SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawdzenie planu + parę pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3215

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16 lat

Waga

63.5kg

Wzrost

170cm

Staż treningowy

prawie 2 lata z przerwami

Obwód pasa

-

Obwód klatki piersiowej

-

Obwód uda

-

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

5 razy w tygodniu Piłk Nożna, Tenis, Bieganie, Le Parkour

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

b.dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

-

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

-

Wrażliwość na stymulanty

-

Możliwosci finansowe

-

Cel/problem/opis

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
Siemanko wszystkim :) mam do Was trochę pytań i prosiłbym też o sprawdzenie mojego planu treningowego.
Na początek chyba najlepiej : Mężczyzna, 16 lat, 63,5kg, 170cm.
Początkiem lutego tego roku zacząłem treningi na początek FBW (oczywiście dieta ułożona i powiedzmy prawie cały czas pilnowana), zacząłem też suplementację ( wcześniej trenowałem prawie rok ale bez większych efektów, FBW w lutym akurat stąd, że miałem dłuższą przerwę) odżywki, które brałem to 5kg Gainer Iron Mass + Carbo + tania kreatyna 500g i 750g białka, to wszystko oczywiście nie na raz. Po miesiącu zmieniłem trening na Split, trenowałem do końca czerwca z zadowalającymi rezultatami przybrałem na masie 6kg, w łapie po jednej i drugiej stronie też skoczyło 1.5cm ;))) ! teraz mam pracę na 1 miesiąc wakacji przez, którą niestety musiałem odpuścić treningi gdyż nie mam czasu i moja dieta też legła w gruzach, spadków w zasadzie nie widać maks 1kg w dół.
Od sierpnia mam zamiar wrócić, stąd też mam parę pytań, na które mam nadzieję dostanę odpowiedź :)
1. Są jak wiadomo wakacje każdy chce wyglądać jak najlepiej i ja od tego nie odbiegam ale... zawsze byłem strasznie chudy nawet to przytycie 6kg nie sprawiło bym był widoczniej szeroki. Tu pojawia się problem przez ten okres wakacji chcę wyglądać jak najlepiej a jeśli zacznę masować to wiecie jak to wygląda więc pytanie czy można w jakiś sposób ładnie się wyrzeźbić idąc przy tym w góre na masie ?
2. Jeśli zacząłbym masówkę (a wydaje mi się, że tak będzie bo moje pierwsze pytanie nawet dla mnie wydaje się sprzeczne gdyż masa i rzeźba nijak ze sobą nie idą w parze ale jednak wolałem zapytać-co mi tam ;P) czy spokojnie mogę robić intensywnie brzuch ? Czy jednak będzie to bardzo kolidowało z przybraniem na masie ? Tak samo czy będę musiał bardzo ograniczyć aktywność fizyczną ? bo aktywny akurat jestem - Piłka, Rower, Parkour, Tenis...
3. Jak już przeczytaliście wziąłem nieco odżywek w tym roku, czy po jakimś czasie treningu np. miesiąc, dwa jst sens brania jakichś odżywek dla lepszych efektów czy próbować na sucho ?
4. To chyba na tyle :) fajnie by było jeszcze gdybyście rzucili okiem na trening czy się do czegoś nadaje ;)

Poniedziałek
Klatka+Triceps
Wyciskanie sztangi na płasko 3 serie 10-8-6
Rozpiętki na płasko 3 serie 10-8-6
Wyciskanie hantli na płasko 3 serie 10-8-6

Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 3 serie 10-8-6
Wyciskanie francuskie jednorącz hantlą w siadzie 3 serie 10-8-6
Uginanie ramion w podporze 3 serie 10-8-6

Środa
Plecy + Biceps
Wzniosy Barków 3 serie 10-8-6
Wiosłowanie 3 serie 10-8-6
Pociąganie sztangielki w opadzie 10-8-6

Uginanie ramion ze sztangą 3 serie 10-8-6
Uginanie ramion z hantlą 3 serie 10-8-6
Uginanie ramion z hantlą techniką młotkową 3 serie 10-8-6

Piątek
Nogi+Barki
Przysiady 3 serie 10-8-6
Wykroki 3 serie 10-8-6
Stawanie na palcach 3 serie 10-8-6

Arnoldki 3 serie 10-8-6
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3 serie 10-8-6
Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3 serie 10-8-6

Czy mogę dołożyć sobie np po jeszcze jednym ćwiczeniu na każdą partię mięśniową ? serie i powtórzenia są w porządku ?

