SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Warzywa i owoce

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
góra-chodzi mi o fruktoze, lepszym wyjsciem wg mnie jest spożycie węgli z produktów zbożowych, a owoce bym jadł w innych porach dnia.

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32
OWOCE-BANANY,JABLKA,POMARANCZE,MANDARYNKI

WARZYWA-MARCHEW,POMIDORY,OGORKI,KALAFIOR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 682
jak już jakiś owoc zaraz po treningu to dobrym rozwiązaniem było by wszamać troche rodzynek bowiem dużo w nich glukozy.

"cierpliwość jest gorzka ale jej owoce są słodkie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32
PO TRENINGU BANAN LUB JABLKO PLUS GAINIER ,A JESLI JEST MOZLIWOSC TO OD RAZU POSILEK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Transi Banan to prawie sama skrobia. Czasem bardziej traktuję go jak warzywo niż owoc...

co Ty wygadujesz ?? Banan to w wiekszosci sacharoza czyli cukier prosty = fruktoza + glukoza.

Sigvarth

kolejny ... rodzynki suszone to w wiekszej mierze błonnik anizeli glukoza.

expercicho

najlepiej odrazu posilek


Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-10-24 23:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
rodzynki suszone zawieraja blisko 65g wegli i kolo 6g bonnika wiec nie mozna powiedziec, ze rodzyki to sam blonnki inne owoce suszone sa znacznie bogatsze w ten niestrawny skladnik pokarmowy

Zmieniony przez - mombas w dniu 2008-10-24 23:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Mombas a czy ja napisalem, ze to sam blonnik ? Napisalem w wiekszej mierze. Wiadomo, ze rodzynki to nie sam blonnik, chodzilo mi bardziej o porownanie blonik -> sacharoza.

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-10-24 23:27:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
ok
moze inaczej zinterpretowalem to co napisales tak wiec ide spac

Zmieniony przez - mombas w dniu 2008-10-24 23:36:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 682
ooj zaglebieSC ale żeś palnął pisząc że błonnika więcej niż glukozy w rodzynkach ,spójrz zatem:

Średnia wartość odżywcza i energetyczna w 100g rodzynek:
białko 2.3g
tłuszcz 0.5g
sacharoza 1.1g
glukoza 63.2g
błonnik pokarmowy 6.5g
energia 227 kcal


Zmieniony przez - Sigvarth w dniu 2008-10-25 07:10:26

"cierpliwość jest gorzka ale jej owoce są słodkie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Skad czerpales te informacje jesli mozna wiedziec ? Wg. mojej tabeli (z tej ktorej korzystam) glukoza ma ok 8g ? Tak czy inaczej po treningu nie sa najlepszym rozwiazaniem - chociazby ze wzgledu na blonnik. Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ankieta dla studenta

Następny temat

Co zrobić gdy brak czasu....

WHEY premium