SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu - czy to coś da?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
Witam. Chciałbym trochę popytać na temat treningu w domu. Otóż chciałbym coś wreszcie ze sobą zrobić(po latach nic nie robienia i pchania w siebie co tylko popadnie). Mój problem polega na tym, że mam mały procent zawartości masy mięśniowej, a jedyne co widać to tłuszcz. 24 lipca tego roku zacząłem trenować swój brzuch zwykłymi brzuszkami. Wykonywałem trening 300 brzuszków. Dnia 23 sierpnia postanowiłem zakończyć brzuszki, kończąc na zrobieniu 201 i zaczynając ABS II POZIOM 1. Co do klatki, na której jest bardzo dużo tłuszczu(po prostu cyce) ćwiczę ją od 12.08(co 2 dni - wykonuję na nią 2 ćwiczenia - rozpiętki po 10, 12, 14, 16, 18, 20 oraz wyciskanie hantlami, również tak samo (HANTLE 7,5KG - tylko takie posiadam, ale są w sam raz (MIĘDZY PRZERWAMI OD KLATKI ROBIE 1 ĆWICZENIE NA BICEPSY 6x10)

WIEK:17
WZROST:186CM
WAGA:76KG

Byłem również u dietetyczki, która wyliczyła moją zawartość procentową tłuszczu na 13%, a zawartość mięśni na 43,3%, dodatkowo mam dietę na ok ~2000kcal, aby nie tracić mięśni. I tu nasuwa się moje pytanie, czy z takim "czymś" mogę coś ze sobą zrobić, tzn. spalić ten tłuszcz, podbudować trochę mięśnie i wyglądać dość przyzwoicie. Mniej więcej tak jak pan tutaj na ostatnim zdjęciu http://jasondoesstuff.com/wp-content/uploads/2012/08/day-1-30-60-90.jpg 


Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

PS. ABS mam zamiar wykonywać 4x w tygodniu. Do tego załatwić sobię rowerek stacjonarny i w te pozostałe 3 dni śmigać na nim po 30min. :)

Zmieniony przez - poko7790 w dniu 2015-08-26 21:20:33

Zmieniony przez - poko7790 w dniu 2015-08-26 21:23:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
O ginekomastii i lipomastii nic nie mówiła. Bieganie, bądź skakanie wywołują taki ból, z rowerem nie ma żadnych problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Jeśli chcesz zgubić brzuch to żadne brzuszki Ci nie pomogą. Tylko dieta potrafi to zrobić, aby zmniejszyć bf. A trening w domu również może być skuteczny i efektywny, jeśli go będziesz dobrze i prawidłowo wykonywał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
Dietę mam taką od dietetyczki, stosuje ja od 7.08. Spadłem 3kg i muszę powiedzieć, że dzięki niej i tym brzuszkom co robiłem z brzucha dość spadło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
mógłbyś wkleić foto?
oczywiście z zamazaną twarzą, jak chcesz.
Jakąs taką sprzeczność w tekscie widzę. Piszesz o sporej masie tłuszczowej po czym dodajesz ze dietetyczka wyliczyła Ci 13% bf co wcale nie jest dużym wynikiem.

Ćwicz całe ciało,a nie tylko brzuszki, klata i czasem bic.
Nie wiem czy plan ćwiczeń konsultowałeś z dietetyczką ale jeśli nie to wiedz że samo ćwiczenie wybranych partii jest raz że mało efektywne, a dwa ze w pewnym stopniu troche niebezpieczne.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
O planie ćwiczeń nie było mowy, po prostu powiedziała, że muszę podciągnąć mase mięśniową. Z tą "sporą masą tłuszczową" chodzi mi o pozostałości. ZDJ wszystko wyjaśnią: http://pokazywarka.pl/252p77/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 906
Nie jest zle.
13% tluszczu to wynik stabilny, do tego masz 186 cm i 76 kg o ile mi wiadomo to dobra waga.
Jeśli myślisz serio nad workoutem w domu to nastaw sie na ciężką pracę ale satysfakcjonującą. Na pewno efekty przyjda nie tak szybko jak na siłowni. I do tego odpusc sobie jedną partie. Dorzuc pompki i przysiady, później przyjda inne wariacje, zaprzyjaźnij sie z drążkiem, baw się nim. Pobiegaj sobie raz w tygodniu, lekki trucht, wdrażaj sie. Jak już tu napisales to wykorzystaj szanse i będziesz kiedyś w przyszłości zadowolony;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
Czyli robić to co do tej pory tzn. te ćwiczenia na klate co 2 dni, a do tego upchnąć gdzieś drążek(podniose sie może z 3 razy, ale oczywiście będę próbować) i przysiady? Co do biegania, tutaj jest mały problem, polega on na tym, że 3 lata temu miałem problem ze śledzioną(poobijania, dziury, itd.) i teraz, gdy chcę dłużej pobiegać lub poskakać odczuwam nieprzyjemny ból.


Edit: Chyba, że zacznę trenować tak jak tu: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html  ławke, sztangę i jakieś tam obciążenia posiadam(odlane) + do tego oczywiście ABS 3x w tygodniu.


Zmieniony przez - poko7790 w dniu 2015-08-27 14:56:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 906
Tzn abs 3 x w tygodniu ile Ci da skoro nie chcesz biegać czy robic innych ćwiczeń spalajacych ? :p W ogole abs tak często poleca sie chyba tylko przed sezonem, kiedy jest 1/2 miechy do wakacji i chce sie poszpanowac. A tak to duze obciazenie organizmu. Lepiej porobic raz chociaz brzuch na drazku - do tego poćwiczysz rece i plecki :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 156
Tzn. Brzuch raz w tygodniu na drążku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Brzuch pracuje przy takich ćwiczeniach jak przysiady i mc. Wystarczająco będzie dodać unoszenie nóg w zwisie na drążku, co drugi trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
tak jak sie spodziewalem, troche przesadzieś z tą ogromną masą tłuszczową, Owszem,są dwa miejsca z ewidentnym naddatkiem ale bez dramatu.
Bardziej martwi mnie fakt że wygląda jakbyś miał lipo albo gino...dietetyczka wspominała coś o tym?

I kolejna martwiąca rzecz to ta śledziona... ale tym to już lekarz powinie się zająć. Tylko bieganie sprawia problemy? Basen? Rower? Gry w piłkę z kolegami itp też sprawiają kłopoty?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w planie

Następny temat

Ćwiczenia w domu, plenerze na dynamikę, moc, siłę

WHEY premium