SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening na wyskok+fbw

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 259
Witam, od 12 lat uprawiam koszykówkę(10 lat zawodowo , teraz amatorsko).Zdecydowałem się, że te wakacje chciałbym na maxa przepracować w kwesti wyskoku jak i sylwetki, dlatego postanowiłem ułożyć sobie 4 plany treningowe,z których będę korzystał na tych wakacjach.

Dwa plany to przekształcone fbw sakera z wyłączonymi ćwiczeniami na nogi i wszystko związane z wyskokiem.

I teraz pytania:
Jak ułożyć w miarę dobry trening na wyskok siłowy jak i dynamiczny biorąc pod uwagę, że mam zamiar trenować 5 razy w tygodniu na siłowni z czego 2 razy fbw.
Czy kreatyna dodatkowo przyśpieszy efekty i zwiększy progres ?
Czy te gotowe treningi w stylu TRENING HANSA jest dobrym pomysłem jak się ma zamiar tak często ćwiczyć?

Coś o mnie:
Wzrost:183
Waga:73
Staż na siłowni:6 miesięcy
Suplementacja:Jedynie białko i gainer, teraz planowana również kreatyna

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 862 Napisanych postów 4297 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 120410
W wieku 18 lat 10 lat trenowałeś zawodowo kosza? Byłeś zawodowcem w wieku 8 lat? I po 10 latach zawodostwa pytasz o trening na wyskok mając pół roku stażu na siłowni? O czym Ty w ogóle mówisz chłopie?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W wieku 8 lat rozpoczęły się treningi gry w kosza.
Jak już było treningi na siłowni były to ćwiczenia pod bazę na TRXach, gryfach bez ciężaru, ect.
Zresztą nigdy grając w kosza nie miałem w planach trenować na siłowni 4/5 razy w tygodniu dlatego te pytania.
Od pół roku chodząc na siłownię starałem się skupiać głównie na sile i sylwetce w przeciwieństwie do tego co robiłem na siłowni (jak tak to można nazwać) przez te 10 lat.

Zmieniony przez - posirPL2000 w dniu 2018-06-25 11:44:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 291 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 13025
Jak 4 plany? Dlaczego 4? Wystarczy 1 dobrze zrobiony. Kreatyna nic Ci nie da jedynie zaleje wodą w Twoim przypadku. Trening hansa nie jest dobrym pomysłem dlatego, że lepiej zrobic indywidualnie dopasowany plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W takim razie jak taki 1 dobrze zrobiony plan ułożyć, by było w nim wszystko czego potrzebuję czyli i trening fbw i trening pod wyskok(siłowy i dynamiczny).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 291 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 13025
Tutaj nikt planu Ci nie ułoży tu jedynie można pomóc zmodyfikować jeżeli już masz zrobiony, skoro wiesz czego potrzebujesz czyli FBW i trening pod wyskok to poukładaj sam to co uda Ci sie zrobić wklej go i wtedy ewentualne poprawki ktoś tutaj Ci pomoże skorygować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dobra, dzięki wielki. Jak uda mi się coś ułożyć to dam do oceny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 280 Napisanych postów 346 Wiek 32 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 30214
W książce dotyczącej treningu siatkówki mam taki plan na dynamikę:
1. rwanie
2. zarzut z podrzutem
3. przysiad ze sztangą
4. military press
wszytko 5 serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3279 Napisanych postów 42252 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 326165
Rwanie i zarzut poprawią dynamikę....o ile będą wykonywane poprawnie, a z tym już większośc ma problem.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na zwiększenie siły pod sporty walki 3x w tygodniu