SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na zasadzie Push Pull z wymianą paru ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
Możesz między seriami lekko rozciągac dana grupę mięśniową aby poprawić jeszcze dopływ krwi do mięśnia. Nie męczył bym jako tako mięśnia dodatkowymi wysillami pomiędzy seriami gdzie ma on odpocząć i nabrać sił przed kolejnym wysiłkiem. Więc specjalnie nie musisz za dużo się głowic nad tym co robić. Oddychanie musisz wypracować po prostu aż samo wejdzie ci w nawyk. Co do ćwiczeń tak angażuja te same grupy mięśniowe jakie masz rozpisane w planie pierwotnym więc możesz spokojnie korzystać z zamienników.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
Jest jeszcze coś o czym nie wiem a powinienem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
Podejrzewam że ewentualne pytania pojawią się podczas wykonywania już samego planu treningowego dlatego wdrożyć powinieneś wszystkie te wskazówki które ci daliśmy i zacznij trenować, a ewentualne pytania wyjdą w trakcie tak się śmiało śmiało tutaj pisze w temacie będziemy odpowiadać. Zobaczysz sobie w praktyce jak sam plan funkcjonuje i co ciekawego daje ci ttenowaniem w ten sposób. Ja osobiście lubię treningi push Pull i już od x czasu trenuje w ten sposób cały czas gdzieś tam pwooki progresujac
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
A zakwasy powinny być zawsze po treningach (następny dzień) bo ja miałem zakwasy tylko przez 1 tydzień trenowania a potem już nie pamiętam żebym miał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie zawsze są, organizm się przyzwyczaja i już nie są odczuwalne.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
A takie pytanie mi się nasunęło. Czy mogę podczas wykonywania tych ćwiczeń nabawić się jakieś poważnej kontuzji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
powaznej kontuzji mozesz sie nabawic nawet schodzac ze schodow w domu czy mieszkaniu, jak nie bedziesz cwiczyl poprawnie tehcnicznie i mocno bedziesz odstepowal od prawidlowej techniki wykonywania cwiczen, to zawsze jest ryzyko, ze cos stanie sie nie tak, wiec tutaj trzeba uwazac na to jak sie cwiczy, ale i nie tylko, konieczne jest rowniez odpowiendie przygotowanie organizmu do wysilku poprzez wdrozenie odpowiednia rozgzrewe, czy serie wstepne, ktore przygotuja Twoje cialo na typowy trening silowy
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
@TomQ-MAG a ile tych serii wstępnych i kiedy je robić? Przed danym ćwiczeniem czy po rozgrzewce? Mam rozumieć, że podczas serii wstępnej mam używać mniejszego obciążenia niż przy normalnej?


Zmieniony przez - InnocentPL w dniu 2019-08-17 14:00:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
serie wstepne wykonujemy juz po rozgrzewce przed podjeciem obciazenia w seriach roboczych, oznacza to, że wykonujemy 2-3 serie przygotowawcze, jedna na 100% druga na 80% i mamy calatwione jedno cwiczenie.
przykladowy trening np siadów
40kg x5
60kg x5
80kg x2
110kg x8 (max na 8 ruchów)
85kg x8 regres

i masz caly przysiad z glowy nie da sie wykonac kilku serii na tym samym obciazeniu na maxa, wiec niektore plany treningowe nieco wpedzaja nas w blad jak mamy rozpiske na 4x12, nie wiemy czy ma byc to kazda seria na 12 ruchow itd
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
Trochę się pogubiłem- czyli jak mam np. -Przysiady ze sztangą 4x12
to mam rozumieć, że nie robię 4 serii na tym samym ciężarze tylko każda na innym (im jestem dalej końca ćwiczenia tym mniejszy ciężar)


Zmieniony przez - InnocentPL w dniu 2019-08-18 10:23:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena zestawu do treningu.

Następny temat

Trening fbw do oceny

WHEY premium