SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu - prośba o radę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 629
Na początek witam wszystkich.

Od stycznia mam twarde postanowienie wziąć się w końcu za siebie gdyż moja aktywność fizyczna na studiach niebezpiecznia zmalała. Z różnych względów postanowiłem ćwiczyć w domu. Od razu zaznaczam że w kwestii treningu jestem prawie kompletnym nowicjuszem i będę ogromnie wdzięczny za wszelkie odpowiedzi od was, specjalistów :) A teraz garść informacji:

- nie trenowałem przez ostatnie półtora roku (a wcześniej nie były to jakieś konkretne treningi, raczej zrywy)
- mój wzrost: 192cm, waga- 84; wydaje mi się że mam dobre parametry do rozwijania mięśni
- możliwości czasowe - spore
- sprzęt, któy posiadam - dwa hantle, drążek rozporowy, sprężyna (profesjonalnej nazwy nie znam) do rozciągania klaty i pleców, oprócz tego swego czasu lubiałem sobie pośmigać pompki i to ćwiczenie chętnia wpisałbym w swój trening
- interesuje mnie w 90% masa (przy moim wzroście mam dość chude ręce) a w 10% siła.
- mięśnie które chce zwiększyć to bicepsy (oraz w mniejszym stopniu pozostałe mięśnie rąk) oraz klatka; przydałoby się również jakieś ćwieczenie na brzuch bo zaczyna mi powoli rosnąć mięsień piwny ;); nie mam jakichś wielkich kulturystycznych planów, chodzi mi głównie o to aby urosły mi ręce i klata; nogi wyłączam z treningu, mam je dość masywni zbudowane i chcę się skupić na górnej połowie ciała

Jeśli tylko macie czas prosiłbym o rozpisanie diety i treningu (jakie ćwiczenia, częstotliwość, ilość powtórzeń) do powyższych informacji, będę naprawdę ogromnie wdzięczny. Prosiłbym jeszcze o odpowiedź na pytanie czy wolno mi pić alkohol w weekendy czy to w ogóle odpada.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 103
No witam ja tak samo jak Ty kiedyś zasięgałem porad fachowców którzy radzili mi bym rozwijał swoje mięśnie nóg więc ja Tobie tez radze je rozwijać, a alkohol lepiej jakbyś odłożył na bok.
Pozdrawiam i życzę planowanych wyników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 826 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33987
w rozplanowaniu treningu napewno pomoże ci ten link
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

pozdrawiam

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Kolega wyzej dobrze gada,i przy okazji dodam ze jest specjalny dzial od takich problemow gdzie radza fachowcy znajacy sie na treningach w domowych warukach.

pozdrawiam i wesolych

Zmieniony przez - _IvErSoN_ w dniu 2007-12-24 20:33:07

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2140
rób nogi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
to podstawa fajnej sylwetki
chodziarz lekki trening ale żeby był !!!!!!!!!!!

forum ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
No i plecy
Sam sie na ten temat rozpisywalem
link w moim podpisie jesli chodzi o plecy.

pozdro i wesolych
konradek Tobie rowniez . 3m sie.

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
bez plecków sie nie obejdzie !! :P

musisz ćwiczyc plecy ;)

a taka ciekawostka jakbys nie wiedzial... np przy przysiadach (cw na nogi) organizm wydziela duzo testosteronu, co powoduje rozrost miesni ;) na prawde tak jest ;P dlatego troszke nóg ćwicz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 629
A czy dobrze mi się wydaje że ten link z pierwszej odpowiedzi to trening raczej ogólnorozwojowy mający na celu poprawę sprawności? Jak w to wszystko wpisać hantle? I co z dietą, wystarczy odpowiedzialny dobór jedzenia czy warto wspomóc się odżywkami na masę (mam 21 lat)? I co z tym alkoholem?

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2140
tylko i wyłącznie jedzenie
zero odżywek

zero alkoholu
(no chyba ze w bardzo malutkich ilościach )

forum ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
s ile waza twoje hantle? tak pytam bo tu kilka osob na wstepie zamilowanie do hantli wykazuje, za to mniejsze do cwiczen z wlasnym ciezarem ciała, a hantle ich waza z 5 kilo i mysla ze przypakuja tym bardziej niz pompkami i podciagnieciami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Co do treningu to napisz nam ile ważą twoje hantle i czy są regulowane ( można zmieniać ich ciężar poprze zdjęcie krążków)
coś pomyślimy

dieta to podstawa poczytaj
https://www.sfd.pl/Wstęp_do_odżywiania-t50408.html
https://www.sfd.pl/Robimy_masę-t39176.html
https://www.sfd.pl/Robimy_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t173140.html
https://www.sfd.pl/Wybrane_posty_dotyczące_Odżywiania-t280057.html

Przydatna rzecz w układaniu dietki
https://www.sfd.pl/DZIENNIK_POSIŁKÓW_--]_str._69-t40963.html

Alko ogranicz do minimum, ale też nie przesadzajmy od piwa dwóch tygodniowo nic się nie stanie, ale wskazane było by ograniczyć do zera melanże takie do zgona odpadają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 629
Co do hantli to jeden zestaw mam 2 x 3kg a drugi 2 x 8kg (albo 10, pewny nie jestem ale raczej 8). A jakby mi się trafił jeden melanż na dwa miechy tak do zgona to kaplica jest? Jak długo trwa regeneracja organizmu? Widzę że mnie tu poważne wyrzeczenia czekają ale nie ma nic za darmo, jestem zdeterminowany :) Dzięki za zainteresowanie:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobrze?Co wybrać? progres seri czy nie? HST...

Następny temat

HST HIT FBW różnice

WHEY premium