SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rowerze

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 127
Witam wszystkich.
Wsiadłem na rower po ponad półrocznej przerwie spowodowanej jego awarią no i później zima :) Jak można sie domyślać forma u mnie nie istnieje, tak samo jak kondycja, siła w nogach pozostała ta sama jeśli sie nie zwiekszyła (siłownia stale). Potrzebuje pomocy, opinii jak zacząć jeździć (pierwszy tydzien przeznaczam na spokojne 10 km jazdy na rozgrzanie mięśni) aby uzyskać jako taką kondycję i formę. Na rowerze jeżdżę też głównie dla odchudzania (jestem na diecie, plus siłownia, rower jako aeroby i przyjemność - mam słuszną wagę 120 kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1269
Witam :) Zakladam ze nie posiadasz pulsometru ?! wiec nie bede sie wglebial w wysokosci tetna itp. Plany treningowe mozna zalesc ,np. w Magazynie Rowerowym - jest tam dosyc ladna rozpiska na caly sezon (od lutego do pazdziernika)
Dobrze ze nie zaczynasz od wyciskania z siebie siodmych potow ;) tydzien , lub 2 powinno sie przyzwyczajac miesnie do roweru. Ok no to do dziela

Na poczatku jazda z niska intensywnoscia - powinienes sie starac jezdzis tak zeby nie dostac zadyszki ale i nie moc oddychac przez nos. Obciazenia (w tym przypadku czas spedzony na jezdzie) pilnuj zeby wzrastaly stopniowo. Im dluzej bedziesz cwiczyl ten typ jazdy to wlsaciwie tym lepiej. Dobrze jest jezdzic w systemie 3+1 (3 dni jazdy, 1 dzien odpoczynku) Podczas tego typu treningu bedzie widac najwieksze efekty w odchudzaniu gdyz po ok 45 min "w tlnie" energia bedzie pobierania z tluszczow. Im bardziej wycwiczony organizm tym bedzie ten proces bardziej efektywny.

Drugi etam sa interwaly - tu juz pachnie sciganiem XC. Polega to na wplataniu w trening z powyzszego akapitu momentow intensywnej jazdy. Wygladato tak, ze po 20 min jazdy robimy sobie , np. sprinty 20 sekundowe - nastepnie 2 min wolnej spokojnej jazdy. I powtarzamy to z 5 razy. Z czasem zwiekszamy czas maksymanlnych obciazen i ilosc powtorzen. Tu przydalby sie puslsometr...

Tak naprawde to tylko teoria (baaaardzo okrojona) i w praktyce ciezko jechac z okreslona intensywnoscia (switala, gorki itp.)
Mam nadzieje ze Cie nie przerazilem.
Zapraszam do uzupelniania mojego postu - moze sie stworzy jakies FAQ czy cos ... ;))

:> ó?o:..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UNIHOKEJ!

Następny temat

Mecz Gwiazd NBA

Wiecej