SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pływacki - Avallach

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
>>Chyba jednak wlepie to teraz bo pozniej czasu nie bede mial

>>Nabieramy tempa!!!
Poprzedni fragment treningu był wprowadzeniem.Pozwoliłem sobie podzielić naszą 4 tygodniową zabawe na 4 cykle:
1.Wprowadzenie
2.Faza "długiego pływania"
3.Intensyfikacja
4.Kompensacja

>>Założenie jest takie że oprócz poprawy takich cech jak wytrzymałość, technika poprawiamy równiez nasze rezultaty(względnie zbliżamy sie do życiówek).

>>Faza długiego pływania:
Pływamy długie odcinki dbając o technike, na tętnie 120-140.Przerwy między zadaniami to 2 minuty.

>>Trening I
1.200 : 25 dokładanka kr/25kr/25gleich/25klas/25dokł gdzbiet/25 grzbiet/25dokł delf/25delf
2.200 NN zm
3.800 kr(zad główne będe oznaczał G)
4.200 RR zm
5.100luz

>>Trening II
1.200zm od tyłu
2.2*100 NN zm
3.2*400 kr 45 sek przerwy pomiędzy odcinkami (G)
4.2*100 RR zm
5.100luz

>>Trening III
Pojawia sie poraz pierwszy w naszych treningach tzw "blok":
1.500: 100kr/75grzb/50klas/25delf *2
2.500: 100kr/100grzb/100klas/100zm/100dokładanka zm (G)
3:500: 100 dokł kr/100 dokł grzb/100gleich/100 dokł zm/100luz

W treningu 3 po każdej 500tce odpoczywamy 2 minuty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
>>Aha to jeszczenie jest najgorsze co Cie czeka
Zobaczysz co Cie czeka w 3 tygodniu hehe.A tak na serio to ten tydzień masz pływać dużo ale spokojnie.Nie możesz przekraczać magicznego 160 uderzeń serduszka na 1 minute.

>>Oczywiście gdyby były jakieś problemy to pytaj
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Dziekuje za trening!
Musze tylko powiedziec, ze ja plywam w innym rytmie niz Ania.
Ona, o ile sie zorientowalem, plywa sroda, czwartek, piatek
A ja - poniedzialek, sroda, piatek. Twój trening zaczalem w srode, dzisiaj wiec robie dopiero II podejscie!

A, no wlasnie.. czy zostac tak, czy lepiej wlasnie plywac 3 dni pod rzad?

pozdrawiam i zbieram sie do wyjscia
A.

ps. A co to jest gleich?

Zmieniony przez - Avallach w dniu 2004-09-17 16:28:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Pływaj tak jak pływasz.
Jak sie polozysz na plecach i bedziesz kopac nogami do zaby a obie ręce bedziesz przerzucal nad woda tak jak przy grzbietowym tylko naraz obie to bedziesz plynal gleichem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
sprawozdanie z treningu.
Trening odbyl sie. Byl ciekawy i... niezbyt trudny (czy to wina tego, ze czasem przerwy byly dluzsze niz 10 sek.? /przerwy miedzy poszczegolnymi zadaniami nie przekraczaly raczej 1,5 min.)

Dystanse plywalem wg zalecen, z tym ze dodalem sobie 50 m na samych rekach... Chcialem bowiem dobrze sprawdzic co i jak robie.
No i mam pewne pytanie :)
Kiedys mialem taka maniere, ze wsadzalem reke do wody wewnetrzna częścią dloni na zewnatrz.
Na przykladzie prawej reki: dlon byla wsuwana pionowo, wenetrzna czescią na prawo, pierwszy wchodził kciuk; nastepnie bylo zagarniecie w dol i w prawo (na zewnatrz), a potem podciagniecie do i pod siebie.
Teraz reke wsuwam wlasciwie plasko, z malym przechylem, od razu nastepuje podciagniecie pod siebie.. No i wlasnie wydaje mi sie, ze jest ono malo efektywne (za malo lub za pozno zagarniam dlonia).

Jaka technika jest poprawna? Czy powinienem wrocic do poprzedniej, czy doskonalic obecna?

pozdrawiam
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Doskonal obecną technike.Żadne kombinacje!!
A co do treningu...fajnie ze Cie nie męczy(a kontrolujesz tętno???), zobaczymy co powiesz jak będzie intensyfikacja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj!

