SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suwnica, ból w dolnej części kręgosłupa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7518

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

19

Waga

82

Wzrost

189

Staż treningowy na siłowni

rok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9794
Jednym ze ćwiczeń jakie wykonuje na nogi jest wypychanie na suwnicy, jednak po treningu na tej maszynie boli mnie dolna część kręgosłupa tj. miednica, i dolne kręgi (tył bioder).
Może powodem tego jest zła technika?
Nogi trzymam wysoko na platformie, rozstawione na szerokości barków, palce lekko na zewnątrz, staram się robić długie ruchy, ale nie odbijać się, z ustawieniem oparcia eksperymentuję, bo nie wiem jak powinien być kąt.
Waga obciążenia nie przekracza 200kg (+ 75kg - suwnica).
Co jest nie tak, proszę o pomoc?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
greyhood07
Jak ma się skrzywienie to tym bardziej powinno się ćwiczyć tylko już dużo dokładniej i bardziej trzeba uważać.


Kolego, patrz na daty.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Mam ten sam problem, nogi czuje super ale niestety ledzwiowy tez. Kombinuje tak samo z oparciem, ale ciezko mi dojsc do wniosku kiedy jest lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmniejsz ciężar, wykonuj powoli, dokładnie. Nogi trzymaj na środku platformy, albo nawet niżej. Popróbuj z różnymi wersjami. Jak nie pomoże to może zrezygnuj z tej maszyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1292
Nogi zginaj maksymalnie do 90 stopni między udem a łydką bo im głębiej tym bardziej obciążasz lędźwia właśnie.

The effort of using your mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"jednym ze ćwiczeń jakie wykonuje na nogi jest wypychanie na suwnicy, jednak po treningu na tej maszynie boli mnie dolna część kręgosłupa tj. miednica, i dolne kręgi (tył bioder). "

to przestań trenować , skoro to jedyne ćwiczenie na największą i najbardziej wymagającą partię mięśniową .

Pewnie zakładasz zbyt duży ciężar do twoich możliwości , plus masz na pewno słabe prostowniki , gdyż najsłabsze partie zawsze najbardziej dostają .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9794
Drogi Tomaszu1405, jednym, a jedynym robi w tym przykładzie wielką różnicę. Dla wyjaśnienia twoich wątpliwości, nie napisałem w tekście że jest to jedyne ćwiczenie na nogi.
Napisałem jedne z ćwiczeń na nogi jakie wykonuję, ponieważ żadne inne ćwiczenie nie pompuje mi tak nóg jak suwnica.
Jednak mój obszar tyłu miednicy na tym cierpi i skierowałem się z pytaniem aby ktoś mi pomógł, opisałem jak to robię.
Ciężar jak w temacie do 200kg (10 talerzy po 20kg) nie więcej, jak na chwilę obecną. I tak ciężar wypycham około 10-15 razy.
Prostowniki pleców ćwiczę raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Nie da się wykonać POPRAWNIE pełnego ruchu na suwnicy.
Głębokie zejście zawsze wiąże się z zaokrągleniem pleców w dolnym odcinku.Stąd te bóle.

Zmniejsz ciężary robocze i wykonuj ćwiczenie pod groźbą kontuzji lub ogranicz zakres ruchu.Choć masz multum bardziej bezpiecznych ćwiczeń.Możesz znaleźć alternatywę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9794
Gdy robię np. przysiady ból jest podobny, na suwnicy myślałem że wyizoluję ten problem.
Trening:
-zginanie nóg na maszynie
-prostowanie nóg na maszynie
-wykropi do przodu lub wykroki do tyłu ( w miejscu)
-łydki na maszynie siedząc
-łydki stojąc lub łydki na maszynie (specjalna suwnica skośna)
-suwnica
-przysiad tylni lub przysiad przedni
i ew.
-zginanie nóg na maszynie
-prostowanie nóg na maszynie
na dopompowanie

Zmieniony przez - Bios w dniu 2013-02-03 13:54:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Twój plan to w ogóle pomyłka.
Podchodzisz do przysiadów ze zmęczonym rdzeniem i na 99% podwijasz ogon.

przysiady
Wykroki krótkie chodzone
Żuraw
Martwy ciąg na prostych nogach(pilnuj pozycji technicznej i kontroluj ROM)
wspięcia w 2 pozycjach

Nagraj film z wykonania przysiadów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9794
Przysiady robię z podkładkami pod nogi, dlatego mój kręgosłup pozostaje w prawidłowej wyprostowanej pozycji. Bez podkładek nie dam rady zrobić więcej niż 1/3 przysiadu.
Z martwym ma problem gdyż jestem wysoki, mam wąską talię i lekkie skrzywienie kręgosłupa, używam do tego ławki rzymskiej lub maszyny do prostowania tułowia.
Zurawia nie można zastąpić zginaniem nóg na maszynie? wszyscy zawodnicy ifbb pro tak robią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Masz skrzywienie kręgosłupa i trenujesz na siłowni?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW na mase?

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium