jest trening siłowy kilka razy w tygodniu. Chyba, że redukcja tkanki tłuszczowej trwa już jaki czas. Wtedy można schodzić na niższe ilości.

Wrzuć kilka innych dni diety. Ten jeden wygląda mocno jałowo i niedoborowo. Nie można odżywiać się w ten sposób w dłuższej perspektywie. Będzie to miały z czasem swoje konsekwencje.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [60kg]

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium