SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki w MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Uderzane to uderzane, funkcjonują w oparciu o uderzenia - są uderzane.
I nikt tego nie kwestionuje

[http://www.pzkickboxing.pl/index.php?page=regulaminy] 

Polecam lekturę.

Znam tą lekturę. I jestem pewien, że jesteś świadom uwarunkowań związanych np z funcjonowaniem muay thai w PZKB. Nie neguję tego, że narobiło się od groma formuł około-kickbokserskich gdzie a to dopuszcza się kolano, a to dopuszcza się pierdnięcie w twarz i już mamy nową formułę... Powstały ze względów komercyjnych bałagan semantyczny niestety sprawia, że wszystko zaczyna się mieszać. Niezależnie jednak od istnienia formuł takich jak K1 funkcjonuje coś takiego jak tradycyjny kick boxing i wszyscy (Ty też) wiedzą o co chodzi.

MT to też kickboxing
Tak, ale tylko w pewnym sensie. W taju używa się rąk i nóg do uderzania, więc jest to w tym sensie kickboxing. Jednak historycznie jedno z drugim niewiele ma wspólnego. Mechanika ludzkiego ciała jest na tyle ograniczona, że jedna uderzana SW od drugiej różni się tylko objętością technik i detalami w ich wykonaniu. Chcąc więc odróżnić jedna SW od drugiej skazani jesteśmy na koncentrowanie się na tych detalach a przy okazji na powiązaniach historycznych.

Generalnie, jak już wspomniałem, podpisuję się pod krytyczną oceną artykułu, bo jest na tyle powieżchowny, że z konieczności posługuje sie mylącymi uproszczeniami. Nie mniej Kondek nie napisał niczego aż tak rażącego, żeby potępiać to w czambuł i tylko o to mi chodzi


Zmieniony przez - kopt w dniu 2008-04-11 12:54:23

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Weźcie wyluzujcie obaj Kondek napisał "łopatologiczny" artykuł dla ludzi którzy nie odróżniają jujutsu od bjj i kickboxingu od karate. Taką rolę artykuł ma pełnić-i (na tym poziomie) jest niezły. Wiadomo, że można się doczepić do wielu rzeczy-ale czytający to amator i tak nie zrozumie o co chodzi-i potraktuje zbyt dla siebie fachową dyskusję jako gadanie o niczym. Niech amator myśli, że kickboxing to ręce jak w boksie, nogi jak w karate/TKD (tylko bez wyskoków), zdarza się, że kolana i okazjonalnie jakiś rzut (przez biodro chyba jest dozwolony?). Gdyby każdy nowicjusz tyle wiedział (choć to dla fachowca ewidentne uproszczenia) o każdej dziedzinie sztuk walki , to poziom forum byłby wyższy, bo nie trzeba by było wszystkim od początku wszystkiego tłumaczyć. Może takie "łopatologiczne" artykuły właśnie taką rolę spełnią? Na zasadzie: "Masz tu, sieroto, link, poczytaj, miej pojęcie o podstawach-a potem pogadamy"

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-04-11 14:03:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma co się czepiać. Bez urazy dla Kondka, ale chłopak dopiero jak widać zaczyna przygodę z MMA, i widać, że się postarał pisząc ten artykuł. Więc proszę zaprzestać kłótnie itp.
Chcecie się kłócić to zapraszam do SPAMU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 4001 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46802
Knife mam propozycję - nie krytykuj.
Chcesz się wykazać wiedzą to zrób to lepiej, szczegółowo.
Poz

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Andrew3: Knife to jedna z tych osób które wykazały się wiedzą bardzo wiele razy. Napis "zasłużony" nie wziął się znikąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No fakt, ale po co krytykować odrazu tak mocno, widać przecież, że kondek to nie żaden mod, czy doradca.
Ważne, że napisał arta, i stara sie rozkrecic dział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 4001 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46802
Knife to jedna z tych osób które wykazały się wiedzą bardzo wiele razy. Napis "zasłużony" nie wziął się znikąd.

Wiem ale sytuacji to w żaden sposób nie zmienia moja propozycja jest nadal aktualna

Poza tym warto rozgraniczyć znaczenie słów "Bzdura" i "Nieścisłość".

Poz

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Nie zgłębiałem się dokładnie w temat dlatego źe wiele zaleźy od sekcji.te info są bardzo ogólne, ten art jest dla nowicjuszy. Chodziło mi o to źeby ktoś kto zaczyna ćwiczyć wiedział mniejwięcej co.

Knife-bez obrazy ale po 1
uderzenia głową itd odnosiły się nie do KB z USA ale jego odmiany z Japoni.Co do gardy bokserskiej to sekcje nawet Karate czasem ją przejmują poniewarz zapewnia najleprzą ochrone.

Zmieniony przez - kondek w dniu 2008-04-12 12:52:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Mimo wszystko zrób coś z pisownią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Cavior no to się musze zgodzić pracuję nad tym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shidokan po kontuzji? (złamany obojczyk)

Następny temat

Co dodać do KB?

WHEY premium