SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W drodze po cel

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
Witam, w połowie lipca mam testy sprawnościowe do WSOWL. Nie mogłem zacząc biegać wcześniej ponieważ to wpływało bardzo na jedna z rzeczy, która była badana a miałem ja zawsze zawyżoną.
Pozostały 2,5 miesiąca i chciałbym aby jakaś doświadczona osoba rozpisała mi plan treningowy na 1000m aby wyrobić jak najlepszy czas do tego czasu. Nie moge znaleźć takiego na 2 miesiące.
Mógłbym poświęcić 5 razy w tygodniu na to. Waga 72kg Wzrost 180cm. Z miesiąc temu wybrałem sie na bieżnie zrobiłem 7 x 300m, więc tragicznie nie jest z kondycją. Ale na pewno jest jeszcze daleko do dobrego poziomu kondycji o szybkości nie wspominając. Bardzo byłbym wdzięczny za ułożenie planu i wskazówek ewentualnych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
http://bieganie.pl/?cat=19

suplementy: bcaa, vitargo lub carbo , wit i mineraly

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
Znaczy się te plany są dobre, ale myślę ze przez 2msc dużo by nie pomogły a więc.
Trening polega na tym że jest trening mocny a potem na następny dzień jest rozbieganie/ew. wolne.
Mocny trening pod ten dystans to najlepiej 6x500m lub 8x300m biegane na 90% szybkości i ostatnią można szybciej.
Rozbieganie to lekki truchcik mający doprowadzić organizm to normalnego stanu, taki bieg regenerujący. Zwykle biega się go od 6 do 10km więc polecam Ci 6km póki co. (po biegu zawsze 6-10x100m na pobudzenie)
Można jeszcze dodać siłę biegową, są to wieloskoki, podbiegi i różne skipy. Wieloskoki i skipy trzeba robić dobrze technicznie, więc polecam podbiegi na piachu przynajmniej 50m biegane z kolanami trochę wyżej i szybko.
Jednak na siłę dobre by było bieganie rozbiegania na górzystym terenie, lub ew. po piachu.
Więc polecam
pt: mocny
wt: rozbieganie
śr: mocny
cz: wolne
pt: rozbieganie/siła
sb: mocny
nd: wolne

Ale teraz jeden tydzień polecam zrobić same rozbiegania + w środku jeden mocny trening żeby jakoś się przygotować. Myślę, że jak zrobisz taki trening z pewnością poprawisz swoje osiągnięcie Pamiętaj jeszcze o rozgrzewce i rozciąganiu przed i po treningu. Tydzień przed testem zrób 1 lub 2 mocne treningi tylko bardziej luźno i 2 dni przed startem rozbieganie, a dzień wcześniej tylko się poruszać z 10minut.
+ te odżywki które podał sprinterek = cel osiągnięty!
Mam nadzieje ze pomogłem

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
dzięki wielkie, jutro zaczynam realizować plan ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
powodzenia!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
Swoje przebiegi będę na bieżąco zapisywał.
Tydzień 1:
1. 10x300m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
przerwy 4` po 55sek

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
Tydzień 1:
1. 10x300m
2. 12x300m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
nie rob caly czas tego samego

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
eee za duzo! nie kumaty jest! rob tempo raz dziennie

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 238 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12453
no chodzi o to żeby kondycję wyrobić czyż nie?
chciałem do 14x300m zrobić a potem utrzymywać to i następnie jechać szybkość.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oferta rowerowa w LIDLu

Następny temat

Skok ze zwisu na drabinkach

WHEY premium