SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pływacki - Avallach

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Pierwszy tydzien treningu zakonczony.
Wczoraj plywalem trzeci trening. Cóz mam powiedziec... nudno nie jest, a czas leci szybko. Tym razem bylo jednak ciężej niż poprzednio.
Wszystko robilem jak trzeba, jednak w zadaniu głównym w drugiej dwusetce pojecie "na maxa" bylo bardzo wzgledne
Fakt - na maksa bylo, ale nie znaczy to, ze jakos szybko plynalem, albo co. Po prostu zmeczony bylem, zwlaszcza ze w wyniku pomylki maksa poplynalem gdzies w ok. konca pierwszej dwusetki.
Jeżeli chodzi o moje tętno - po zadaniu glownym przekroczylo nieznacznie 150 uderzen (w ciagu ok 15 sek. serducho stuknęło 38 razy).
Po rozgrzewce bylo ok. 125-130, po zadaniu drugim - ok. 140, podobnie po czwartym.

Pisales tez:
>>>Wszystko bedzie okej.A co do tego ze 3-4 % tkanki u sportowców to nic >bardziej mylnego...Ja trenowałem pływanie przez 8 lat i tkaki miałem 10->13%...

aaaa, to moze dotyczy to maratonczyków? albo tyczkarzy? albo... o! skoczków?

o odpowiednich proporacjach w żywieniu bedę pamiętal.

Sluchaj, a jak bym chcial wybrac sie na basen po raz czwarty w danym tygodniu (np. w przyszly czwartek), to czy:
1. powinienem powtorzyc trening srodowy
2. powinienem zrobic trening piatkowy, a w piatek raz jeszcze ten sam.
3. powinienem zrobic trening piatkowy, a w piatek poniedzialkowy, czyli przesunac cykl (zaleta byla by taka, ze kolejny etapy III i IV zaczynalabym z dwudniową przerwą, ale moze to nie ma znaczenia?)
4. powinienem plywac sobie jak chce doskonalac to, co mi dotychczas srednio wychodzilo?
5. powinienem sobie darowac i zrobić cos innego?

(to pytanie z jednej strony praktyczne, a z drugiej chyba dotyczace tez metodyki treningu?)

pozdrawiam
Avallac'h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Sorka za tą obsuwe ale komp mi padł.Teraz w sumie tyz nie jest za wesoło...
Co do treningu IV.To w sumie mozesz zrobic to co miala Anka.Bo ten pierwszy cykl jest dla was podobny.Właściwie cale te 4 tygodnie bedziecie mieli bardzo podobne treningiOczywiscie z małymi niułansami heh
Narazie chyba tyle.
Pozdrawiam
HD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Najpierw sprawozdanie z treningu srodowego:
Rozgrzewka chyba byla jak trzeba, chociaz nie jestem pewien, czy wiem jak wyglada dokladanka do delfina...?
Potem plynalem 800 m... Jak mozna bylo sie domyslic - nie dalem rady przeplynac wszystkiego na raz.
Przeplynalem najpierw 300 m, potem 200, a potem w odcinkach po 100. Przerwy ok. 10-15 sek.
Ok. 400-500 metra swietrdzilem, ze plywa mi sie lepiej niz pierwsze 300 m. (oddech!)... "to chyba kwestia niedostatecznej rozgrzewki" pomyslalem i w tym momencie stwierdzilem, ze zapomnialem o o cwiczeniu nr 2... :-/

Zatem po skonczonych 800 m. (zajęlo mi to rowno 20 min) zrobilem cwiczenia 2., potem 100 m. kraulem i cwiczenie nr 4.
Potem juz bylo juz zakonczenie treningu - w sumi 150 m.

A nawiązując do Twojego ostatniego listu.
O czwartym treningu w tym tygodniu raczej nalezy zapomaniec :)
Zwlaszcza, jezeli proponujez mi to samo co Ance (1500 m. kraulem )

No i mam nadzieje na dostosowywanie treningu do mozliwosci.. Bo jezeli Ania plywa te 800 m. ciagiem i to w dodatku w 15 min. to...

pozdrawiam i zycze zdrowia (zwlaszcza Twojemu komputerowi)
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Dzisiejszy trening przebiegl w zasadzie lekko latwo i przyjemnie.
Wprawdzie caly czas setka (albo wiecej) kraul na sam początek to nieprzyjemne uczucie, ale potem caly trening przeszedl spokojnie.

