SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening push pull fbw

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Wiek 40 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2712
Cześć.
Chciałbym się doradzić czy plan dobrze ułożony i ćwiczenia dobrze dobrałem.
Wiek 40 lat
Staż 8 lat z większymi i mniejszymi przerwami. Ostatnio systematycznie od roku. Ostatni trening systemem fbw, chcę zmienić. Wzrost 183 waga 78. Celem jest masa mięśniowa.

PUSH
1. Przysiady klasyczne x4
2. Prostowanie nóg w siadzie x4
3. Wyciskanie ławka płaska x4
4. Wyciskanie hantli siedząc x4
5. Francuskie x4
6. Łydki x4

PULL
1. Martwy ciąg x4
2. Podciąganie x4
3. Wiosłowanie hantlą x4
4. Face pull x4
5. Uginanie ramion sztanga łamana x3
6. Plank

FBW
1. Wykroki chodzone x4
2. Uginanie nóg na maszynie dwójki x4
3. Wiosłowanie sztangą x4
4. Wyciskanie hantli skos x4
5. Unoszenie hantli na bok x4
6. Pompki na poręczach/uginanie ramion hantle x 4 superseria

Brzuch dodatkowo w domu oprócz tego planka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715

Rozumiem, że treningi siłowe są wykonywane co drugi dzień to jest odpowiednia ilość czasu na regenerację po poszczególnych treningach.

Trening push mi się podoba pod tym względem, że często się zdarza, że w tym treningu objętość treningowa na mięśnie nóg jest mniejsza niż na klatkę piersiową czy mięśnie naramienne. U Ciebie te proporcje są zdecydowanie lepsze i nogi mają odpowiednią ilość ćwiczeń.
Ja w tym treningu push dałbym wyciskanie na barki ze sztangą zamiast hantlami, ale to taka zmiana kosmetyczna.

W pull nie ma się co czepiać bo masz same podstawowe, złożone ćwiczenia w planie zawarte więc tutaj jest bardzo dobrze.

W fbw ćwiczenia masz dobrze dobrane i ten plan stanowi pewne uzupełnienie wcześniejszych planów treningowych.

Raz w tygodniu plank to trochę za mało, ale wspominasz, że jeszcze trenujesz brzuch w domu więc tutaj nie szalej za bardzo z ilością tych ćwiczeń na brzuch, ale lepiej jak byś je sobie robił na koniec treningu niż w domu. Istotne żebyś te ćwiczenia miał w miarę różnorodne, a nie tylko proste brzucha.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-08 14:29:13
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Wiek 40 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2712
Dzieki rion10 za podpowiedzi i sugestie na pewno wezmę to pod uwagę. Więc dzisiaj startuję z tym treningiem i tak będzie on wykonywany co drugi dzień. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chwyt podczas ćwiczeń na treningu

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium