SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split partia 1,5-2 razy na tydzień :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 246
Cześć,
Zacząłem trening w klubie fitness jakiś miesiąc temu (do tej pory około 2 letni staż w domowej/piwnicznej siłowni).
Do tej pory ćwiczyłem w wersji:
split
wt. klata+tric
czw. barki+bic
sb. plecy+nogi
i każdego dnia brzuch do oporu.

Jednak zauważyłem, że to trochę jakby dla mnie za ekko, za mało, że mogę więcej. Jak cwiczyłem w domowych warunkach to z racji małej ilości sprzętu prawie ciągle się katowało to samo, takie ubogie FBW robiłem na każdym treningu, efekt był chyba lepszy..?choć może mi się tylko wydaje.

Teraz chciałbym poeksperymentować w ten sposób

A
Klata (płaska 5s skos 4s rozpiętki 3s)
barki (arnoldki 3s żołnierskie 3s unoszenie w opadzie do boku 3s lub unoszenie sztangi do brody 3s)
triceps (francuskie jednorącz 3s prostowanie ramion na wyciągu 3s wyciskanie francuskie sztangi leżąc 3s lub pompki na poręczach lub prostowanie ramion w opadzie ze sztangielką)
+brzuch do oporu + aeroby 30min
B
Nogi (przysiady 5s wyciskanie na maszynie 4s prasa 4s wspięcia łydek 4s)
plecy (wiosłowanie półsztangą 3s wyciąg 6s wąski+szeroki uchwyt wiosłowanie sztangielkami w opadzie 3s podciąganie na drążku 3s)
biceps (uginanie ramion ze sztangą 4s uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją 3s modlitewnik maszyna 3s)
+ brzuch do oporu

Dlaczego w temacie 1,5 / tydzień? bo przy 3 treningach w tygodniu robiłbym po prostu na zmianę, z chęcią bym pozostał przy 3 treningach na tydzień, jednak jeśli będą lepsze efekty i bardziej sprawdzi się system 2 partie/tydzień to bez ziewania dokładam 4 trening

obecnie WA/BWA/BWA/BWW jednak mogę zmienić na WAWBWAB

Proszę o pomoc, sugestię do planu który ułożyłem - czy za dużo, czy za mało ćwiczeń/serii - jakie ćwiczenia wymienić i na jakie.
Suplementuje póki co tylko białko, uznałem, że póki jestem otłuszczony to nie ma sensu się spinać i poprawię formę a potem dorzucę BCAA i monowodzian może?

Moje dane:
26 lat 88kg 185 wzrostu
Wyciskam na płaska(teraz) 70 w serii rekord 110
przysiad seria 50-60 rekord 100



Zmieniony przez - Bohun89 w dniu 2015-01-18 16:15:56

Zmieniony przez - Bohun89 w dniu 2015-01-18 16:16:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To już trochę przekombinowane skup się na jednej wersji albo zrób porządne fbw albo podziel sensownie na tydzień partie i trenuj treningiem dzielonym.

Dobrym sposobem może być trening 4 razy w tygodniu w systemie push pell lub góra dół

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 246
rion10
To już trochę przekombinowane skup się na jednej wersji albo zrób porządne fbw albo podziel sensownie na tydzień partie i trenuj treningiem dzielonym.

Dobrym sposobem może być trening 4 razy w tygodniu w systemie push pell lub góra dół


Na jednej czyli na której? Czy gdybym w/w split robił w systemie W A W B W A B to byłoby źle? jak ogólnie ten plan wygląda?bardzo kiepski? FBW wole unikać, raczej split ale taki w wersji partia 2 x na tydzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 246
rion10
To już trochę przekombinowane skup się na jednej wersji albo zrób porządne fbw albo podziel sensownie na tydzień partie i trenuj treningiem dzielonym.

Dobrym sposobem może być trening 4 razy w tygodniu w systemie push pell lub góra dół


Na jednej czyli na której? Czy gdybym w/w split robił w systemie W A W B W A B to byłoby źle? jak ogólnie ten plan wygląda?bardzo kiepski? FBW wole unikać, raczej split ale taki w wersji partia 2 x na tydzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Model treningowy dobiera się w zależności od doświadczenia i zaawansowania na siłowni. Trening fbw jest dobrą opcją dla początkujących a nawet i dla średniozaawansowanych, pozwala pewne podstawy zbudować zarówno masowe jak i siłowe a później można się bawić w podziały bardziej szczegółowe aby dopieścić pewne rejony.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 246
Rozumiem wszystkie wady i zalety FBW i Splita, czytałem najpierw dziesiątki artykułów na forum zanim się zdecydowałem na cokolwiek. Zdecydowałem się wybrać trening typu split z ćwiczeniem 2 partii na tydzień, jednak nadal nie uzyskałem odpowiedzi co do w/w planu jego poprawności etc. Wybrałem że chcę w ten sposób w taki sposób ćwiczyć i potrzebuję tylko rady odnośnie planu nie zaś wyboru modelu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To zostaw tak jak masz. Bo to co za proponowałeś to zwykły push pull. Zrób mikrocykl i zobacz czy objętość nie będzie za duża bo tych serii w poszczególnych ćwiczeniach masz sporo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska na mase 3 dni

Następny temat

Plan treningowy na mase

WHEY premium