Czekam na rozpiskę kolejnego tygodnia!
pozdrawiam
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
No cóż niezła obsuwa...przykro mi ale okazało sie że mój dostawca internetu jest...**!##!@!#@!!!!No nevermind.Mam nadzieje że już nie zrezygnowałeś.Wiem dostałem od Ciebie maila ale naprawde nie mogłem wkleic tych treningów...no ale teraz to robiem...:

>>Trening I
1.200 : 25 dokładanka kr/25kr/25gleich/25klas/25dokł gdzbiet/25 grzbiet/25dokł delf/25delf
2.200 NN zm
3.4*200 kr 30 sek przerwy, 4 dwusetka na MAXA 1wsza najwolniej 2 szybciej i tak dalej G
4.200 RR zm
5.100luz

>>Trening II
1.200zm od tyłu
2.2*100 NN zm
3.8*100 kr 15 sek przerwy pomiędzy odcinkami (G)
4.2*100 RR zm
5.100luz

>>Trening III

1.500: 100kr/75grzb/50klas/25delf *2
2.10*50 kr max 10sek przerwy (G)
3:500: 100 dokł kr/100 dokł grzb/100gleich/100 dokł zm/100luz

Oczywiście to były treningi dla fazy intensyfikacji.Są bardzo podobne do poprzedniej fazy.Jednakże widoczne są małe niuanseJak widzisz przerwy między odcinkami są znacznie krótsze...ale między zadaniami dalej 2 minuty Oczywiście w razie wątpliwości pisz proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Dziekuje za kolejny trening!

Poprzednia rozpiska skonczyla mi sie w poniedzialek, wiec ostatnie dwa treningi wymyslalem sobie sam.
I tak:
we srode zrobilem:
1. (50 klas/50 grzb/50 kr)*2
2. 1000 m. kraulem bez przerwy (g)
3. 3x100 kraulem
4. 400 metrow w 100 metrowych odcinkach zmiennym trzema stylami

a w piatek:
1. (50 klas/50/grz/50 kraul)*2 + 50 delf
2. 4x50 kr. na maksa (czasy od 41 do 48 sek, starty z wody) przerwy ok.30-45 sek
3 550 m. kraulem bez przerwy (w niecale 12,5 min) (g)
4. 3x50 kraulem na maksa (czasy od 41 do 50 sek, start z wody) przerwy ok. 35-45 sek
5. ok. 200 metrow stylami zmiennymi na zakonczenie

Czy teraz, od poniedzialku, mam robic taki trening? Czy chcesz moze wprowadzic jakies modyfikacje? Trudno mi sobie wyobrazic plywanie 10x50 na maksymalnych obrotach, bo juz probowalem 5x50 i sie nie dalo (dlatego bylo 4x50 w pierwszym...)
No, ale oczywiscie jezeli trzeba bedzie....

raz jeszcze dzieki
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Zakonczylem kolejny tydzien treningu.
Prosze o ostatni.

pozdrawiam
Avallac'h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Sorki Avalach że tak zwlekam z odpowiedziami ale gonią mnie labolatoria na uczelni i kurde nie moge znależć czasu na zlookanie sfd.Mam nadzieje że sie nie gniewasz.Ale nie zapomnialem o Tobie...wlepiam Ci ostatnie 3 treningi po których zmierzysz sobie 50m.

trening1:
1.200 zm od tyłu
2.8*25 zm NN 15sek przerwy
3.8*25 zm RR 15sek przerwy
4.8*50 kr/klas MAX w 1:30 sek(jak to nie wystarczy to zrób większą przerwe)(G)
5.200 kr ćw oddech 1-3-5
6.100luzik

trening2:
1.200 kr
2.16*25 kr 1-4(ozncza to że płyniesz pierwszą 25 najwolniej a 4 na Maxa!!) w 45 sek
3.4*50 zm MAX w 1:30(albo tak jak w tr1 do pełnego wypoczynku)(G)
4.200 kr ćw odd
5.100luz

trening3:
1.200 kr/grzb
2.16*25 NN/RRzm 15 sek przerwy
3.8*25 kr MAX w 1 minute(G)
4.200 kr ćw odd 1-3-5
5.100 luzik

Wszystkie zadania głowne pływaj z góry tzn ze startu ze słupka.Płyniesz je na MAXA tzn ile fabryka dała Pamiętaj że jeśli 1:30 nie wystarczy na wypoczynek to rób dłuższe przerwy.
Sprawdzian zrobisz albo na 4 treningu jeśli beziesz mogl albo w przyszlym tygodniu.Rozpisze Ci rozgrzewke.ALe to dopiero pozniej.
Pozdrawiam noi oczywiscie pytaj w razie wątpliwosci.
HD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Dzieki za trening.
Nie ukrywam, ze jestem nieco zawiedziony oslabieniem kontaktu
Ale znam juz powod i oczywiscie rozumiem. Brakowalo mi tylko informacji.

