SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, a redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 97 Wiek 19 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Witam.
Ankieta w dziale trening dla początkujących

Płeć : M

Wiek : 17

Waga : 88

Wzrost :177

Staż treningowy na siłowni : 2 lata

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Siłownia domowa: Ławeczka,sztanga,gryf,duzo obciążenia, stojaki pod przysiady, hantle,drążek,poręcze do dipów,gumy rozporowe.

Dieta : Makro wyliczone odpowiednio, zdrowa żywność.

Przeciwskazania medyczne :brak

Zażywane suplementy : ,Omega-3,D3

Ostatnio przerabiany plan: Push/Pull

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad = 150 klasyczny martwy ciąg = 180 wyciskanie na ławce leżąc 122 ):

Witam! Niecały rok byłem na masie. To co zbudowałem jest satysfakcjonujące - siła jak i ilość masy mięśniowej. Natomiast czuje że to czas na redukcje ponierważ jedzenia jest zbyt duzo niewpominając już o zalewaniu ciała tłuszczem. Planuje jak najdokładniejszą powolną DOBRĄ redukcję. Nie zależy mi na szybkości a jakości.
Siedzi mi w głowie tylko jedno pytanie odnośnie tej redukcji:
- co zrobić z metodą progresu? zostawić taką jaka była czy może zrobić jeszcze coś innego? Mój progres na masie wyglądał na zasadzie dokładania ciężaru co tydzień, a w wypadku gdy nie dawałem rady zrobić założonej ilośći powtórzeń, zdejmowałem 3 dokładki (przeważnie było to 6 kg) i zaczynałem od tego pułapu . Metoda ta pomogła mi dobrze sprogresować na masie , ale czy będzie miało to sens na redukcji?
Trening planuje zostawić taki jaki był. Lubie go i nie uważam, że trzeba było by go zmienić. Dodam do niego jakieś cardio, żeby dopalać te kalorie dodatkowo.
Pozdrawiam wszystkich!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678

Dopiero po kilku przeprowadzonych cyklach redukcyjnych będziesz wiedział jak prowadzić swoją własną redukcję. Kluczem jest tutaj podejście do redukcji, które wskazałeś. To nie jest tak, że przechodząc na redukcję z dnia na dzień przychodzi głód, wyniki siłowe lecą w dół i w ogóle trening tracą na jakości.

Jeśli podejdziesz do redukcji jak zakładasz czyli powolna, jakościowa redukcja to nie musi być problemów z utrzymaniem siły czy nawet lekką progresją ciężarową. Podstawa to na początek wejść na lekki deficyt kaloryczny, a ten nie sprawia od razu spadku siły zwłaszcza jak na masie jesteśmy rozkręceni i dokładanie ciężarów szło dobrze.

Wskocz na lekki deficyt i trenuje zgodnie z założeniami, staraj się dokładać ciężary jak do tej pory, a jak dokładanie spowolni to staraj się chociaż dokładać powtórzenia, a dopiero później nieco zwiększać ciężar.

Kwestia spokojnego podejścia do redukcji i obserwowania co na bieżąco się dzieje. Oczywiście w pewnej chwili może przyjść zastój jak to podczas redukcji bywa, ale dobrze notować swoje odczucia żeby kolejne redukcje szły lepiej.

Polecamy również: Redukcja masy ciała - jak pozbyć się tłuszczu?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-01-30 08:29:41

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
Jeśli chodzi o progresję, to na nią na redukcji bym nie liczył. Raczej będzie to kręcenie się wokół danego ciężaru lub nawet spadek. Jest to natomiast normalne zjawisko i efekt uboczny redukcji.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Jak już wyżej zostało wspomniane to na redukcji nie ma co liczyć na progres , oczywiscie on występuje ale głównie u ludzi poczatkujacyhc jednak większość osób na redu stara sie utrzymac ciężar z masy ale spadki zazwyczaj się pojawiaja bliżej końca i jest to normalne i uzasadnione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka, podczas redukcji na początku pewnie ta siła jeszcze będzie szła w górę ale to kwestia pierwszych 3-5tyg redukcji zależy jak ja rozegrasz póxniej pozostanie Ci walka o zachowanie obciążenia i w sumie na tym bym się skupił na Twoim miejscu gdy poczujesz że już ciężko z dokladaniem obciążenia. Następnie jak już będzie Ciężko utrzymac to obciążenie to leciutko bym z niego schodzi ale nie jakoś mocno tylko lekko bo wiadomo że przyjdzie taki czas gdzie obciążenie zacznie Cię gnieść ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W sytuacji, gdy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej zależeć nam powinno na tym, aby nastąpiły jak najmniejsze spadki mięśni i siły, którą zbudowaliśmy w okresie budowy masy mięśniowej. Dlatego też nie należy schodzić świadomie z obciążeniem, a starać się je zachować w jak największym stopniu. Oczywiste im redukcja będzie trwała dłużej i im masa ciała będzie niższa, tym spadki będą większe. Nie da się tego ominąć. Dlatego też należy robić to z głową, wprowadzając diet break i strategiczne roztrenowanie. Bez wątpienia nie rok redukcji, tak jak to zrobiłeś z budową mięśni. Jest wielce prawdopodobne, że doprowadziłeś do otłuszczenia organizmu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika i siłownia - jak połączyć?

Następny temat

Wykopy na maszynie

WHEY premium