SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trochę pewności siebie.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
Mam 16 lat właśnie idę do liceum. Ćwiczę na siłowni od kilku miesięcy, biegam i gram w tenisa ziemnego. Jestem chudy bo przy wzroście 178 cm ważę 63 kg. W gimnazjum za dużych problemów nie miałem, ale byłem jak zwykle bardzo kompromisowy i nie wdawałem się w bójki. A łatwo nie było bo trzymałem w klasie z tymi osobami co są niby najwięksi "fighterzy" Raz na w-f pobawiliśmy się w MMA, raz również u znajomego sparowaliśmy się w boksie. Uznałem, że taka lekcja życia daję dużo przemyśleń odnośnie walki i moim zdaniem napewno poprawia pewność siebie poprzez większą umiejętność walki. Tam przekonałem się, że czasem 2 metrowy kolos jest łatwiejszy do obejścia niż chudy niziołek i nauczyłem się szacunku. Prawde mówiąc prawdziwej solówy nigdy nie miałem więc tylko w tych sparingach mogłem lekko się sprawdzić. Nie wydaje mi się, żebym bił się najgorzej bo jestem dość wysportowany, ale napewno nie trenując żadnej sztuki walki biłbym się chaotycznie. Nie ma się co oszukiwać. Nie mam możliwości zapisania się na żadne sztuki walki.

Jak samodzielnie mogę dążyć do tego, że jak dojdzie do bójki, abym umiał sobię poradzić? Nie chce być wcale żadnym zawodowcem tylko nabrać pewności siebie trochę i wiedzieć, że w razie co poradzę sobię. Myślę, że siłownia pomorze trochę w tym gdy przybędzie mi trochę siły i masy. Co jeszczę mogę robić w tym kierunku, abym miał pewność że jak dojdzie do starcia nie wyglądało to chaotycznie, ale żebym mógł pokazać coś więcej.

SHUT UP AND TRAIN !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
To pewnie na wypadek, jakby techniki z książki nie poskutkowały i zaszłaby konieczność uciekania przez płoty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Zapisz się na jakiś pełnokontaktowy sport walki lub sensownie prowadzony combat.
Reszta przyjdzie z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
Zobacz jakie masz sekcje u siebie, podaj na forum jakieś linki do stron tych sekcji albo chociaż nazwy klubów/nazwiska trenerów i na pewno ktoś ci coś doradzi.
Najlepiej wybierać style pełnokontaktowe/grappling ale klasyczny boks czy karate też jest OK.
Zorientuj się - może ktoś ze znajomych na coś chodzi? Może w liceum poznasz kogoś zainteresowanego sztukami walki?
Pewność siebie przyjdzie z czasem, wraz z pokorą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1313
Jeżeli jest tak jak piszesz i nie masz możliwości zapisania się na żadne sztuki walki, to nie wróże ci wielkich perspektyw w podwyższaniu swoich umiejętności bojowych. Od napieprzania w worek możesz co najwyżej nabrać pary w łapach i mase złych nawyków. Sprawdź czy w twojej okolicy nie odbywają się treningi któregoś z tych sportów: Muay thai, boks, BJJ, zapasy. Kickboksing też nie jest złą opcją, ale niestety to jest light contact, więc nie nauczysz się wykonywać technik w tak destrukcyjny sposób jak chociażby w MT. Jeżeli naprawde treningi SW nie wchodzą w grę, to pozostaje ci tylko pakować dalej na tej siłce i modlić się żeby twój przeciwnik przewyższał cię znacząco umiejętnościami, tak by w walce decydujące znaczenie miała siła.

muay thai&K1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1313
pardon - modlić się żeby NIE przewyższał cię umiejętnościami.

muay thai&K1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ewentualnie mógłbyś zainwestować w jakiś sprzęt np. gaz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
pomyśl sobie ze jak Ty nie masz gdzie trenować,to Twój rywal również ma ten sam problem

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
teorytycznie są zapasy, ale chodzi tam takie towarzystwo z którym wolałbym nie mieć do czynienia.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 748 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10497
to co w tym towarzystwie jest nie tak?
ja z miłą chęcią poszedłbym na zapasy:)

żyj tak aby inni przez Ciebie nie płakali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3926
jak dla mnie to jest to zbiór marginesu społecznego która myśli, że są fighterami bo uprawiają zapasy. Zero profesjonalizmu. Dlatego uważam ze nie warto.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
ale sądzisz tak,bo ktoś Ci tak powiedział,czy sądzisz tak bp miałeś z nimi styk?
bo jeśli to pierwsze to nie warto osądzać kogoś nie zamieniając z nim nawet słowa

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening przygotowawczy w czasie sezonu

Następny temat

zawody jesienią a ja nie mam gdzie trenować...

WHEY premium