Tetna dotychczas nie kontrolowalem - nie bylo w pierwszych zaleceniach :)
Odpowiedni jego poziom staralem sie utrzymac poprzez zachowywanie podanych przerw lub przynajmniej nie przedluzania ich zbytnia :) (mam na mysli te 10 sek., bo max. 1,5 minutowe pomiedzy czesciami byly zachowywane zawsze).
Dzisiaj skontroluje. Rozumiem, ze metoda naturalna?

Dzisiaj ostatni trening z pierwszego cyklu. Co oznacza: 2*100 NN zm ?
Nogi zmiennym? tzn. po kolei - 25 m nogi do delfina, 25 do grzbietu, 25 do klas, i 25 do delfina?

Mam tez prosbe, bys odpowiedzial na pytania dotyczace diety z wczesniejszego postu:
"[...]
Czy od nadmiaru białka rośnie tłusty brzuch?
Na razie problemu z tluszczem nie mam zupelnie. Takie mile panie z jakiejs organizacji zdrowego zywienia, ktore siedza na miescie i mierza poziom tluszczu krzyczą na mnie regularnie, bo masa tkanki tluszczowej wychodzi mi ok. 5,5-6% masy ciala.
Wlasnie dlatego boje sie o to, ze organizm moze spalac mi miesnie, bo nie ma zbyt duzych rezerw tluszczu. Zreszta panie twierdza, ze tak na pewno sie dzieje... i niski poziom tluszczu powoduje bole stawow /kurcze... bolą/, a nawet nieplodnosc /na razie nie probowalem sie przekonac.../
Czy to prawda? Jak to jest z tym spalaniem tkanki miesniowej?"

pozdrawiam
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Ave Avallach

Już odpowiadam:

Tetna dotychczas nie kontrolowalem - nie bylo w pierwszych zaleceniach :)
Odpowiedni jego poziom staralem sie utrzymac poprzez zachowywanie podanych przerw lub przynajmniej nie przedluzania ich zbytnia :) (mam na mysli te 10 sek., bo max. 1,5 minutowe pomiedzy czesciami byly zachowywane zawsze).
Dzisiaj skontroluje. Rozumiem, ze metoda naturalna?

>>O co Ci chodzi z tą naturalną?

Dzisiaj ostatni trening z pierwszego cyklu. Co oznacza: 2*100 NN zm ?
Nogi zmiennym? tzn. po kolei - 25 m nogi do delfina, 25 do grzbietu, 25 do klas, i 25 do delfina?

>>To oznacza prawie to co napisałeś...ma być 25 m nogi do delfina, 25 do grzbietu, 25 do klas, i 25 do kraula

Mam tez prosbe, bys odpowiedzial na pytania dotyczace diety z wczesniejszego postu:
"[...]
Czy od nadmiaru białka rośnie tłusty brzuch?

>>No wg niektórych nadmiar białka może zamieniac sie na tłuszcz...jednak trzymając sie proporcji o których Ci napisałem wcześniej raczej nic Ci nie powinno być...

Na razie problemu z tluszczem nie mam zupelnie. Takie mile panie z jakiejs organizacji zdrowego zywienia, ktore siedza na miescie i mierza poziom tluszczu krzyczą na mnie regularnie, bo masa tkanki tluszczowej wychodzi mi ok. 5,5-6% masy ciala.

>>A co do tych pań...to znasz Karla Malona??Gość miał 3%tkanki i jakoś funkcjonował.Nawet lepiej niż inni.A co do tłuszczu to myśle że 6% u ciebie to fajna rzeżba...Mam racje ?

Wlasnie dlatego boje sie o to, ze organizm moze spalac mi miesnie, bo nie ma zbyt duzych rezerw tluszczu. Zreszta panie twierdza, ze tak na pewno sie dzieje... i niski poziom tluszczu powoduje bole stawow /kurcze... bolą/, a nawet nieplodnosc /na razie nie probowalem sie przekonac.../
Czy to prawda? Jak to jest z tym spalaniem tkanki miesniowej?"

>>Nie wolno pozwolić na to zeby organizm Ci zjadał twoją tkanke mięśniową.Dziekje sie tak jeśli wyczerpią sie twoje zapasy glikogenu z wątroby i mięsni a ponadto nie będziesz miał tłuszczu...

