SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Bolg} Misterios i moja walka z nadwagą

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 99
Witam.
Zakładam tego bloga, ponieważ postanowiłem wreszcie powalczyć ze swoją nadwagą. Ostatnio sporo przytyłem około 10kg od października i jakieś 3 tygodnie temu doszedłem do wniosku, że trzeba wreszcie zacząć z tym walczyć.
Waga – 88,4.
Wzrost – 172 cm.
Wiek – 24 lata.
Póki co od jakiś trzech tygodni staram się przechodzić dystans minimum 10 tysięcy kroków dziennie – Średnia z ostatnich 3 tygodni to 11556 kroków na dzień oraz zacząłem trochę zdrowiej się odżywiać – Tak by przyzwyczaić się do zdrowszych nawyków przed dietą. Póki co przez te 3 tygodnie udało mi się stracić 3 kg zacząłem 29.01 z wagą 91,4 kg.
Na tym blogu chce prowadzić dziennik oraz zadawać pytania do bardziej doświadczonych użytkowników.
W piątek chce wykonać sobie badania przed rozpoczęciem redukcji i wytypowałem następujące badania:
- Kortyzol
- Glukoza na czczo
- TSH
- Profil Lipidowy.
Polecacie coś jeszcze do przygotowanego przeze mnie zestawu?
Dziś wieczorem lub jutro w trakcie dnia wrzucę dietę do oceny.
Ogólnie chcę zacząć ćwiczyć na siłowni, tylko trochę nie wiem konkretnie od czego zacząć. Planowałem trening dla początkujących, ale niektóre ćwiczenia są póki co dla mnie zbyt trudne np. podciąganie na drążku lub pompki ( jedna seria 10 pompek to maks na mnie :( )
Poniżej wrzucam zdjęcia wyglądu mojej sylwetki na 29.01










Zmieniony przez - misterios w dniu 2020-02-19 15:41:17

Zmieniony przez - misterios w dniu 2020-02-19 15:41:56
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94315 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
Witamy w dziale
Tarczyce badaj calym małym panelem tsh Ft3 ft4
Dobrze było by tez sprawdzić
Testosteron calkowity
Estradiol
Prolaktyne
Lh
Fsh
Plus morfologia bo to podstawa
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 99
Dziękuję za sugestię póki co udało mi się namówić Panią doktor na następujące badania przez NFZ:

- Pełna morfologia krwi
- Glukoza
- Lipidogram
- Próby wątrobowe
- Kreatynina
- Kwas moczowy
- TSH, TSH4, TSH3

Poza tym dziś pierwszy raz byłem na siłowni, co prawda bez konkretnego planu treningowego, ale wykonałem po 3 serie na każdą partię ciała. Niestety w wielu przypadkach musiałem się ograniczać do bardzo małych ciężarów, ale i tak jestem zadowolony. Dzięki spacerom udało mi się przebiec na bieżni 20 minut z prędkością 10km/h.

Po drugie wybrałem się na taniec, by nie ograniczać ruchu do siłowni 1,5h tańca też pewnie coś da w kierunku zrzucenia kg.

A i dużo dziś chodziłem, bo na mojej opasce mam na dziś zrobione 29000 kroków z małym hakiem.

Co do diety, to właśnie tu jest problem, bo zjadłem 1628 kcal wg.fitatu i czułem, że to dla mnie zbyt dużo. Obiad zjadłem na 3 razy, ponieważ ciężko mi było go jeść.

Miałem ułożyć sobie dietę i planuje ją ułożyć na 33x70 (docelowa waga) - 500 kcal = 1800 kcal - Z tym, że mam problem, ponieważ wykryto u mnie refluks i ciężko mi zjeść cokolwiek, bo powoduje to odruch wymiotny i ogólnie jakoś brakuje mi apetytu.







Zmieniony przez - misterios w dniu 2020-02-21 00:15:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 99
Dziś otrzymałem wyniki badań i z następujących badań:
- Pełna morfologia krwi
- Glukoza
- Lipidogram
- Próby wątrobowe
- Kreatynina
- Kwas moczowy
- TSH, TSH4, TSH3

Jedynie cholesterol wyszedł podwyższony, a reszta w normie. Dzisiejsza aktywność ograniczyła się do 10000 kroków, ponieważ cały dzień byłem strasznie zmęczony, a co do diety to nadal mam problem z jedzeniem większej ilości kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94315 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
1800 to strasznie mało kcal jak stanie waga z czego będziesz ucinał kcal??
Co gastrolog na ten reflux? Dostałeś leki? Powinien jakieś ipp przepisać przecież.
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 99
Dzięki za odpowiedź. Tak dostałem leki, mam brać jedną tabletkę codziennie rano ( Póki co nic to nie pomaga)
A co do ilości kalorii, to zdałem sobie sprawę z tego, że do tej pory jadłem bardzo mało około 2000 kcal na moją masę i zastanawiam się jak postąpić, by to jakoś mądrze rozegrać. Zwiększyć na chwilę ilość kcal i potem obcinać czy zostawić tak jak jest 1800 - zostać przy 2000 kcal?
A co do treningów to niestety dziś i wczoraj nie miałem jak skorzystać z siłowni, ponieważ byłem u rodziców, więc tylko przeszedłem po 11000 kroków, jutro skoczę na siłownię rano i zobaczę jak się będę czuł.

Przed chwilą obliczyłem według wzoru moje zapotrzebowanie kaloryczne i wyszło mi 2500 kcal, więc planuje odjąć 300-500 kcal i przez tydzień zobaczyć jak będę się czuł.


PS. Mogę prosić o poprawienie nawiasu w tytule?




Zmieniony przez - misterios w dniu 2020-02-23 18:59:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 99
Wczoraj byłem na treningu na siłowni. Było umiarkowanie ciężko, więc następnym razem zwiększę trochę ciężary. Wczoraj zjadłem 2100 kcal, tylko muszę popracować nad makro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2402
Cześć ja też chciałem za agresywnie obniżać kalorie na początku Ale lodzianian przemówił mi do rozsądku i zamiast od 2500 zacząłem od 2700 i tak trzymalem chyba z 2-3 tygodnie. Nie zalowalem. Życzę wytrwałości.A Co do biegania polecam wolniej A dłużej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stagnacja w redukcji i kalorystyka

Następny temat

Ile G mogę pić białko na redukcij

WHEY premium