SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka z nadwagą !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20290

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

męska

Waga

101

Wzrost

186

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

nie wiem

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Obecnie bez pracy, żadnych zajęć, sporo wolnego czasu, bardzo późno chodzę spać, co przekłada się na późniejszą porę pobudki

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia aeroby, w przeszłości amatorsko mieszane sztuki walk, piłka nożna, obecnie posiadam domową siłownię, cross trainer, matę do rozciągania i worek

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak diety

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

W przeszłości nadciśnienie

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać i z góry podziękować za rady i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Od jakiegoś czasu zacząłem martwić się o swoje zdrowie przez kilogramy które bardzo łatwo nabieram, mam również nadciśnienie (ostatnio nie mierzyłem) i wysoki poziom cholesterolu. Widok własnego ciała sprawia że się dołuję, a szczególnie brzuch z którym sobie nie radzę...

Wszystkie partie ciała mimo nadwagi potrafię zmienić, bo już wcześniej sobie z tym radziłem poprzez aeroby i siłownię, jednak ciężko mi jest pozbyć się tak zwanej "oponki" być może przez brak odpowiedniej diety? Bo tak naprawdę nigdy jakiejś szczególnej się nie trzymałem, po prostu starannie dobierałem pokarmy i właśnie czym bardziej mi zależało tym gorzej mi to wychodziło, również nie wiem czy plan treningowy, który zresztą sam sobie ułożyłem jest odpowiedni do założonych celów?

Mam 26 lat, od kilku tygodni jestem bez pracy, więc czasu dla siebie sporo, a z drugiej strony mniej ruchu... Ważę już 101kg mimo tego że ćwiczę, może przez nieodpowiedni trening i odżywianie nabieram masy jeszcze? Ławeczka, gryfy i ciężary w garażu, w domu dodatkowo cross trainer i worek. Suplementów diety brak, biorę tylko BCAA w kapsułkach przed i po treningu. Mam kilka pytań odnośnie redukcji do której dążę:

- ile posiłków dziennie i jak często, lepiej jeść rzadko a więcej czy częściej i mniej?

- po jakim czasie od posiłku brać się za trening i kiedy jeść po nim?

- trening lepiej robić na czczo czy po śniadaniu?

- jak łączyć treningi siłowe z aerobami? Który najpierw? Czy np jazda na cross trainerze może spalać mięsień zamiast tłuszczu? bo z tego co wiem to mięsień jest łatwiej spalić.

Dla porównania dam rozpiskę własnego planu:
Przed każdym treningiem 15/20 na Cross Trainer, po czym trening siłowy
pon - biceps 2ćw. i braki 2ćw. wszystko po 5 serii, każda 10 powtórzeń
wto - klata 2ćw. i triceps 2ćw. tak samo jak wyżej
śro - zwiększony czas na aeroby + plecy
czw - powtórka z pon
pią - powtórka z wto
sob - rozciąganie, trochę nogi (uważam przez kontuzję z przeszłości)
nie - brak treningu

Gdy mnie rozpiera energia to czasem na tygodniu wieczorami jakieś dodatkowe ćwiczenia aerobowe. Co mam zmienić, bo rozumiem że uderzyłem w złym kierunku...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
W między czasie kilka urodzinowych imprez, plus wakacje, jakiś grill, leżakowanie z browarkiem na słońcu, czasem trzeba się trochę zrelaksować :)

LELUM POLELUM - WYGLĄD GALA
Zmieni mi ktoś temat?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Witam
Po pierwsze ułóż dietę bez nie będzie trudno zredukować w tym celu czytaj podwieszone
Aeroby najlepiej robić po treningu
Posiłek przed treningowy zjedz 1,5h przed treningiem po treningu odrazu możesz zjeść węgle proste a około 1-1,5h porządny posiłek
Trening do zmiany za dużo serii poczytaj o FBW na początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
DIETA
FBW na początek
Jak masz worek to rozgrzewkę sobie na nim rób.
Aeroby min 30minut dziennie
Czekam na info i poprawki

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
Dzięki za odpowiedzi !

A co to jest FBW bo nie łapię?
Nawet jeśli zrobię sobie dietę + poprawny trening i aeroby to czy szybko mogę osiągnąć zamierzony rezultat czy lepiej kupić jakiś suplement?