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 369
Witaj trenerze!

>>Dzisiaj skontroluje. Rozumiem, ze metoda naturalna?
>O co Ci chodzi z tą naturalną?

Nnnno, paluszki wskazujacy i serdeczny na tetnice szyjną (ew. na przegubie), liczymy uderzenia w 15 sek i mnozymy przez 4?
:)

Ale wtedy bede mial dluzsze przerwy... nie przejmowac sie tym, tak? Albo robic tylko pomiedzy zadaniami, czyli w trakcie przerw 1,5-2 min.?

>>To oznacza prawie to co napisałeś...ma być 25 m nogi do delfina, 25 do grzbietu, 25 do klas, i 25 do kraula

:D

>No wg niektórych nadmiar białka może zamieniac sie na tłuszcz...jednak >trzymając sie proporcji o których Ci napisałem wcześniej raczej nic Ci >nie powinno być...

Z tego co u siebie widze to z tego co przyjmuje to na razie jest ok. 70% cukry, niecale 20% bialko i troche ponad 10% tluszcze. Pracować nad tym dalej?

>>A co do tych pań...to znasz Karla Malona??Gość miał 3%tkanki i jakoś >funkcjonował.Nawet lepiej niż inni.

Nie znam :) Ale o ile wiem 3-4% to normalny poziom sportowców... Tyle, ze oni maja specjalna diete...
Czy zatem mam wnosic, ze i u mnie bedzie wszystko ok. tylko pod warunkiem, ze takze utrzymam dietę wg zalecen? :)

> A co do tłuszczu to myśle że 6% u ciebie to fajna rzeżba...Mam racje ?

tak mawiaja... ;)

>Nie wolno pozwolić na to zeby organizm Ci zjadał twoją tkanke >mięśniową.Dziekje sie tak jeśli wyczerpią sie twoje zapasy glikogenu z >wątroby i mięsni a ponadto nie będziesz miał tłuszczu...

male resume:
A ze glikogen to cukier, to znaczy iz nalezy dbac o odpowiednią ilośc przyjmowanych weglowodanow? Czy tak?

Jeżeli nigdzie sie nie walnalem (i wszedzie odpowiedzi sa "ta"), to nie musisz odpowiadać :)
Ale jezeli jakis blad jest, prosze o skoygowanie.

pozdrawiam
A.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Witaj mój zawodniku!

Nnnno, paluszki wskazujacy i serdeczny na tetnice szyjną (ew. na przegubie), liczymy uderzenia w 15 sek i mnozymy przez 4?
:)

Ale wtedy bede mial dluzsze przerwy... nie przejmowac sie tym, tak? Albo robic tylko pomiedzy zadaniami, czyli w trakcie przerw 1,5-2 min.?

<<<<Spokojnie.Możesz to robić między zadaniami.Natomiast jeśli masz przerwy więcej niz 10 sek to wystarczy Ci zmierzyć tętno z 10sek i pomnozyc *6...

Z tego co u siebie widze to z tego co przyjmuje to na razie jest ok. 70% cukry, niecale 20% bialko i troche ponad 10% tluszcze. Pracować nad tym dalej?

<<<Nie jest żle ale spróboj jednak 10 tłszczu 20 białka i 60 cukru

>>A co do tych pań...to znasz Karla Malona??Gość miał 3%tkanki i jakoś >funkcjonował.Nawet lepiej niż inni.

Nie znam :) Ale o ile wiem 3-4% to normalny poziom sportowców... Tyle, ze oni maja specjalna diete...
Czy zatem mam wnosic, ze i u mnie bedzie wszystko ok. tylko pod warunkiem, ze takze utrzymam dietę wg zalecen? :)

>>>Wszystko bedzie okej.A co do tego ze 3-4 % tkanki u sportowców to nic bardziej mylnego...Ja trenowałem pływanie przez 8 lat i tkaki miałem 10-13%...

male resume:
A ze glikogen to cukier, to znaczy iz nalezy dbac o odpowiednią ilośc przyjmowanych weglowodanow? Czy tak?

>>>>Musza byc zachowane proporcje miedzy wszystkimi skladnikami

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obciążniki

Następny temat

walka pod koszem

WHEY premium