SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy-zapotrzebowanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
Mam pytanie jeżeli dopiero zacząłem ćwiczyć to mam jakieś zwiększone zapotrzebowanie na jakieś witaminy lub minerały.Czy wystarczą te co są pożywieniu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Mozna, ale lepiej zwrocic uwage na produkty zawierajace w przewadze wapn nad fosforem i zwiekszyc ich udzial w diecie. Np. niektore warzywa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
musisz zwiekszyc dawke kup jakies witaminy i mineraly w tabsach

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 226 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8692
zależy do diety. Chociaż w dzisiejszych warzywach na pewno jest ich mniej niz powinno byc ze względu na sposób uprawy i modyfikacje genetyczne aby rośliny były jak najwieksze więc uważam że powinieneś zaopatrzyć sie w jakieś dodatkowe witaminy i minerały
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Masz dwie drogi:

a) zdrową - dodać dużo warzyw

b) tę drugą - kupić witaminy

Your choice.

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
To zależy też co masz na myśli, że zaczełeś ćwiczyć. Jak raz czy dwa razy w tygodniu skoczysz na siłkę to wystarczy jak zjesz trochę więcej owoców/warzyw. Jak chodzisz 5 razy w tygodniu na siłke to mozesz pomyśleć nad jakimś suplementem, ale weź sobie szczególnie do serca rady qazara.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Ale jak zacznie brać zarówno suple jak i dowali z dwa kilogramy brokułów itp. to hiperwitaminoza gwarantowana, a wtedy współczuję. Z owocami nie przesadzaj.

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Po pierwsze skad wiesz czy będzie jadł 2 kg brokułów, po drugie skąd wiesz jakie ma zapotrzebowanie na witaminy i minerały, a po trzecie skąd wiesz ile faktycznie w tych brokółach jest witamin?

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Po pierwsze - nie wiem co może ludziom przyjść do głowy, a znam takich co wcinają po 2kg brokułów

Po drugie - skoro padło pytanie: jeżeli dopiero zacząłem ćwiczyć to mam jakieś zwiększone zapotrzebowanie na jakieś witaminy lub minerały.Czy wystarczą te co są pożywieniu? to odpowiadam. Jeżeli zaczął ćwiczyć, to ma zwiększone zapotrzebowanie, ale nie wiem ile i jak ćwiczy, więc przestrzegam przed przesadą.

Po trzecie - kieruję się tabelami. Nie wnikam jak będzie je obrabiał, czy gotował, dusił, piekł czy jadł na surowo - zawsze coś minerałów i witamin odleci.

Po czwarte ZAWSZE lepiej dodać do diety warzywa niż kupować witaminy i minerały w suplementach.

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Widzisz tylko to co masz w tableli a w produkcie to dwie różne rzczy.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Te tabele to przybliżone wartości makroskładników produktu i warto się do nich odnosić. Lepsze to niż przeprowadzanie badań nad każdym ziarnem ryżu czy brokułach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

warzywa i witaminy olimpa

Następny temat

Przednia część ud. Spalanie.

WHEY premium