SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalanie tłuszczu bez siłowni.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Witam wszystkich.

Chciałbym wkońcu schudnąć. Nie schudnąć wogóle, tylko zrzucić zbędny tłuszcz którego jest naprawdę sporo. W temacie napisałem "bez siłowni", a to dlatego że jest inny sport który uprawiam intensywnie, BMX. Na siłownie poprostu nie mam czasu. Codziennie jeżdzę około dwóch godzin. To jest naprawdę męczące i cięzkie;). Wiem jak ułożyć dietę, jak wyliczyć zapotrzebowanie (no może nie wiem jak dobrać wskaźnik aktywności). Ale co do diety to mam trochę wątpliwości.

Duża ilość białka przy niezbyt dużym wysiłku mięśniowym (no może sporym ale napewno nie tak dużym jak ćwicząc na siłowni) nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Czy spożywanie powiedzmy 2g białka na kg masy ciała nie zaszkodzi mojemu organizmowi?

Jakie powinno być główne źródło energii? Tłuszcze, węglowodany?

Jak w takim wypadku rozłożyć stosunek B/T/W żeby mój organizm na tym nie ucierpiał.

Czy efekty, omijając siłownię szerokim łukiem będa podobne gdy będę biegał, jeździł na bmx, ćwiczył w domu (pompki, brzuszki itp.)

Największym problemem jest tutaj dieta, ponieważ nie wyobrażam sobie pochłaniać takiej ilości jedzenia według mojego zapotrzebowania kalorycznego jak na diecie redukcyjnej/kulturystycznej chodząc na siłownię.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 90

Wzrost: 174

Obwód klatki: Brak

Obwód ramienia: Brak

Obwód talii: 98

Obwód uda: Brak

Obwód łydki: Brak

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20% jak nie więcej

Aktywność w ciągu dnia: Praca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: BMX około dwóch godzin, prawie codziennie

Odżywianie: Kiedyś stosowałem porządną dietę, teraz kanapki z szynką i nutella ;P

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: BEZ SIŁOWNI

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Kreatyna, jakieś spalacze też kiedyś brałem.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Na masę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
Ja bym przyjął na Twoim miejscu coś takiego

Białko 2,1
Tłuscze 1,0
Węgle 2,0

i ułożył do tego diete,później wchodz na wage co tydzien i obserwuj czy coś schodzi jeśli nie to obetnij węglę a jeśli za dużo to ich troche dodaj... białko CI napewno nei zaszkodzi....

Co do siłowni to możesz bez niej ale efekty nie będą już takie same poneiważ bez siłowni spalisz więcej mięśni bo ich poprostu nie ćwiczysz ;[

Jako źródła tłusczy przyjmij : oliwe z oliwe,olej lniany i orzechy włoskie
a jako źródła węgli możesz mieć : ryż biały\brązowy, kasze gryczaną\jęczmienną,płatki owsiane\chleb razowy

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50
Nie za mało tych kcal będzie? Zdaję sobie sprawę że jakość tego chudnięcia będzie daleka od ideału, aczkolwiek ważna jest dla mnie sama waga. Wiadomo że nikt nie chce tracić mięsni ale też nie każdy chce być super dorzeźbiony. Różne są priorytety;)

Dorzucić jakiś HIIT, aeroby, ćwiczenia w domu?

A zakładając że poszedłbym na siłownie. Biorąc pod uwagę moją niechęć do tego, to jaka jest optymalna ilość czasu w tygodniu oraz na treningu żeby zachować te mięśnie i czy rozkład B/T/W który podałeś pozostaje ten sam?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niezidentyfikowany problem

Następny temat

Dwa pytania na szybko.....

WHEY premium