SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę - opinie i uwagi

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Witam,

Na wstępie kilka słów o mnie. Na forum właśnie się zarejestrowałem chociaż nie ukrywam, że korzystam z niego od dawna, jako źródła informacji. Miedzy innymi zarejestrowałem się po to, aby uzyskać informację na temat treningu, który przygotowałem w oparciu o wypowiedzi i porady tu zawarte. Moim założeniem jest wzrost masy ciała (ok. 10 kg) ale oczywiście nie samej masy tłuszczowej. Zaznaczę, że nie ćwiczę od wczoraj. Z większymi lub mniejszymi przerwami ćwiczę od kilku lat. Natomiast taki systematyczny ciągły trening prowadzę od początku roku (z przerwą w okresie urlopowym). Chciałbym, abyście ocenili poniższy trening:

1 dzień Triceps + Klatka

Wyciskanie wąsko 10-8-6
Czachołamacze 10-8-6
Wyciskanie zza głowy 10-8-6

Ławka płaska 10-8-6
Hantle skos+ 10-8-6
Rozpiętki skos+ 10-8-6
Pompki na poręczach 10-10-10

2 dzień Biceps + Barki

Unoszenie sztangi prosto 10-8-6-6
Hantle młotek 10-8-6-6

Wyciskanie hantli przód 10-8-6
Wznos boczny wylewający 10-8-6
Podciąganie hantli 10-8-6
Wznos boczny w pochyle 10-10-10

3 dzień Plecy + Nogi

Podciąganie szeroko 10-8-6
Wiosłowanie podchwyt 10-8-6
Ściąganie do klatki 10-8-6
Szrugsy 10-8-6
Martwy ciąg na wyprostowanych nogach 10-8-6-6

Przysiady ze sztangą 10-8-6
Wykroki 10-8-6
Prostowanie siedząc 10-8-6
Wspięcia stojąc 10-8-6

Z dodatkowych informacji:
- jestem raczej ektomorfikiem - waga 82kg wzrost 182cm - duże problemy z przybraniem masy do tej pory
- staram się trzymać dietę i ilość spożywanych kalorii, które wyliczyłem na podstawie tego postu:
https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebujących!-t240536.html
- z suplementów stosuję BCAA po treningu, Glutaminę 2-3 razy dziennie, kreatynę Cell Pump i w tej chwili gainery oraz białko średnio i wolno przyswajające się jako uzupełnienie diety.

Jeśli chodzi o efekty treningu to są. Powoli zyskuję na masie, siły również przybywa z treningu na trening, także systematycznie staram się zwiększać ciężar tam gdzie mogę (zapisuję dane z każdego treningu). Pytanie, czy te efekty nie mogłyby być większe? Może warto zmienić coś w treningu? Może gdzieś są błędy? (wiem, ze nóg nie powinno łączyć się z plecami ale z drugiej strony nie mam dużej ilości serii).

Co o tym sądzicie?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wypelnij ankiete dzialu

treningu nie sprawdzalem ale zasada jest prosta jak idzie to nie zmieniac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Ok. To jest dla mnie jasne :) Natomiast pytanie, czy są jakieś pomysły, które mogłyby ten efekt wzmocnić. A dodatkowo pytanie, czy zamiast wykroków możemy zastosować uginanie nóg na wyciągu leżąc na brzuchu - przy wykrokach pojawia się ból przy odcinku lędźwiowym kręgosłupa, co nie pozwala mi wykonywać tego ćwiczenia dłużej :/ Chyba, że inne propozycje na zastąpienie tego ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Ok. W takim razie zamieszczę post w innej grupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
czemu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Zasugerowałem się swoim stażem przy wyborze grupy. Mam 25 lat i w sumie jakieś podstawy mam. Zależy mi bardziej na podpowiedziach typu "zamień to ćwiczenie na/ zmień kolejność przy/ dodał-odjąłbym to, ponieważ..." każdy jest inny i innaczej reaguje na różne treningi ale są pewne zasady, które być może źle interpretuje/nie znam ich/źle zastosowałem. Jeśli chodzi o ankietę, to nie mam danych, co do obwodów i wyników siłowych. Nigdy tego nie robiłem (pomijam czasy szkolne). Ale natchnęliście mnie, żeby faktycznie też w tej kwestii porównywać efekty. Chyba, że mój wiek i informacje, jakich szukam nie dyskwalifikują mnie z umieszczania postów w tej grupie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
pytajac o ankiete glownie chodzi nam o sprawdzenie czy dana osoba posiada informacje na temat swojego odzywiania, bo trudnio oceniac efektywnosc planu treningowego jedzac slabo np, dlatgeo cos bys mogl skrobnac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Generalnie staram się dobijać do 3800kcal dziennie. Na ile mi to wychodzi szczerze mówiąc nie wiem. Nie ważę porcji, ponieważ często jem na mieście. Ale staram się spożywać ok 4-5 posiłków dziennie. Uzupełniam dietę w warzywa. Pilnuję, aby nie opierała się głównie na węglowodanach a sporej ilości białka i tłuszczy. Procentowego udziału niestety nie podam, każdy dzień jest raczej inny. Nie jadam w fast foodach. Dodatkowo tak, jak zaznaczyłem uzupełniam dietę Gainerem i Białkiem średnio i wolno przyswajającym się. Tyle z mojej diety :) Naprawdę chciałbym to rozpisać w posiłkach, porcjach i % udziale tłuszczy, białek i węglowodanów ale nie dysponuję tak szczegółowymi analizami/planami :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
a tutaj pomoc w skomponowaniu posilkow
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie

mozesz wszystko wrzucic w kalkulator i bedziesz wiedzial na czym stoisz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Bardzo fajna sprawa :) Dzięki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta + Propozycja Treningu - uwagi

Następny temat

Początkujący na siłowni!

WHEY premium