SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi pod IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
carrasco
OK - wielkie dzięki za objaśnienie.
Przy okazji zapytanie do innych - może Hubert by się wypowiedział odnośnie sedna tematu i tego jaki trening jest dobry na IF nastawione pod rekompozycje/redukcje u początkującego?

Zmieniony przez - carrasco w dniu 2013-06-22 12:31:23


Zależy od pory treningu, tzn czy wykonujesz go na czczo czy po posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
carrasco
Day One – Pull
Deadlifts (conventional, sumo or partial aka “rack pulls”) – 5 sets x 5 reps
Rows (barbell, dumbbell, machine or t-bar) – 5 sets x 5 reps
Weighted pull ups, chins or Barbell or dumbbell curls – 5 sets x 5 reps

Day Two - Push
Flat, incline or decline barbell, dumbbell, of machine bench press – 5 sets x5 reps
Military, dumbbell or machine press – 5 sets x 5 reps
Dips or close-grip bench press – 5 sets x 5 reps

Day Three - Legs
Back or front squats – 4 sets x 6 – 10 reps
Leg Press – 4 sets x 6 – 10 reps
Standing or seated calf raises – 3 sets x 6 – 10 reps

Hubert - nada się?


Po co takie niskie zakresy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6935
żadne splity, FBW - ćwiczenia wielostawowe, 3x w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Może uzasadnij a nie piszesz co gdzies usłyszałeś/przeczytałeś. Argumenty proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1978
Trening na czczo. Niski zakres wydaje mi sie dobra opcja bo czwiczac silowo dajemy bodziec i informacje cialu do zachowania jak najwiekszej ilosci miesni. Jak nie to, to co bys polecil?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6935
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862  Mit 4 - wystarczy?
Ps. mam nadzieje, ze nie bedzie problemu iz dodalem link z innego forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ale to jest subiektywny, nie trafiony zresztą, osąd jednej osoby. Chodziło mi o Twoja argumentację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2755
Hubert81
Ale to jest subiektywny, nie trafiony zresztą, osąd jednej osoby. Chodziło mi o Twoja argumentację.

dlaczego nietrafiony?
Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy trening pod IF, zakładając, że ćwiczymy na czczo (16h postu, 8h uczty)? Ten który proponuje Berkhan? (umieściłem trening w pierwszym poście tego tematu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Nie ma treningów "najlepszych".
Wg mnie każdy, dostosowany do pory treningu, doświadczenia, stażu, możliwości.

A autor powyższego arty znany jest z bardzo wąskiego spojrzenia na kwestie treningowe i upierania się przy swoich racjach nie przyjmując do wiadomości innych opcji.
Upieranie sie przy danej metodyce jako "najlepszej" czy "najskuteczniejszej" musi świadczyć o lukach w wiedzy głównie praktycznej, żeby nie napisać o ignorancji.

Trening całościowy nie będzie lepszym rozwiązaniem choćby dlatego, że na czczo mając mniej energii po kilku pierwszych ćwiczeniach w FBW nie będzie sił na dokończenie ćwiczeń na odpowiednim poziomie intensywności.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2013-06-22 20:02:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2755
robiłem trening berkhana, ale na przyszłe IF szukam czegoś nowego, ale właśnie prostego i krótkiego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF

Następny temat

Rekomp ,sprawdźcie ,doradźcie itd.

forma lato