SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening fbw czy mogę dołożyć coś jeszcze ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
Witam

Trenuje już tydzień planem FBW, a generalnie miałem przerwę która trwała rok a wtedy ćwiczyłem całe wakacje i też leciałem tym planem i urosłem. Ale mam pytanie czy mogę do tego planu dodać rozpiętki ? Czy to w jakiś sposób wadzi się z ćwiczeniami. Np w planie B ?

A
Przysiady 4 s po 8
Podciąganie 4 s po 8
Wyciskanie leżąc 4s po 8
High pull 4 s po 8
Tricepsy bicepsy też 4s po 8

B
Martwy ciąg 4s po 8
Żołnierskie wyciskanie 4s po 8
Wiosłowanie 4s po 8
Tricepsy bicepsy 4s po 8

Oczywiście lecę ABA BAB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963

Plany fbw dla osób początkujących charakteryzują się najczęściej małą ilością ćwiczeń. To jest słuszne podejście ponieważ osoby początkujące nie potrzebują dużej ilości ćwiczeń w swoich planach. Ważniejsza od ilości ćwiczeń jest jakość tych ćwiczeń, które mamy w planie treningowym.

W sytuacji gdy nie mamy żadnych przeciwwskazań medycznych swój plan powinniśmy oprzeć na kilku podstawowych ćwiczeniach jak przysiady, martwy ciąg, wiosłowania, podciągania na drążku, wyciskania itp. To fundament obecnego i przyszłego planu treningowego to zestaw ćwiczeń, które będą nam towarzyszyć przez cały okres treningów, a przynajmniej powinny.

W sytuacji gdy nasz staż treningowy się zwiększa można dołożyć kolejne ćwiczenia do planu treningowego. Uważać jednak należy na ilość tych ćwiczeń siłowych ponieważ im więcej ćwiczeń tym dłuższy czas treningu, a ten nie powinien być zbyt długi. Trening powinien się mieścić w granicach 50-70minut. Są okresy, krótszych i dłuższych sesji treningowych, ale nie powinny być przesadnie długie.

Polecamy również: Ile powinien trwać trening na siłowni?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-28 18:17:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6929
Ja bym dodał, chociaż na FBW się specjalnie nie znam, może ktoś jeszcze się wypowie ?

Bo liczy się siła i wiedza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Plan jest dobry, zostaw jak jest. Takie ćwiczenia jak rozpiętki średnio nadają się do FBW, szczególnie na początku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 387
To kiedy np powinienem zacząć takie rozpiętki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak zbudujesz podstawy masowo-siłowe, będziesz wykonywał poprawnie technicznie ćwiczenia wielostawowe i będą ci ćwiczenia izolowane potrzebne w celu poprawy konkretnej partii. Minie jeszcze sporo czasu aby takie ćwiczenia były konieczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak z orbitrekiem?

Następny temat

Wybór ćwiczeń FBW vs SPLIT.

WHEY premium