SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany... a raczej Carbo ;-)

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
mhmm sa pewne plusy przyjecia posilku plynego po teningu ale jesli mozesz jedz stale posilki ja zawsze wcinam izolat z serem bialym,bannanem i kuskus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Ile po treningu jesz taki posiłek i za jaki czas od niego jesz kolejny?

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
od razu po trengu.
w plynnej formie szybciej sie wchlonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
czemu 20 minut po, a nie od razu ?
licze na rzeczowe uzasadnienie, bo mnie to ciekawi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
trzymam sie tori mowiacej ze pocztkowa faza katabolizmu poztywnei wplywa na rozwuj muskluatury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Dr. Charles B. Hensey – „Wielu ludzi stara się powstrzymać stan katabolizmu przyjmując suplementy hamujące wydzielanie kortyzolu, ale nie jest to najlepszy sposób w kontekście przyrostu mięśni. Jeśli kulturysta hamuje katabolizm, nie osiąga takich przyrostów o jakie mu chodzi. Musi on usunąć zanieczyszczenia z mięśni (poprzez katabolizm) dla skuteczniejszego ich przyrostu (poprzez anabolizm). Katabolizm, do którego dochodzi w wyniku treningu w mięśniach jest zupełnie innego rodzaju niż katabolizm wywołany głodzeniem. Ten pierwszy jest istotną częścią całego procesu anabolicznego. lepiej pchnąć ten proces do przodu niż hamować coś, co zachodzi naturalnie.”

Wypowiedź pochodzi z portalu kulturystyka.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
qazar - jakies tam uzasadnienie jest, ale musimy wziac pod uwage ze ten katabolizm trwal juz jakis czas podczas treningu, wiec nie wiem czy ma to sens. Jesli bardzo krotki trening robilismy to moze i tak, ale jesli trening robimy 1,5h po posilku, trwa ok kolejne 90 minut, to mysle ze juz nie trzeba uzupelniac tego katabolizmu dodatkowo. Nawet jesli trening byl krotszy (1h) i rozpoczelismy go 1:15 po posilku.
Z drugiej jednak strony "okno" po treningu trwa o wiele dluzej niz 20 minut wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak to bedzie lepiej w praktyce.
Jesli o zwykly pokarm chodzi to mysle ze lepiej bezposrednio po treningu. skladniki beda uwalniane rownomiernie a 'dobry' katabolizm nie zostanie zahamowany tak gwaltownie.
W Przypadku WPC+Carbo mysle mozna sobie poczekac chwilke, bo i tak szybko sie wchlona skladniki po tych 20 minutach.

Jakie wnioski z tego dla mnie ? z mieszaniem bialeczka po treningu nie ma sie co przesadnie spieszyc, a jesli mamy cos zjesc 'normalnego' to mozemy to zrobic od razu.

Takie moje zdanie.
Zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
kiromax blednei myslisz 1,5 na silowni to chyba plotkowanei nei trening, secudno ja psoilek spozywam 30 min przed treningiem , zgadzam sie z tym co napsial slawekop
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6510
no moze troche przesadzilem, ale np przy FBW to mniej raczej nie wyjdzie.
Dla mnie 30 minut przed to troche za krotko.

W ktorym momencie sie nie zgadzasz ?

BTW, co spozywasz przed treningiem, skoro tylko 30 minut ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy można jednocześnie budować mase mięsniową i palic tkanke tluszczową?

Następny temat

dobre białko kupię

WHEY premium