P.S - masa chyba jest konieczna ? łapki i cała reszta strasznie sucha ;/
Z góry dziękuję za pomoc :>




Zmieniony przez - inflames6 w dniu 2014-07-17 18:01:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
1 Czysta masa, wiadomo pójdzie coś tłuszczu ale nic innego się nie da . Musisz mieć dobrze dopiętą dietę
2 Ćwicz brzuch 3-4 razy w tygodniu. Uwzględnij dużą aktywność przy układaniu diety
3 To zależy, od twojej wiedzy, można brać wszystko tylko z głową.
4
Klatka: rozpiętki na koniec
Plecy: dodaj martwy ciąg, podciąganie na drążku
Nogi: dodaj jedno ćwiczenie na czwórki i jedno na dwójki
Barki: daj coś na tylni akton
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
Okej, napewno skorzystam. Jeśli chodzi o suple... kreatyna po rz kolejny będzie dobrym pomysłem ? Myślałem teraz nad czymś mocniejszym niż monohydrat np. CM3 spróbować i do tego jakiś Gainer - bo dieta w wakacje jak wiadomo nie zawsze czas jest na systematyczny posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
jesteś młody przy takiej aktywności ciężko będzie robić masę, ale na pewno da się, jeżeli będziesz odpowiednio wysoko kaloryczną dietę. Ja bym mimo wszystko ograniczył chociaż kilka aktywności.
Na kreatyne za wcześnie jeszcze, CM3 nie jest mocniejsze.
Gainer może być jak uzupełnienie diety, bez dopiętej diety kasa w błoto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
w takim razie zbastuję trochę z aktywnością. W tym przypadku jednoznacznie masa ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Masa, masa i to przez długi okres

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
wp*****lać bez opamiętania :) jutro lub pojutrze wyślę dietę do oceny jak ktoś będzie miał czas, będę wdzięczny jak zerknie :) czyli trening jest OK jeśli poprawię go z uwagami kolegi wyżej ? ;) Nie ma potrzeby np dokładania ćwiczeń na wszystkie partie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Zmień tak jak napisał i będzie ok, dietę wrzuć w tym temacie to poprawimy

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
jasne :) tylko proszę o cierpliwość bo praca 7-18 a potem wieczor w weekend jak u każdego ;) W sobotę będzie na bank ! :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
Cześć, przepraszam od razu, że nie napisałem tego tak jak miałem to zrobić w sobotę tylko dopiero teraz ale nazwijmy to siły wyższe nie pozwoliły ;)
No więc rzucam tutaj dwa jadłospisy mojej diety (gdybym miał jeść codziennie to samo wytrzymałbym maks tydzień przez tą monotonię). Myślę, że jedzenie jest chyba w porządku bez żadnych niezdrowych składników. Może niektóre będą nie w porządku ale musicie mi wybaczyć jestem dosyć wybredny co do jedzenia ;/
Nie wiem czy nie za dużo tych Kcal ale gdybym jadł mniej byłbym po prostu głodny ^^. Może dziwnie wyglądają niektóre połączenia typu makrela i maślanka truskawkowa ale będę to jadł w odstępie więc lajtowo ;)
Mam jeszcze pytanie, jeśli do tego jadłbym taki typowy obiad (wiecie coś tam mama zawsze ugotuje, to będzie zbyt dużo czy takie słowo jak zbyt dużo w diecie na masę nie istnieje?) posiłki typu Rosół, Pierogi są okej ? bo u mnie jest to powtarzane jak mantra - raz w tygodniu musi być :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
Pierwsze dwa plany to jadłospisy, które będę „przestrzegał” a trzeci plan to tylko przykładowe posiłki, które będę sobie „wymieniał” by nie jeść w kółko tego samego (co oczywiście sądzicie o tym, czy są to posiłki które mogę zamienić na przed i po treningowe?) Czekam na poprawki ! ;)




Zmieniony przez - inflames6 w dniu 2014-07-21 20:39:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare pytań jeśli chodzi o diete.

Następny temat

BCAA Pro4200 Fitmax

WHEY premium