SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ wysokiego spożycia białka [4,4g] na kompozycję ciała.

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2145
Ja dodam tylko, że grupa badana była w wadze 73 kg(ja mam 70kg/170cm) i mogę potwierdzić, że jedyne co zmieniam przed sezonem plażowym to właśnie stosunek białka do tłuszczy i węgli. Mój trening jest oparty na zasadach FBW 5x5. Na 2 miesiące przed wakacjami podbijam białko na 3g/kg m.c. i zmiana zauważalna na wakacje, czyli bardziej estetyczna sylwetka. Wydaje mi się również, że kluczem do obliczania zapotrzebowania powinna być nie ogólna masa ciała, ale beztłuszczowa masa ciała. Zawsze można ustawić takie badania pod jakieś dogmaty. Może sami musimy przeprowadzić takie badania, a nie tylko opierać się na badaniach naukowców. Sami dla siebie nie będziemy ściemniać-raczej. Do obliczeń sugeruję stosować medianę, a nie średnią arytmetyczną wszystkich badań to może uda się wykluczyć naciąganie wyników. To tylko taka luźna propozycja dla obeznanych userów. Na tym forum znajdziecie bez problemów chętnych z pozimem tkanki tłuszczowej w zakresie 10%,20% czy 30%. Za rok wyniki i wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
pomarzyć możesz


Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-07-28 15:41:42

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Wybór próby jest bardzo istotny. Rekrutacja badanych z forum nie daje żadnej kontroli nad przebiegiem eksperymentu/badania. Już niejedna osoba się na tym sparzyła. "Materiał" testowany trzeba mieć w ciasnych ryzach - inaczej badanie się "rozłazi" i łatwo jego wyniki zakwestionować, obalić lub wręcz wyśmiać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jak to kazde forum
na każdego normalnego użytkownika przypada pewnie gdzieś z 5gimboli

wyniki na pewno byłyby ciekawe

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
"Zmuszony byłem przerwać test bo mama zrobiła dzisiaj placki ziemniaczane, a śmietaną ciężko było podbić białko do 4,4g/kg " - tak by było . Na redukcji większe spożycie białka jest git głównie z faktu że zapycha , sam na tej redukcji leciałem ponad 2,5g a niekiedy ponad 3g (wyszło samo z siebie by się czymś zapchać) i jakiś super efektów nie zauważyłem , redukcja jak redukcja, choć fakt że siła stała w miejscu/rosła i spadków brak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2145
Może macie rację, ale mi chodziło raczej o weryfikacje uczestników, są tu na forum ludzie którzy dla siebie samych trzymają dietę (prowadzą dzienniki ) i nie trzeba tu wyników w dziesiętnych częściach procenta. Jako moderatorzy możecie przebrać" wolontariuszy". Ten test jest dla nas samych, a co do trzymania idealnej diety to kto taka trzyma? Wynik jest dla zwykłego człowieka nie zawodnika. Macie już duże doświadczenie, i wierzę że, cenne wnioski dałoby się wyciągnąć. Nie zależy mi na obalaniu wszystkich teorii o tym co jest jedyną słuszną drogą. Jeżeli różnice między białkiem na poziomie 2g/kmc a 3.5 g/kmc będą duże to każdy będzie mógł świadomie decydować. Koszt takiej diety na pewno będzie się różnił,a jeżeli wyniki nie będą znacznie odbiegać od siebie, to po co przepłacać? Jedno doświadczenie warte więcej niż tysiąc rad specjalistów. To mi kiedyś powiedział jeden mądry człowiek. Teoria nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością, my nie mieszkamy w laboratorium -żyjemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Wszystko pięknie - ale od razu pojawi się milion malkontentów, którzy badania podważą. Przybiegnie setka pimpujących suple określonych marek i będą pluć jadem - bo to biznes i ciężkie pieniądze. Jak chcesz z takimi firmami zadrzeć to musisz mieć twarde i niepodważalne argumenty poparte 100% profesjonalnymi badaniami. Inaczej wystawiasz się na pośmiewisko. Żadnemu producentowi białka nie zależy na tym, żeby go sprzedawać mniej. Także nie ma co drążyć tematu - szkoda czasu na takie brednie. Jak coś badać to zgodnie z regułami badawczymi. Metody i narzędzia mają być profesjonalne a nie podwórkowe.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 413 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10782
Nie wiem ale jak czytam tą tabelkę to widzę że w grupie z niskim białkiem wzrost masy ciała był średnio o 0,8 kg dodatkowo ilość tłuszczu wzrosła o 0,3kg i LBM wzrósł o 1,3 kg(tutaj się nie sumuje), natomiast w HP był spadek fatu o 0,2kg i wzrost LBM o 1,9 kg a BW o 1,7kg (tutaj się sumuje) - więc jak na 8 tygodni to chyba całkiem spoko. Nie wiem czego byście oczekiwali - w HP jest spadek tłuszczu i wzrost beztłuszczowej masy ciała - wiem że nie można ekstrapolować na cały rok ale zakładamy że powtórzylibyśmy to przez cały rok czyli ok 7 razy to spadek tłuszczu o 1,4 kg i wzrost LBM o 13 KG - to przecież to by były niesamowite rezultaty i z 16% BF zeszlibyśmy do 10%

Na swoim przykładzie "jakbym" osiągnął podobny rezultat.
Obecnie ważę 77kg , BF przyjmimy że 20% (Tanita pokazuje od 16-18%)
Więc :
LBM 61,6 kg
Fat 15,4 kg
Po 8 tygodniach
LBM 63,5 kg
Fat 15,2 kg
Razem 78,7kg BF 19%
Po kolejnych 8 tygodniach
LBM 65,4 kg
Fat 15, kg
Razem 80,4kg BF 18,6% - niby rewelacji nie ma ale czy to nie jest powolny recomp ;)

Zmieniony przez - thorin w dniu 2014-07-30 12:41:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2145
Czyli zgodnie z wiedzą, przed wielkim bum na bycie Fit (sponsoring) 1,8g/kmc wystarczy dla kulturysty-amatora przy budowaniu masy mięśniowej . Trzeba tylko pamiętać o dostarczaniu wszystkich aminokwasów i odpowiedniej ilości kcal. Na redukcji można podbić trochę białko do 2,5 max. 3g/kmc mniejsze uczucie głodu i pewnie(?) skuteczniejsza redukcja. Czy jest sens stosowania diety z białkiem na poziomie 4g/kmc? Ekonomia jest brutalna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Pojedz jakiś czas na masie 1,8 g/kg a później taki sam okres poleć na 2,5-3 g/kg i porównaj jak się czułeś i jak Ci szły treningi. Dla mnie jest kolosalna różnica. O wiele szybciej się regeneruję na większych ilościach białka.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - przed czy po treningu?

Następny temat

Czekolada - Turbodoładowanie w procesie utraty wagi

WHEY premium