SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening mięśni od zera początkujący

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Co maja brzuszki do ciosów? A jaka SW najlepiej polecacie? Chodzi mi tu o skuteczność.

Jezeli ma się staż w sportach walki to mięśnie brzucha mają spore znaczenie lecz gdy nie trenujesz SW to nic Ci one nie pomogą - wiec nie wiem z kąd tamten kolega wziął sobie tą rade...

Najlepsza SW...jest wiele tematów na ten temat - poszukaj!
np:

https://www.sfd.pl/JAKI_STYL_WALKI_WYBRAĆ_-_przeczytaj_zanim_zadasz_pytanie-t344090.html

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-11-26 19:15:22

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Piszesz, że już nie wytrzymasz... - rozumiem, że Ty jesteś prowokatorem tej bójki?

Ja nie jestem prowokatorem... Wręcz odwrotnie.
Ale chcę zacząć trenować coś, żeby sobie poradzić na ulicy i nie tylko. Pytam co będzie najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Na ulice polecam biegi.
Dla rozwijania siebi - treningi SW (boks, MT, KB itd.
Dalem Ci link do artykułu nt. jaki wybrac styl wiec go przeczytaj jak chcesz zacząc cos trenowac. Na forum jest jeszcze kilka artykułow dot. tego tematu wiec poszukaj, a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Jak Ci powiem, ze najlepsze bedzie Karate t.s.u.n.a.m.i to na nie pujdziesz i bedziesz trenowal? (chociaz tak naprawde t.s.u.n.a.m.i do niczego sie nie nadaje)
Poczytaj na temat roznych styli, poogladaj filmy z walk. Wybierz co Ci najbardziej się podoba, idz na trening i trenuj.

Ps. t.s.u.n.a.m.i czytaj bez kropek bo cenzura na to slowo jest na forum

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-11-26 19:29:57

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Dziekuję wszystkim za odpowiedź. Zaczynam trening regularny. na początek chce wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Napiszę, jakie robię postepy(jesli jakies w ogóle bedą, myśle że tak). Poćwicze też na modlitewniku.
TXH wszystkim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Cwicz całe ciało - nie tylko klatke badz biceps na modlitewniku.

Wiecej informacji nt. treningu znajdziesz w dziale trening dla poczatkujacych...badz w dziale trening w domowych warunkach.

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
to ja się zapytam czemu jeśli nie ćwiczysz SW to mięśnie brzucha są zbędne? Jakoś tego pojąć nie mogę.

Brzuszki, które wymieniłem nawiązałem do ogółu ćwiczeń nie do uderzania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
napisał, że dają i to dużo ale jak masz jakiś staż, doświadczenie, technike..............bo na choooj ci ten brzuch jek będziesz machał cepami....jak powiem, że przy machaniu cepami pracują mięśnie obręczy bakowej to zaczniesz je trenować?? w SW trening to ogólnorozwojówka, obwody stacyjne, wytrzymałościówka, gibkość itd. trening nastawiony na poprawienie motoryki naszego ciała (ciała, nie klatki czy bicepsa, całego ciała), a połączeniu z dobrze opanowaną techniką daje nam śmiertelną broń :D w końcówce troche mnie poniosło i lekko podkolorowałem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Nikt nie powiedział,że są zbędne.Marcinowi chodziło o przydatność mięśni brzucha w walce sportowej,gdzie jest dużo uderzeń na korpus i odpowiednio wzmocniony brzuch może uchronić przed kontuzją czy nokautem.
Pozatym mieśnie brzucha mają jedynie aspekt estetyczny oraz utrzymują prawidłową postawe ciała

A wracając do tematu.Byłem podobny przed rozpoczęciem treningów SW.Chciałem być najsilniejszy,najfajniejszy,budzić respect(w gimnazjum)...
Treningi zmieniły troche moje podejście do życia na lepsze,więc dla autora polecam wszelakie sporty/sztuki walki.

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
też za małolata zanim zacząłem trenować Judo chciałem móc każdego bić i być najsilniejszym, było to jesczze w podstawówce, wręcz lubiłem się bić, po paru latach treningu zrozumiałem, że po co mam się bić, swoje umiem, wyżywam się na treningach i szkoda mi marnować sił i zdrowia na szkolnym korytarzu ;], wolałem wyjść wykończonym z sali treningowej :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 158 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2079
To mi przypomina trochę z działu tradycyjnych temat solowa z capo fighterem a tak serio "walki wygrywa się lewym prostym" i weź zmotaj sobie jakiegoś kija i pogoń ich albo zlewaj po co się napierniczac a jak ćwiczenia nie ma żadnych takich albo typowy sparing bo przecież worek ci nie odda....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Yiquan - 2 godziny video z seminarium

Następny temat

Jak zbic opuchlizne z nosa ?

WHEY premium