SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spory problem - Dieta 3000 kcal o niskim indeksie glikemicznym i węglowodanami złożonymi.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 811

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

60

Wzrost

180

Cel treningowy

Zbudować masę mięśniową

Staż treningowy na siłowni

7 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Jazda rowerem

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dostęp do siłowni

Dieta

3000 kcal na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Trądzki, (węglowodany proste i o wysokim indeksie glikemicznym bardzo go zaostrzają)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 86
Siemka. To mój pierwszy temat i proszę o pomoc bo mam spory problem... Otóż mam 180cm wzrostu, tylko 60kg wagi i 17 lat. Jestem strasznym cieniasem w porównaniu z innymi - szczególnie ręce chude jak patyki. Ćwiczę już 7 miesięcy, ale od 2 dopiero zacząłem progresować i staram się trzymać dietę na masę 3000 kcal dziennie (Jak zaczynałem to miałem zaledwie 28cm i ważyłem 54kg w bicu a teraz mam 31cm i ważę 60kg). Przez ten czas trochę przybrałem i to nawet widać wyraźne zmiany w mojej sylwetce ale tu zaczyna się problem... Od dużej ilości węglowodanów prostych i ich wysoki indeks glikemiczny wywala mi potworny trądzik (czerwone bolące guzki na policzkach). Jestem pewien że to od tego, przekonałem się niedawno jak byłem zmniejszyć ich ilość i poprawa jest ogromna. Możliwe też pewien że to od białego pieczywa i mleka. Moja koleżanka też miała podobny problem i jak węgle proste zastąpiła złożonymi o niskim ig to trądzik minął jej całkowicie. Tylko że ona jadła mniej a ja muszę dużo bo buduję masę.
Więc chciałem ułożyć dietę opartą na węglowodanach złożonych o niskim indeksie glikemicznym. Tylko jak??? Skoro produkty o niskim indeksie glikemicznym zawierają małe ilości węglowodanów? Np. jak na śniadanie jadłem 4 bułki kajzerki to musiałbym zjeść z 10 kromek chleba razowego żeby tyle samo węgli weszło, musiałbym też zjeść z kilka szklanek płatków owsianych. NIE ZMIEŚCIŁ BYM TEGO! Gdybym normalnie kontynuował dietę to cała moja twarz byłaby jednym g*wnem zasypanym cystami, a bardzo zależy mi na budowaniu masy mięśniowej i nie chcę stracić wypracowanych efektów. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Podpowie mi ktoś jak to pogodzić? Może ma ktoś gotową dietę? Sory jeśli ten post jest zbyt chaotyczny ale po prostu denerwuję się że nie mogę spokojnie mięśni budować bo oszpeca mi twarz. Byłem u dermatologa ale żadne antybiotyki ani maści nie działają podczas diety, a jak przerwę i jem mniej to dopiero wtedy zaczynają działać. Proszę o szybką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
najlepiej wklej zrzut jak to obecnie wygląda u Ciebie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 86
Tutaj daję zrzut obecnej diety. Dałoby się jakoś może podmienić te bułki na coś i coś zamiast mleka?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Wystarczy zmienić źródło tych węglowodanów albo na jakąś bardziej złożoną i wartościową formę.
Bo i bułki można kupić fajnej jakości ewentualnie jakieś pieczywo z odpowiedniej mąki wieloziarniste.Zamienników cała masa jest dostępna.
Podobnie ryż biały możesz zastąpić brązowym ewentualnie kaszą co też będzie dobrą opcją.

Ale to nie jedyne wady Twojej diety. Nie masz praktycznie warzyw w swojej diecie co widać od razu 50g marchewki czy 5g pietruszki nawet nie liczę, czy też źródła jakichś zdrowych tłuszczy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 86
A mogę przy okazji na przykład ogólnie trochę zmniejszyć ilość węglowodanów i podwyższyć ilość tłuszczu? I do ilu max gram tłuszczu mogę podwyższyć i ile gram węgli obniżyć żeby było w miarę ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
No możesz nieco zwiększyć ilość tłuszczu w diecie kosztem węglowodanów do tych 90-100g tłuszczu możesz dojść i adekwatnie zmniejszyć ilość węglowodanów. Przy czym musisz też wprowadzić pozostałe wskazówki czyli przede wszystkim zwiększyć ilość warzyw w tych posiłkach bo to prędzej czy później skończy się źle.
Warzywa to nie tylko zapełniacze w diecie, ale im będziesz ich miał więcej i bardziej różnorodne tym więcej witamin i minerałów dostarczysz więc warto zadbać o ten element diety. Ogarnij sobie to dobrze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
bułka nie ejst dobrym produktem uzupełniajacym węglowodany, musisz dać nieprztworzone, bułka raz dziennie jeszcze ok.

Jak jedziesz na diecie zbilansowanej to maks 1.5g tłuszczy bym dał

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak siły

Następny temat

Ustawienie łopatek przy pompce

WHEY premium