SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pod boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 16 lat(178cm / 60kg). Trenuję boks już 3 tydzień i chciałbym dorzucić coś w domu, narazie niestety nie mam warunków na trening w siłowni.

Treningi boksu mam 2 razy w tygodniu.


Celem treningu jest przede wszystkim kondycja/wytrzymałość, lecz jeśli mój ubogi sprzęt pozwala na trenowanie szybkości/siły(nie znam się na tym) wtedy prosiłbym o zmianę planu.

Do dyspozycji w domu mam:
-Drążek(niestety mogę na nim robić tylko podchwytem, gdyż futryna ma ok 80cm);
-Sztangielkę(max 12kg);
-Ekspander;
-Skakanka;

Plan jaki ułożyłem wygląda tak:

Trening:
[1 obwód] +1 obwód co 14 dni
Przerwa między obwodami: 3 minuty
Wykonywanie ćwiczenia/odpoczynek (30s / 30s)

Podciąganie
Pompki
Brzuszki
Przysiady

Spięcia pleców
Szczupak
Rolowanie karkiem(kark)


Co sądzicie o takim planie, a może byłby lepszy inny? Słyszałem o crossfitach, treningach typowo obwodowych pod boks itd - z Góry Dziękuje za pomoc i SOG czeka :)

+Takie pytanie dot. masowania:
-Czy warto masować specjalnie pod SW(Boks)?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-05-07 12:02:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może dlatego, że mam takie kości. Same w sobie już mam duże kości na rękach i skóra na nich jest wręcz naciągnięta, aż biała, więc może dlatego pęka.

Jeśli chodzi o innych trenujących to takich oznak u nich nie dostrzegłem.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-05-21 22:28:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
czemu masowac specjalnie pod boks?

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może doszły do mnie myśli, bo różnymi bokserami się inspiruję, a wiadomo jak to jest, chce się idolowi pod każdym względem dorównać. Czyli według Ciebie masowanie pod boks jest bezsensowne - ważę to 60kg, więc zostawić jak jest? Czytałem jedną twoją wypowiedź gdzie pisałeś, że im mniejsza waga tym lepiej, mógłbyś wyjaśnić co miałeś na myśli?

Paker, trenujesz już trochę boks, znasz się na treningu wytrzymałościowym, bo taki mi się przyda przynajmniej teraz - na początek. Ułożyłem taki jak jest wyżej i koniecznie dodałem kark, aby on też pracował - ujdzie taki plan? Narazie nie mam warunków do siłowni, dopiero za 2-3 miesiące.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-05-07 20:39:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
Trening jest super jak dla mnie , ale skoro chcesz być szybki to musisz koniecznie dorzucić skakanke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leopard
Trening jest super jak dla mnie , ale skoro chcesz być szybki to musisz koniecznie dorzucić skakanke.


Właśnie nie napisałem, ale skakankę planuję wrzucić jako rozgrzewkę(5minut), czy wpleść ją konkretnie w plan?


Trenuję ten boks i chciałbym się rozciągać po nim i mam następujące pytania:
-Czy mógłbym się rozciągać w domu zaraz po przyjeździe z treningu(+/-30-40min), ponieważ zaraz po treningu nie mam warunków, gdyż od razu idziemy do szatni, a na salę wchodzą trenujący co innego.
-Jakie rozciągania stosować po treningu? Statyczne?(zawsze brałem te z atlasu)

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-05-08 00:22:59
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
jesteś młody i ten plan będzie ok. rozciągania statyczne powinno się robić po treningu właśnie, ale 30-40 min po to trochę sporo.. no ale możesz i tak - z resztą zrób taki trik po treningu szybki jak macie drabinki na ścianie - zawieś się na najwyższym szczeblu i daj się ciału na luzie rozciągnąć.

co do masowania - jesteś młody i jeżeli priorytetem jest boks to nie zawracaj sobie tym głowy. z wiekiem i tak pewnie nabierzesz trochę masy i jak będziesz chciał iść wyżej z wagą to wtedy pomyśl o tym.

Zmieniony przez - dariusz222 w dniu 2012-05-08 07:59:02

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dariusz222
jesteś młody i ten plan będzie ok. rozciągania statyczne powinno się robić po treningu właśnie, ale 30-40 min po to trochę sporo.. no ale możesz i tak - z resztą zrób taki trik po treningu szybki jak macie drabinki na ścianie - zawieś się na najwyższym szczeblu i daj się ciału na luzie rozciągnąć.

co do masowania - jesteś młody i jeżeli priorytetem jest boks to nie zawracaj sobie tym głowy. z wiekiem i tak pewnie nabierzesz trochę masy i jak będziesz chciał iść wyżej z wagą to wtedy pomyśl o tym.

Zmieniony przez - dariusz222 w dniu 2012-05-08 07:59:02


Czy rozciąganie aż tak wiele daję? Czy nie rozciągając się po Boksie będę np. wolniejszy, sztywniejszy, będę miał wolniejszy refleks itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
na pewno rozciąganie wpływa na te wszystkie elementy - na pewno będziesz bardziej usztywniony, mięśnie rozciągnięte lepiej pracują. wiesz nie musisz robić specjalnie nie wiadomo jakiej sesji rozciągania, ale ogólnie utrzymać w napięciu mięśnie przez 20 sek można by na partię.

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
Na pewniaka - nie będziesz wolniejszy sztywniejszy itd. bez rozciągania.

Sam się rozciągam i wiem, że np. jeżeli trening masz w środku dnia a rozciągasz sie nawet pod wieczór to i tak przyniesie ci to skutki .

Skakanke proponuje ci dodać nie tylko przed treningiem, ale jeszcze w trakcie albo po. Będziesz mało skakać to na ringu będziesz stać jak słup i ogółem będzie cie łatwiej trafić. Dodatkowo po skakaniu masz mocniejsze łydy i w zależności jak trzymasz skakanke - mocniejsze ramie lub przedramie.


Zmieniony przez - Leopard w dniu 2012-05-08 16:10:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
W walce pracują cały czas ręce a reszta ciała już nie.
Jednak zawsze i każdemu przyda się rozciąganie tułowia - rób mostki i skłony .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

David Haye vs Dereck Chisora 14 lipca ?

Następny temat

Dieta

WHEY premium