SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spora redukcja, rozpoczęcie zdrowego trybu życia!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Martucca, ale w seriach :) nie na raz :)
Oprócz tego dużo pracujemy ze sztangą, z hantelkami, z obciążnikami różnego rodzaju. Ja na razie z moją nadwagą nie biorę dużych obciążeń, bo kolana jednak się upomniały, ale pół-przysiady z 10 kg hantlami, czy samą sztangą powoli robię.

Zmieniony przez - Katja w dniu 2012-03-13 13:55:46

Do something today, that your future self will thank you !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Micha na dzisiaj,
aktywność -
45 min - marsz na bieżni
15 min - Oribitrek
krótki WOD
4 serie
15 przysiadów z obciążeniem 10 kg
20 uniesień nóg na ławeczce poziomej ze sztangą 20 kg
10 unoszeń z poziomu na "kółkach"
10 brzuchów

Do something today, that your future self will thank you !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Katja
Ja na razie z moją nadwagą nie biorę dużych obciążeń, bo kolana jednak się upomniały, ale pół-przysiady z 10 kg hantlami, czy samą sztangą powoli robię.

Ale w pompkach też masz ciężar... swojego ciała.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
przysiady z obciążeniem są bardzo dobre na poprawę sprawności kolan byleby kontrolować ruch Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Fala23
przysiady z obciążeniem są bardzo dobre na poprawę sprawności kolan byleby kontrolować ruch Pzdr


Dokładnie tak robię.
Co do pompek, jasne, ale przy robieniu pompek nigdy nie czułam bólu kolan, nawet początkowo przy nauce gdy robiłam tzw. "damskie"

Do something today, that your future self will thank you !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Akurat półprzysiady przy strajkujących i bolących kolanach nie są najlepszym pomysłem.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4nn
Ale w pompkach też masz ciężar... swojego ciała.


No właśnie Bo ja rozumiem, że rozmawiamy o pompkach a nie podrygach na ugiętych nogach?

Ten "WOD" to nie wiem, w jaki sposób miałby poprawić wytrzymałość, skoro w 2 z 4 ćwiczeń angażuje się w sposób izolowany brzuch i brak ćwiczeń eksplozywnych?

Przykładowy króciutki trening typu crossfit wygląda na przykład tak:

5 obwodów następujących ćwiczeń:
- 15x burpee
- 10x pompka
- 5x CurtisP (1x zarzut + 1x wykrok/noga + 1x PP = 1x CurtisP)

Albo słynne "Magic 50"; 5 obwodów:
- One-hand clean x5 (r. lewa)
- One-hand clean x5 (r. prawa)
- One-hand snatch x5 (r.l)
- One-hand snatch x5 (r.p)
- Burpee x10

Albo “300 Workout”
25x Pull-up
50x DL
50x Pompka
50x Box Jump min. 40cm (dla kobiet)
50x Floor Wipers
50x Snatch
25x Pull-up

Jak widzisz, są to ćwiczenia eksplozywne, dynamiczne, angażujące całe ciało

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-03-13 15:35:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ano to co napisałaś to nie crossfit o ile mamy to samo na myśli , ćwicz przysiady bez obciążenia, nie rób ćwiczen ktorych nei potrafisz wykonać poprawnie, chociażbyś bbardzo chciala nie wykonasz poprawnie 100 pompek nawet damskich, ważna jest tez jakość ćwiczeń, poza tym kierunek dobry czyli treningi interwałowe, rulez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Tak obliques, dokldanie. Oprócz tych elementów powoli uczę się i tych "poważniejszych" ale to długa droga żeby złożyć pełen wod i żebym go zrobila poprawnie i był efektywny. A to teraz to są tyoki pewne elementy które jako początkującego uczą mnie techniki ćwiczenia w ogóle, bo serio nigdy takiego rodzaju treningu nie próbowałam. Dużo mi to daje, czuję się świetnie i obolala nie rzadko. Metabolizm też jakby ruszył, kondycja się poprawia, ciało wzmacnia. Przyjdzie i czas na poważny cf,bo bardzo mi się to podoba.

Do something today, that your future self will thank you !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
Jak tam Katja? Jesteś z nami?

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzień Kobiet

Następny temat

Monia.W.B 2013 s.52

WHEY premium