SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkodliwe jaja ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 426
Witam, mam takie pytanie, otóż prawie codziennie (pn-pt) jem omlet z 3 lub 2 jaj w zależności od tego jak jestem głodny. Otóż niedawno się dowiedziałem, że jedzenie tylu jaj może szkodzić, potęgować trądzik na twarzy itp. ponieważ wpływają na hormony.
Czy to prawda ? czy kolejny mit ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
Znajomy wcinał przez pół roku po 20-30 jajek dziennie, co nie przeszkodziło mu później spłodzić syna ;) (żółtka odkładał dla kota, nie wiem jak się ma kot).
Białko z jajka jest sporo tańsze niż suplementy, a jest o ile mi wiadomo bardzo dobrej jakości (ma wszystkie aminokwasy).



Zmieniony przez - Gandalff w dniu 2007-07-28 15:07:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
mit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
mają sporo cholesterolu przy diecie niezbedna jest Omega3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 426
Aha, zapomniałem jeszcze dodać mleka, które też lubie spożywać dość często :) (3-4 szklanki dziennie).

(zapomniałem również dodać, że to wszystko idzie na mase, bo potrzeba mi przytyć nie schudnąć ;])

Zmieniony przez - dono loco w dniu 2007-07-24 12:57:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Mleko zawiera dwucukier laktoze szkodliwą przy budowaniu masy małe ilości nie zaszkodzą ale 3-4 szklanki to sporo

Zmieniony przez - Laruzo w dniu 2007-07-24 13:09:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 337 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11550
ostatnio byłem u dermatologa i powiedziała mi babka, żebym ograniczył jajka w diecie, bo nasilają trądzik ;>

<mar> ciekawe co robił Bóg zanim stworzył ziemie, nas itp..
<grol> bicka i klate pewnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 426
mleko zawiera dwucukier laktoze szkodliwą przy budowaniu masy małe ilości nie zaszkodzą ale 3-4 szklanki to sporo

to ograniczę się do 1 szklanki dziennie lub tylko do 1 kakaa rano :0 Teraz już wiem, co mnie spowalnia.

Co do jaj, myślę, że zejdę na 2 omlety z 2 jaj tygodniowo (razem 4-5 jaj tygodniowo)
Będe musiał znaleźć sobię coś innego, również smacznego ;p
------

Aha, jeszcze jedno malutkie pytanie, czy cukier (kuchenny) i zawarty w słodyczach - lody, ciastka .. również mogą spowalniać proces przybierania kg ?


Zmieniony przez - dono loco w dniu 2007-07-24 13:47:41

Zmieniony przez - dono loco w dniu 2007-07-24 13:48:47

Zmieniony przez - dono loco w dniu 2007-07-24 13:49:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
ja jak pojem tak z 10-15 dziennie to mnie jaja bolą.
chyba od tego.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 421 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24197
Kiedy jem wiecej bialka to wyskakuja mi troche syfy na plecach. Ale nie zaden tradzik tylko takie male syfki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Koniu151 sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 186 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6181
Jajka to świetna rzecz , białka jaka możesz jeść dowoli ale żułtek już nie , nie tylko ze względu na cholesterol ale inne składniki w nim zawarte. Też długie jedzenie jajek całych w dużych ilościach tak 3 dziennie powoduje potem problemy z prostatą zaburzenia hormonlane i sexualne. Ja tam jem 2 całe dziennie od paru lat i jeszcze się nic nie stało. Ale kolega (biolog) powiedział mi że w żułtku znajduje się pewna trująca toksyna ktora ma ochraniać pisklęta w czasie pobytu w jajku , ale na całe szczęście w śladowych ilościach. Eeeee tak w sumie z tymi jajkami lepiej uważać bo niektórzy mają szczęście inni nie , tak dokońca to niewiadomo jaka jest bezpieczna ilość dla człowieka. Jeden z siłaczy z USA niepamietam jak się nazywał jadł codziennie na śniadanie jajecznice z 30 całych jaj Jeden z znajomych uważa że jest impotentem przez to że za młodu jadł codziennie 4 całe jajka. Więc jak dlamnie to stoi pod znakiem zapytania.


Uważam też że cholesterol zawarty w żółtkach niema aż tak dużego znaczenia bo żółtko zawiera też lecytyne która obniża zły cholesterol i troche tłuszczy nienasyconych.

Zmieniony przez - Zamachowy w dniu 2007-07-24 16:41:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co zrobic zeby przytyc i nabrac postury?

Następny temat

PROSZE O SPRAWDZENIE DIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium