SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wafle ryżowe i kukurydziane

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
Siema. Szukam jakiegoś nabijacza kalorii. 3500kcal jestem w stanie uzyskać z czystego żarcia ale pozostałych 300/400kcal już ciężko. Co myślicie o waflach ryżowych kukurydzianych czy płatkach kukurydzianych w celu uzupełnienia zapotrzebowania? Niby są bardzo przetworzone i wdrożenie ich do codziennej diety w różnych ilościach nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem. Chyba że znacie jakieś lepsze zamienniki. Dziennie spożywam 4 posiłki a na 5 nie bardzo znajde czas.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 140 dni Przeczytanych tematów 71
Jak się będa kcal zgadzały, to nic się od 10-20g miodu nie stanie. Przynajmniej u mnie nie zahamowało to redukcji tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Jak najbardziej możesz używać wafli ryżowych czy kukurydzianych jako zrodla węglowodanów w diecie. Osobiście mi te zwykle tak sobie smakują, ale smakowe bardzo gładko wchodzą te od warszawskiego koksa tam masz sporo smakow i makro lepsze niż w Good Food czy kupiec np. czy z firmy Good food(w lidlu znajdziesz w dwóch smakach - cos Ala fromage i paprykowe).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
A te biedronkowe? Też skład chyba nienajgorszy mają


Zmieniony przez - Młody Adonis w dniu 2023-11-12 17:45:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Możesz podlinkować jakie? Po nie kojarzę o których mówisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
jesli to chodzi o dobicie tak małej ilosci kcal to jasne ze mozesz, w pewnym momencie ciezko jest nabijac cała podaz tylko na zdrowym wiec jak w diecie bedzie 10/20% mniej zdrowego to nic się nie stanie tym bardziej ze takie wafle sa całkiem ok,, ja nabijam ryżowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Oczywiście, że wafle jakiekolwiek będą produktem przetworzonym i niespecjalnie nadają się jako podstawa zdrowej diety. Co innego jednak w sytuacji, gdy musimy zjeść dużą ilość kalorii i nie jesteśmy w stanie tego zrobić, a przy okazji z produktów pełnoziarnistych dostarczamy duża ilość błonnika (na to również sugeruję zwrócić uwagę). Jak najbardziej można wprowadzić produkty przetworzone jako dodatek. Najlepiej te, które Tobie najbardziej smakują w takiej sytuacji, np. wafle, sorbety, żelki, itp.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
I takich odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki panowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Młody Adonis
I takich odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki panowie
Więc dobijaj i nie męcz się bo na pewnym etapie na masie przy większych kcal nie ma szans nabić wszystkiego tylko zdrowymi produktami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Poza tym, że ciężko będzie niektórym osobom zjeść większą ilość kalorii, to tak jak wspomniałem w swojej wypowiedzi powyżej, dostarczając je głównie z produktów pełnoziarnistych, automatycznie ilość błonnika w diecie podskoczy do ogromnych wartości. To z kolei związane będzie z możliwością wystąpienia problemów trawiennych. Polecam zwrócić na to uwagę i poczytać więcej informacji w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/blonnik-w-zdrowej-diecie-wiecej-nie-znaczy-lepiej-3708

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Jak nie będziesz opierał diety na takich produktach to jako dodatek niema problemu. Zawsze też możesz dać jakiś owoc po posiłku i też trochę kalorii nabijesz a zjesz że smakiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intermittent fasting, a trening

Następny temat

Dieta na masę do oceny [75kg]

WHEY premium