SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skoczność kulturystów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1141
Mam nietypowe pytanie czyli jaką skoczność mają kulturyśći i osoby trenujący kulturystykę , wiem że skoczność to siła x szybkość ale przecież w różnych okresach trenujący kulturystykę ćwiczą na siłę czy też na rzeźbę gdzie są szybsze i częstsze powtórzenia . wiem że głupie pytanie ale taką mam głupią ciekawość jakby ktoś się wypowiedział byłbym wdzięczny.

Zdrowie cenniejsze od całego złota świata , wie to każdy kto je stracił.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
No trudno, zeby ruhl przy swojej wadze wysoko skakal. Praw fizyki nie oszukasz... Ale gdyby zszedl z wagi, a sila zostala na takim poziomie jaka posiada mysle, ze bardzo by satkarzom, czy ciezarowcom nie ustepywal... Troche napewno bo tak jak mowisz dynamiki on nie wyrabia, chociaz zwazajac na to, ze z pewnoscia robi przysiady, a jest to cwiczenie ktore rowniez rozwija dynamike mozna by sie pokusic o teze, ze nie bylo by z nim tak zle gdyby nie ogromna waga...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 742
Z tego co wiem to cieżarowcy mogą poszczycić sie jednym z najwiekszych wyskoków wsród sportowców,wyskok pionowy z miejsca.pozdrawiam

BE LIKE MIKE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ciężarowcy zgoda (może bez kategorii open )

mięśnie kulturystów są głównie (żeby nie powiedzieć 'wyłącznie') na pokaz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Mysle, ze nie jest z nimi tak, zle bo zeby zbudowac mase musieli zbudowac sile... Duza sila nog rowna sie spory wyskok...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do siły zgoda - dążąc do swych próżnych celów dotyczących wyglądu kuluryści po drodze wyrabiają rzecz jasna też siłę

ale siłownia na pewno nie poprawia cech motorycznych jeżeli nie jest poparta treningiem ukierunkowanym na te cechy!! siłownia może pomóc sprinterowi, piłkarzowi, skoczkowi w dal w zwyż itd.. Ale jeżeli ktoś TYLKO chodzi na siłkę to nie poprawi sobie koordynacji, szybkości , wyskoku!! Ujmując ekstremalne przypadki np oczywiście że jak ktoś ma 16 lat i chodzi tylko na siłkę to w wieku 19 lat może mieć większy wyskok bo i tak by go miał bo się naturalnie rozwija. Albo jak ktoś kompletnie nic nie robił i jest zapuszczony i zaczyna ćwiczyć, to ćwiczenia siłowe są o niebo lepsze niż nic-nierobienie.

gdyby pytanie brzmiało - kto ma większy wyskok, przeciętny kulturysta czy przeciętny człowiek aktywny sportowo godzinkę-dwie w tygodniu, to bałbym się postawić kase na kulturyste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Wiadome, ze technika jest bardzo wazna... Tyle tylko, ze porownujac dwie osoby o takiej samej technice wyskoku i parametrach napewno ta silniejsza ma lepszy wyskok...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1141
Dzięki za odpowiedzi :) Zawsze jakoś mnie to ciekawiło :)

Zdrowie cenniejsze od całego złota świata , wie to każdy kto je stracił.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej georgu ale ja nie mówiłem o 'technice' .Tzn może mówimy o tym samym ale technika to nie jest to o co tutaj chodzi. Chodzi o różnicę między cechami motorycznymi a siłą - która cechą motoryczną nie jest. Cechy motoryczne to szybkość, koordynacja/zwinność/gibkość/skoczność/zwrotność . Sam trening siłowy nie wpływa z tego co wiem pozytywnie na te cechy. Zobacz w NBA - największe koksy nie są największymi skoczkami, nie mają takiej dynamiki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4981 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20298
mr_kultura ale bylo sprawdzane i ciezarowcy maja porownywalne jak nie czasem wieksze wyskoki jak siatkarze. Stojac w miejscu i skaczac do gory duzo techniki nie trzeba xD a Co do NBA takiemu co ma 2 metro 2,10 m to wiesz nawet jak ma silne nogi ciezko mu sie odbic od ziemi

"wygrywaj z pokora, przegrywaj z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
lol, ale o jakich ciężarowcach wy mówicie, jeżeli gość jest masywny to nie będzie skakał wysoko. Chce zobaczyć Kołeckiego jak odbija się na ponad metr z miejsca. Gościowi 2,10m przy wadze 110 kg (czyli normalnej przy jego wzroście) na pewno jest łatwiej się odbić z miejsca niż gościowi 175 i 105 kg wagi. Nie wiem skąd ci się wzięły takie teorie bercikk5. Sorry, ale wyżej od siatkarzy to oni nie skaczą .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Z Koleckim to moglbys sie zdziwic...
No dobrze. Mozwicie, ze trening silowy nie jest wskazany nie mniej jednak siatkarze wykonuja przysiady z duzym ciezarem i rowniez wykonuja cwiczenia dynamiczne podrzut/rwanie. Polecam wszystkim art Juniora. Znajdziecie go chyba na bf o skocznosci

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o ocenę planu

Następny temat

biodra i brzuch

WHEY premium