Pytan.. oczywiscie jak zwykle duzo.
Zaczne od najwazniejszego:
co znaczy
8*50 kr/klas MAX w 1:30 sek
czy to znaczy ze mam plywac na zmiane klasycznym i kraulem?
I czy to, ze w 1:30 mam przeplynac i odpoczac, czy po prostu - przeplynac i odpoczywac 1,5 min?

Jezeli to nie oznacza przerwy, to jak zrobic
2.16*25 kr 1-4(ozncza to że płyniesz pierwszą 25 najwolniej a 4 na Maxa!!) w 45 sek
3.4*50 zm MAX w 1:30(albo tak jak w tr1 do pełnego wypoczynku)(G)


Cwiczenia oddechowe 1-3-5... 1? czy to znaczy ze mam oddychac przy kazdym pociagnieciu reki, czy powinno byc 2-3-5?

A jak wyglada to:
2.16*25 NN/RRzm 15 sek przerwy ?
tzn. ze najpierw 25 kr. nogi, 25 kr rece itd.?

A co do poprzednich treningów:
odbywam je raczej sumiennie.
Tzn. bardzo sumiennie traktuje odleglosci, troche gorzej jest z przerwami.
Pomiedzy zadaniami jest prawie zawsze 1.5-2 min, ale w trakcie zadania przerwy sa zazwyczaj dluzsze niz te 10-15 sek.
Zwlaszcza przy 10x50 max przerwy byly dluzsze niz 10 sek. (i trwaly od 15 do 60 sek)

Powodzenia na laborkach :)

pozdrawiam
Avallac'h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
8*50 kr/klas MAX w 1:30 sek
czy to znaczy ze mam plywac na zmiane klasycznym i kraulem?
>>Tak jest.50 kr a nast 50m klas i tak 8*50

I czy to, ze w 1:30 mam przeplynac i odpoczac, czy po prostu - przeplynac i odpoczywac 1,5 min?

>>Widzisz cała idea była taka żeby w cyklu intensyfikacji przy małych przerwach pływać jak najintensywniej.Dlatego ten cykl powinien być najcięższy.Natomiast kompensacja to przedewszystkim dopracowywanie szczegolow, dlugie przerwy, krotkie odcinki-generalnie czas na zrobienie szybkosci.Dlatego wazne byly krotkie przerwy w poprzednim cyklu.
No a teraz to jezeli stwierdzisz ze 1,5 min za malo naprzepłynięcie i pelny odpoczynek to odpoczywasz dluzej.


2.16*25 kr 1-4(ozncza to że płyniesz pierwszą 25 najwolniej a 4 na Maxa!!) w 45 sek
>>Płyniesz w limicie 45 sekund czyli masz tyle czasu na przeplyniecie i na odpoczynek razem

3.4*50 zm MAX w 1:30(albo tak jak w tr1 do pełnego wypoczynku)(G)
>>j.w.

Cwiczenia oddechowe 1-3-5... 1? czy to znaczy ze mam oddychac przy kazdym pociagnieciu reki, czy powinno byc 2-3-5?
>>Tu wylapales moj blad;_) oczywiscie ma byc 2-3-5

A jak wyglada to:
2.16*25 NN/RRzm 15 sek przerwy ?
tzn. ze najpierw 25 kr. nogi, 25 kr rece itd.?
>>Dokładnie tak!!

A co do poprzednich treningów:
odbywam je raczej sumiennie.
Tzn. bardzo sumiennie traktuje odleglosci, troche gorzej jest z przerwami.
Pomiedzy zadaniami jest prawie zawsze 1.5-2 min, ale w trakcie zadania przerwy sa zazwyczaj dluzsze niz te 10-15 sek.
Zwlaszcza przy 10x50 max przerwy byly dluzsze niz 10 sek. (i trwaly od 15 do 60 sek)
>>Hmmm...rozumiem.Być są to za krotkie przerwy ale idee chyba wyjasnilem wyzej.

Powodzenia na laborkach :)
>>Dzieki zapewne mi sie przyda.;_)
pozdrawiam
H.D.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obciążniki

Następny temat

walka pod koszem

WHEY premium