SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 254 dni Przeczytanych tematów 164
Cześć,
Od 6 tygodni jestem na redukcji. Jak do tej pory waga zeszła z 80,9kg do 76,5kg i pytanie, czy jeszcze pociągnąć tą redukcję czy powoli wchodzić na zero bądź plus kaloryczny? Staż treningowy to rok, ale ostatnie miesiące to było duże podlanie tłuszczem. Siła zaczęła spadać dopiero 2 tygodnie temu. Zaczynałem z 2400 kalorii, teraz jest to 2000 kcal. Trening siłowy 4x w tygodniu, od 3 tygodni po każdym treningu cardio + raz w tygodniu dłuższe bieganie 5, czasem 10 km, przez co zaczyna mnie dopadać głodówka :) Według maszyny siłownianej mam 13% BF, ale nie wiem czy to możliwe aktualnie. Wyniki siłowe w głównych bojach to 170kg martwy ciąg, 100kg wyciskanie leżąc oraz 130kg w przysiadzie. Dla pokazania efektów aktualnej redukcji 2 zdjęcia z początku oraz 2 zdjęcia z dzisiaj (równe 6 tygodni).
Z góry dzięki za każdą poradę :)











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
Masz jeszcze sporo tłuszczu, zwłaszcza na boczkach, więc wskazanym byłoby kontynuować redukcję.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Redukcja zdecydowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 254 dni Przeczytanych tematów 164
Ok, to cisnę dalej i będę obserwował ;) Dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106173
Pomiary z takich maszyn nie traktuj poważnie bo sam widzisz pokazuje 13% a każdy po zdjęciach widzi że jest dużo więcej. Przy takim poziomie to już byś bardzo widoczne mięśnie brzucha mial a nie boczki. Dopiero redukujesz 6 tygodni z tego co piszesz więc jesteś na początku mocna napisać więc tym bardziej dalej redukuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie nie ma 13 procent tkanki tłuszczowej. Raczej bliżej 16-17 procent. To właśnie poziom tkanki tłuszczowej i ogólny wygląd sylwetki powinien decydować o prawidłowym wyborze celu treningowego. Warto jest zejść nisko z jego poziomem, aby późnej budować lepszej jakości mięśnie. Z reguły te 12-13 procent spokojnie już ku temu wystarczy. Z kolei 15-16 procent powinno sugerować nam konieczność redukcji.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 254 dni Przeczytanych tematów 164
Cześć,
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc robię update:
Kolejne 4 tygodnie minęły i kolejne 2kg w dół - można powoli zwiększać kalorie? Coraz bardziej głód mnie dopada :D
Pozdro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki, w tym redukcji tkanki tłuszczowej. Istotne jest to, jak zmieniają się obwody ciała, mierzone co jeden/dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Jeżeli dysponujesz takimi danymi to właśnie one będą dla nas, jak i dla Ciebie istotne w kwestii tego jak/czy korygować ilości spożywanych kalorii w diecie i/lub aktywność fizyczną. Wklej jak to wyglądało, a jeżeli nie mierzyłeś, to sugeruję zacząć dokonywać pomiarów. Bez tego niestety nic nie da się stwierdzić.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Efekty - jak mierzyć?

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

WHEY premium