SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę, potrzebna pomoc - licze na was Panowie :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10
A więc zacznę od tego, że ćwiczę juz jakiś czas. Uważam, że jako tako daje sobie rade, staram się wykonywać dokładnie ćwiczenia i co najważniejsze widzę po sobie, że idzie dobrze:).
A więc zaczynając od początku, cwiczę już od około dwóch lat, ale była przerwa w tamte wakacje z powodu pęknięcia naczynka w oku. Wróciłem do treningu w październiku, więc juz przetrenowałem 5 miesięcy i doszło mi w obwodzie bicka 3cm i w klacie także 3cm (tutaj akurat patrząc po bicepsie mało abmitnie poszło).
Niestety moja wiedza nie jest bardzo duża na temat kulturystyki i chciałbym aby doświadczone osoby mi coś doradziły.
Opowiem więc coś o sobie. Mam straszną genetyke i bardzo cięzko mi przybrać na wadze, jednak trzymam diete i przez te 5 miesięcy przybrałem na wadze 8 kg.
szczegółowe dane:
Ćwiczę od stycznia. Mój cel to masa. Dietę trzymam. Nie biorę póki co żadnych suplementów. Do tej pory robiłem FBW 3x w tygodniu. Przybyło 4 kg i 3 cm w łapie. Teraz chciałbym zacząć Split. Ćwiczę w domu i mój sprzęt to: Ławka z prasą do nóg i modlitewnikiem, gryf prosty, gryf łamany i sztangielki. Poniżej zamieszczam trochę info o sobie oraz plan.

Wiek: 20
Staż: 5 miesięcy
Waga: 76 kg
Biceps: 40,5 cm
Klatka: 101 cm
Wzrost: 176
Chciałbym też się dowiedzieć kiedy mógłbym ewentualnie przejść na trening na rzeźbę.
Ale największą moją prośbą byłoby ułożenie treningu odpowiedniego dla mnie po przepracowaniu ciężko tych 5 miesięcy oraz o podaniu jakiejś diety. Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo. Sprzęt na jakim pracuję to oczywiście w domu.
Ławka do klatki z fukcją płaską, 30 stopni, 45 stopni oraz skos w dół
Ławka do barków, czyli siedzisko z oparciem na plecy.
Sztangi proste, łamane, sztangielki
modlitewnik
Atlas
320 kg obciazenia (ale to raczej małoważne)
Ławka do brzuszków
ławeczka z możliwoscią robienia wyprostów nóg
łancuch do robienia tricepsu.
oraz takie jeszcze pierdółki do atlasu.
Oczywiście moge udostępnić trening jaki ostatnio robiłem. Myślę, że więcej dopisze w trakcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
Chciałbym też się dowiedzieć kiedy mógłbym ewentualnie przejść na trening na rzeźbę.

Wzrost: 176
Waga: 76 kg

Za 20kg.

Ale największą moją prośbą byłoby ułożenie treningu odpowiedniego dla mnie po przepracowaniu ciężko tych 5 miesięcy oraz o podaniu jakiejś diety


Nikt tutaj nie ułoży Tobie treningu od podstaw, jedynie poprawi, zresztą dane o Tobie są zbyt małe, co do diety udaj się do odpowiedniego do tego działu.


https://www.sfd.pl/[ART]_MASA-t600434.html

Przeczytaj, ułóż coś dla siebie pod swoje możliwości, i wklej wraz z ankietą działu.

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10
Tak jak powiedziałeś ułożyłem trening i powiedzcie czy coś takiego jest dobre. Co prawda robiłem z rok temu podobnego i nie powiem bo szło ładnie, ale może cos zmienicie.

Plan treningowy (9dniowy)
Chodzi w nim ogólnie, że pierwsza seria jest rozgrzewkową, wiec można ją zrobić nawet samym gryfem, lub z małym obciążeniem 15 razy, 2 seria jest to połowa ciężaru którym bedziemy robić trzy kolejne juz na maxa, tą serie wykonujemy do 5 ruchów. Następnie zakładamy juz wybadany ciężar i przykładowo zakładamy 80 kg i musi oporowo pójść 6 razy i tak 3 serie. Ma to na celu podobno rozgrzanie mięśnia.

Poniedziałek - Klatka
1) -wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w góre - 1x15,1x5, 3x6-8 (60 stopni)
2) -rozpiętki na ławce skośnej - 3x10 (30 stopni) - i tak jak tutaj mam pytanie czy jest sens zakładać spory cięzar? Bo w sumie to ćwiczenie jest bardziej rozciągające.
3) -wyciskanie hantli na ławce skośnej głową do dołu. 3x6-8

Środa - Biceps + tripceps

Biceps:
1) -uginanie ramion ze sztangą - 1x15,1x5,3x6-8
2) - modelitewnik hantalami 3x6-8
3) - hantlem o kolano (?) 3x6-8 - pasuje tutaj?

Triceps:
1) wyciskanie francuskie gryfem łamanym leżąc - 1x15,1x5,3x6-8
2) hantel za głową siedząc - 3x6-8
3) Łańcuch na wyciągu (?) - tak czy nie? 3x6-8

Piątek - Plecy
1) ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki w szerokim uchwycie 1x15,1x5,3x6-8
2) wiosłowanie hantelką 3x6-8
3) Wyciąg dolny przyciąganie drązka podchwytem w wąskim uchwycie 3x6-8
4) Martwy ciąg 3x6-8 - nie za dużo?
5) Szrugsy hantelkami 3x10

Niedziela - Barki
1) Arnoldki lub wyciskanie hantali siedząc 1x15,1x5,3x6-8 - co lepiej? Arnoldek troszke nie lubie..
2) unoszenie ramion z hantelkami na boki 3x6-8 - ale to juz robie co kazdy plan treningowy...
3) unoszenie ramion z hantelkami w góre w opadzie tułowia

Wtorek - Nogi
1) przysiady ze sztangą na barkach - 1x15,1x5,3x6-8
2) prostowanie nóg siedząc - 3x6-8
3) uginanie nóg leżąc - 3x6-8
4) wspięcia na palcach 3x25

Czwartek - Klata itd....

A więc klatka wychodzi co 1,5 tygodnia. Przyznam, że tego typu treningi są bardzo ciężkie, ponieważ robi się każde cwiczenie i każdą serie oporowo. I ciężar trzeba dobrać tak aby ten 6 bądź 8 raz szedł juz na maxa nawet gdyby towarzysz obok miał pomoć...
Czekam na ocene i korekty. (zaawansowanych )

Zmieniony przez - gyp w dniu 2011-04-04 09:26:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Proponowalbym udac sie do dzialu dla poczatkujacych!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
Staż: 5 miesięcy

Nie nie, to nie dział dla Ciebie.

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do korekcji...

Następny temat

kolejność ćwiczeń na brzuch

WHEY premium