SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tabata

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Witam wszystkich.
Od 4 miesięcy chodzę na siłownie widzę rezultaty po mojej sylwetce...
Ale cóż mi z tego skoro mam słabą kondycję? Obejrzałem film na którym ktoś wykonuję ''tabate'' 8 ćwiczenia 20s ćwiczeń 10s przerwy.
Bardzo mi się to spodobało dziś byłem 1 raz na placu żeby poćwiczyć.
Oto ćwiczenia:
Skakanka
Podciąganie nachwytem
Przysiady
Pompki
bieg bokserski
Brzuch na drążku
Wskakiwanie na murek no trochę miał
Pompki z nogami u góry.
Co o tym sądzicie? Coś powinienem zmienić? Zrobiłem to 4 razy czyli 16 min ćwiczeń. Byłem bardzo zmęczony po każdym ok 5 min przerwy.
Co robię źle? Jakieś wskazówki?
Proszę o pomoc. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Goffred
...mam słabą kondycję [...] Byłem bardzo zmęczony po każdym ok 5 min przerwy.
Po pierwsze, skoro masz słabą kondycję to nic dziwnego, że byłeś bardzo zmęczony.
Po drugie, gdybyś nie był zmęczony to znaczyło by, że się opier...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co tu można robić źle? Tabatę możesz tak kombinować jak się da, możliwości niemal nieograniczone, jedynie sprzęt jakim dysponujesz może Cię ograniczyć, ale za to wyobraźnią nadrobić A jak masz kondycję słabą, to przecież z dnia na dzień jej nie poprawisz tylko z czasem. Więc wytrwałości życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
A na siłowni? Nie jest zbyt duża aczkolwiek są tam x2 kettle 20 x2 24 sporo sztang drążek parę ławek.
Czy tabate można robić np tak:
1Przysiady i wyprost ze sztangą.
2.Pajacyki.
3.Wymachy kettlem.
4.Brzuszki
5.Podciąganie szeroko.
6.Bieg bokserski
7.Pompki
8.Unoszenie sztangi łamanej na biceps.
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyjacielu, Tabatę to możesz robić jaką chcesz, byle byś się nie opierdzielał podczas każdego ćwiczenia Układaj sam lub popatrz w dzienniki chłopaków na forum. W necie tego mnóstwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
To super! :D Ale tabata jest po to by spalać tłuszcz, budować kondycję czy to i to? :) Zielony jestem wolę spytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I to i to, ale spalanie tłuszczu to nie tylko trening ale przede wszystkim sposób odżywiania Kto pyta nie błądzi, więc śmiało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz taką "ciekawą" kombinację
1.Front Squat with 2 Kettlebells
2.Burpees
3.Kettlebell Clean/Shoulder Press with Squat
4.Alternating Split Squat Jump
5.Kettlebell Swing
6.Front Squat
7.Mountain Climbers
8 Thrusters with kettlebells
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Tabata nie jest najszczesliwszym narzedziem do budowania kondycji - jesli pod pojeciem kondycji rozumiec podstawowa wydolnosc tlenowa. Co wiecej, osoba ze slaba wydolnoscia nie jest w stanie rzetelnie wykonac treningu na zasadzie protokolu Tabaty ( Tabata to nie trening tylko protokol ), a proby jego wykonania "do zajechania" moga byc tragiczne dla zdrowia.

Podstawowa wydolnosc / kondycje - budujesz dlugim treningiem aerobowym w dolnym przedziale strefy przemian tlenowych - najskuteczniejsza forma to bieg, dalej - marszobiegi, rower ( nie stacjonarny ), plywanie.

Tak, Tabata to doskonale narzedzie do walki z poziomem tkanki tluszczowej, ale wiedziec trzeba ze jej dzialanie bazuje glownie na efekcie EPOC.

Bez odpowiedniego sposobu odzywiania i tak nie ma po co zaczynac :)

Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2014-04-20 16:46:38

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Dzięki! Staram odżywiać się prawidłowo. Co do tabaty wykonałem 4 serie 8 ćwiczeń nie oszukiwałem dałem radę choć było ciężko.
Pytanie z innej beczki czy na redukcji ma znaczenie czy jemy węgle zawarte w ryżu w którym nie ma zbyt wielu cukrów czy taka sama wartość jest np. w czipsach. Chodzi o to czy na redukcji mamy jeść jak najmniej cukrów w postaci słodyczy? Czy nie ma znaczenia czy zjemy czipsy czy np. ryż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Jeśli możecie zerknijcie na to co jem na moim profilu. Hołduje zasadzie z WK ''Jedz co chcesz wyglądaj jak chcesz'' Moje zapotrzebowanie przy 173 i wadze 78 to ok 3300.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zalany potem poniedziałek - cała polska CROSSFITOWA!

Następny temat

Początek CF + piłka nożna.

WHEY premium