SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spilt na masę. Pierwszy raz zastosowana regresja.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2363
Jeszcze poczekam na sugestie innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 738
uzupelniles profil i masz, dzieki stark, bierz sie do roboty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41512
Bardziej skłaniał bym się na stosowanie najpierw PROGresji a potem regresji, a ćwiczenia jak ćwiczenia :) czy są dobre sam ocenisz jak potrenujesz tym planem. Ja na przykład bym zmnienił ten plan pod siebie, ale skoro ty układasz swój z głową i wyciągasz wnioski to my nie powinnismy go tutaj poprawiać, jedynie możemy sugerować co warto wypróbować.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2363
Uhm, tylko jak to teraz ustawić, bo np. Regres przy tricepsie lepiej byłoby wykonywać przy wycisk. francuskim, a nie przy prostowaniu na wyciągu. Przynajmniej tak mi sie wydaje tylko nie wiem jak to teraz bym miał zmienić, może jakaś propozycja ?

Jeszcze co sądzisz o doborze ćwiczeń w Barkach i klatce ? Obejdzie sie bez rozpiętek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...wiesz co myslę; że nie tyle rozkład czy metoda treningowa jest ci potrzebna co właściwie dobierane obciążenia
byc może także korekty w odżywianiu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41512
Warto zastąpić 2-gie wyciskanie ćwiczeniem bardziej skierowanym na boczne aktony, może to być podciąganie sztangi do mostka lub tez unoszenie ramienia na lince dolne wyciągu itp.
A ćwiczenie, to pierwsze na barki, wykonywane jednorącz czuję, że będzie ****owe jak nieszczęście i trudno będzie Ci równowagę utrzymać.

Klatka może być > okej
Najlepsze ćwiczenie na górny środek klatki to wyciskanie sztangielek w młotkowym uchwycie na lekkim skosie do góry IMO.

Co do tej regresji to ręce możesz spróbować tak;

5x super seria (Wycisk. franc. sztangi leżąc/Modlitewnik ze sztangą łamaną) stały ciężar

4x super seria coś w regresie

i o przetrenowanie ramion myślę będzie nie trudno

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2363
W pierwszym ćwiczeniu na barki będę się zapierał drugą ręką trzymającą jakąś mocną konstrukcję :P Chciałem wprowadzić jakieś zmiany na barki, żeby w kółko tego samego nie robić, ale jeszcze może coś innego znajdę :P Co jeszcze można robić na tył barków poza unoszeneim w opadzie i odwrotnym butterfy'em ?

Okej, zrobię młotkowym na lekkim skosie przy klatce.

Czyli wtedy drugie ćwiczenie na biceps w regresie mogę dać to uginanie naprzemiennie, ale co właśnie na triceps dla regresu, bo nie wiem właśnie czy prostowanie na wyciągu byłoby dobre.

Czyli na barki lepiej wyciskanie drugie zamienić.. hmm, no to może spróbuję na unoszenie na wyciągu


Jeszcze jedno pytanie... jak mogę wspomóc proces regeneracji aby nie doprowadzić ramion do przetrenowania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2363
Apokalipsa, może trochę bardziej rozwinąć swoją wypowiedź, bo mnie zainteresowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...nie tyle szukaj zmian ćwiczeń co raczej wybierz sobie takie, ktore naprawde dzialają najlepiej a steruj poprzez zmiany obciążeń, ilości serii i powt., czasami także tempa wykonywania, dobrze jest także zmieniac kolejność.
to sa podstawowe metody, które dają nagól wiecej niz szukanie nowych ćwiczeń.
wybierz więc pewne podstawy[choćby się niektore już nudziły] i plan na nich oprzyj, mozn atakże pomysleć nad zmiana kątów - jak np. wyciskanie glową w dół zamiast płaskiej, podobnie z franc. od czoła.
np. prostowanie ramion na wyciągu także można robic przynajmniej na dwa, trzy sposoby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2363
No poniekąd masz rację. Jeszcze teraz zobaczę jak podziałają te ćwiczenia i postaram się wyciągnąć wnioski i wybrać te najlepsze. Np. po ostatnim planie wydaje mi się, że dobrze na mnie działa wyciskanie na barki hantlami, więc warto będzie jeszcze pobawić się tym ćwiczeniem, dodając właśnie naprzemienne wyciskanie i supinacje :P

A no prostowanie na wyciągu świetne ćwiczenie, właściwie stały punkt w moim planie. hyhy, i sposobów jego wykonywania właściwie, jeżeli biorąc pod uwagę zmianę chwytu, oraz tego czy jednorącz, czy dwu, to znajdzie się hmmm.... wieele opcji, jeszcze prostowanie w poziomie może również być, jeszcze uchwyt albo sznur (nie wiem jak to nazwać:P) Więc wykombinować można naprawdę wiele.

Dzięki za uwagi wszystkim !!!
Każda sugestia ważna i każdą wezmę pod uwagę. Bedzie dobrze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciezki trening na sile i mase

Następny temat

klata warto cwiczyc 2 razy w tygodniu?

WHEY premium