No kontaktowałem się z koniem, tylko obecnie fatalna sytuacja finansowa żebym tak z miejsca ruszył z planem i suplementami, dlatego zacznę na sucho a jak odłożę to się zgłoszę po profesjonalne rady. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW-_TRENING-t401012.html poczytaj o FBW
Spokojnie możesz ułożyć sobie sam dietę i dać do oceny czytaj podwieszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1010
Spokojnie. Dasz radę na samej diecie i treningu. Organizm nie jest przyzwyczajony do diety i zwiększonego wysiłku, więc to jeszcze większy plus dla Ciebie. Nad suplementami pomyśl po jakimś czasie, np. spalasz, kup po tym jak waga przestanie spadać.

„Życie to nie tylko słońce i tęcza. To podłe i paskudne miejsce. Ani ja, ani Ty, ani nikt inny nie bije tak mocno jak życie. I nie chodzi o to jak mocno mu oddasz. Chodzi o to ile jesteś w stanie otrzymać ciosów. I wciąż iść na przód. Ile jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca! Jeżeli wiesz, na co Cię stać, weź to na co się stać. Ale musisz być gotowy na nadchodzące ciosy. Przestać pokazywać palcem i mówić, że nie jesteś tam gdzie chciałeś być z jego, jej, czy kogoś powodu. Tak robią tchórze. A ty nim nie jesteś. Jesteś kimś lepszym!”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
poniedziałek
Rozgrzewka - worek
Przysiad ze sztangą
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi na płaskiej
Uginanie ramion z hantlami
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Prostowanie ramion tyłem
Brzuszki

wtorek
Cross trainer 45min
Worek 15min

Środa
Rozgrzewka - worek
Przysiady wykroczne ze sztangielkami
Wiosłowanie
Wyciskanie hantli na skośnej
Uginanie ramion ze sztangą
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Pompki tyłem w podparciu
Brzuszki

Czwartek
Cross trainer 45min
Worek 15 min

Piątek
Przysiad ze sztangą
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi wąski uchwyt
Uginanie ramion z hantlami
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Prostowanie ramion tyłem
Brzuszki

Sobota - Niedziela
Wolne

Przerwy między powtórzeniami podpasuje pod siebie, jednak nie rozumiem za bardzo z tymi seriami w FBW, powiedzmy robię jednego dnia po jednym ćwiczeniu na klatę, biceps itd i system 15-10-5 to system powtórzeń, a do tego ile serii mam dopasować jeśli moim zamiarem jest redukcja?

Jak dopasuje trening to pomyślę nad dietą do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
poniedziałek
Rozgrzewka - worekChod
Przysiad ze sztangą
Martwy ciąg Daj tu wiosłowanie (a jak masz drążek to podciąganie
Wyciskanie sztangi sprzed głowyZmieniłem kolejność najpierw barki potem klata
Wyciskanie sztangi na płaskiej
Uginanie ramion z hantlami
Prostowanie ramion tyłem
Brzuszki

Środa
Rozgrzewka - worek
Przysiady wykroczne ze sztangielkami
WiosłowanieDaj tu Martwy ciąg
Wyciskanie hantli na skośnej
Uginanie ramion ze sztangąDaj tu uginanie młotkowym
Wyciskanie sztangi sprzed głowyDaj barki przed klatkę i z daj inne ćwiczenie np. unoszenie hantli bokiem
Pompki tyłem w podparciu
Brzuszki

Serie daj 3 na duże partię i 2 na małe
Powtórzeni od 12 do 8 (proponuje na początek 12-10-8)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
A na worku jaką rozgrzewkę robisz??
Ja pracowałem: 3min serię prostych, potem 20lowkickow na każdą stronę. i kolejne 3min mieszane uderzenia z kopnięciami i na koniec znowuż low kicki. Oczywiście nie na chama tylko z delikatnym wyciuciem:D

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1643 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19133
Wielkie dzięki nowy_K_D :)

Rozgrzewka na worku? Zaczynam od prostych uderzeń, później mieszane, po czym rozgrzewam nogi low kick i high kick, na koniec obrotowe uderzenia, ręka/noga.

Dobra to trening już mam, teraz jeszcze pomyślę nad dietą i wrzucę do oceny, od poniedziałku chcę zacząć bo nie ma co się op*****lać ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobra dieta?

Następny temat

Dieta na mase

WHEY premium