SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rowerze stacjonarnym

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Szukałem troszkę w sieci, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jakiegoś zarysu planu na temat treningu na rowerze stacjonarnym. Większość planów jakie znalazłem to plany z elementem zrzucenia kilku kilogramów, jednak u mnie nie wchodzi to w grę bo nie mam z czego zrzucać Może komuś ma jakiś plan, lub przynajmniej wskazówki jak zrobić plany, aby:
*wzmocnić przede wszystkim nogi (bo w kolarstwie ważne są też plecy, ale mi chodzi tylko o nogi)
*chodzi o wytrzymałość, a nie szybkość

Jeżdżę na rowerze od ok. 3 lat na szosie, ostatnio duża przerwa ok. 3-4 miesiące. Jeździłem sam dla siebie bez żadnych planów, a teraz chciałbym zacząć trochę lepiej ten sezon. Pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeszcze jedno, czy wie ktoś czym różni się zwykły rower stacjonarny od spinningowego ? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 199
Jeśli chodzi o treningi gotowe to można użyć tych ze strony TACX'a choć nie wiem jak z ich realizacją na normalnym rowerku stacjonarnym (podane treningi są przeznaczone na trenażery) ale można popatrzeć jak to jest robione pod kątem różnych specyficznych treningów i opracować coś dla siebie.

Rowery spiningowe są na pewno o wiele droższe niż te zwykłe stacjonarne ale i bardziej wytrzymałe, mają większą możliwość regulacji itd. A może pomyśl nad trenażerem, za ok 600-800 zł można mieć bardzo dobry nowy sprzęt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 199
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wielkie dzięki. Trenażer miałem, ale ze względów finansowych musiałem sprzedać, tak więc pozostaje mi tylko to jak na razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
Witam
Oczywiście odpowiedź przedmówcy jest błędna. Rowery stacjonarne różnią się od spinningowych tym, że są przystosowane do jazdy na stojąco, czyli bez użycia siodełka. Produkowane są również rowery spinningowe bez siodełka. Jeżeli chodzi o ilość regulacji to zrozumiałem, że mówimy o możliwości wyregulowania obciążenia przekładni (co ma każdy rower treningowy bo przecież inaczej nie spełniałby swojej funkcji), więc nie ma to nic do rzeczy. Jedynie co może się różnić to ilość pomiarów: od tętna poprzez ilość wytworzonej energii (podanej w Kj) do prędkości i ilości spalonych kalorii... Oczywiście większość tych informacji jest nam zupełnie zbędna do przeprowadzenia przemyślanego treningu, gdyż większość takich treningów opiera się na utrzymywaniu pewnego poziomu tętna w określonym czasie.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
A ma ktoś może przetłumaczone plany TACX'a ? bo nigdy z angielskiego dobry nie byłem..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy pływacy uczeszczaja na silownie?

Następny temat

Amor do streetu .

WHEY premium