SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ważenie produktów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 203 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5110
Witam Jak ważyć upieczonego kurczaka do posiłku,skoro wiadomo ,że po upieczeniu będzie on ważył mniej niż przed upieczeniem ,jeżeli w diecie mam rozpisane załóżmy 50g piersi z kurczaka, a upiekłem go pół kilo?

"Wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności". Bruce Barton

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82745 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699829
ważymy produkty zawsze przed obróbką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 61 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 320
Nigdy nie waż mięsa przed obróbką, bo za każdym razem może być inna waga. Tak czy inaczej jeżeli już upiekłeś kuraka i chcesz go dopiero teraz zważyć, to podziel wagę upieczonego mięsa przez ilość posiłków w których masz to mięcho wrzucić. Przykładowo jeżeli masz 5 posiłków i upiekłeś pół kilo mięsiwa, to podziel wagę całkowitą po upieczeniu przez 5 i wyjdą Ci równe porcje. Innej opcji nie mam;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
ŁapaForever
Nigdy nie waż mięsa przed obróbką, bo za każdym razem może być inna waga. Tak czy inaczej jeżeli już upiekłeś kuraka i chcesz go dopiero teraz zważyć, to podziel wagę upieczonego mięsa przez ilość posiłków w których masz to mięcho wrzucić. Przykładowo jeżeli masz 5 posiłków i upiekłeś pół kilo mięsiwa, to podziel wagę całkowitą po upieczeniu przez 5 i wyjdą Ci równe porcje. Innej opcji nie mam;)



Zawsze ważymy przed obróbką.

Upiekłeś pół kg - czyli 500 g, potrzebujesz 50 g, czyli jednej dziesiątej tego co upiekłeś. Taka matematyka

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
ŁapaForever
Nigdy nie waż mięsa przed obróbką, bo za każdym razem może być inna waga. Tak czy inaczej jeżeli już upiekłeś kuraka i chcesz go dopiero teraz zważyć, to podziel wagę upieczonego mięsa przez ilość posiłków w których masz to mięcho wrzucić. Przykładowo jeżeli masz 5 posiłków i upiekłeś pół kilo mięsiwa, to podziel wagę całkowitą po upieczeniu przez 5 i wyjdą Ci równe porcje. Innej opcji nie mam;)


Zawsze ważymy przed obróbką , takim przykładem już nawet nie mięso a ryż który w czasie obróbce ( gotowania) chłonie bardzo wodę.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 61 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 320
Miało być NIGDY NIE WAŻ MIĘSA PO OBRÓBCE!! Wybaczcie, mega mocna literówka... wstyd i hańba:):D


Zmieniony przez - ŁapaForever w dniu 2016-05-28 11:19:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 203 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5110
Wybaczamy

"Wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności". Bruce Barton

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
W przypadku pieczenia całego kurczaka już nie ma tak łatwo. Możesz ew. założyć, że straty wody będą rzędu ok 30%.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 203 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5110
Chodzi mi głównie o to ,że nie opłaca mi się piec za każdym razem 50g mięsa,dlatego wydaje mi się ,że najlepszym rozwiązaniem będzie zaokrąglić wagę początkową np. do 500g i później podzielić pieczeń na 5 równych wagowo części ,po czym kombinować z nich porcje 50g lub inne

"Wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności". Bruce Barton

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 61 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 320
No to zrób tak jak Ci napisałem wyżej - podziel wagę upieczonego mięsa przez ilość posiłków które jadasz w ciągu dnia i będziesz miał równe porcje. Ja tak robię z ryżem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Jeżeli masz całe mięso, np szynka, schab to śmiało. Cały kurczak to już trochę inna sprawa, ponieważ w jego skład wchodzą różne elementy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węglowodany proste:złożone - Proporcje

Następny temat

spalacz resztek tluszczu z brzucha\bioder\ud

WHEY premium